• Drodzy Uczniowie oraz Rodzice, dzięki Waszej serdeczności wysłaliśmy słodycze dla chłopców z ośrodka w Ścinawce. Właśnie dzisiaj dotarły do nas podziękowania. Myślę, że to jeden z lepszych prezentów na święta.

Koordynator SKW

• Dyżury w świetlicy szkolnej

• W dniach 27.28.29 grudnia świetlica szkolna pełni dyżur w godz. 7.00 - 16.00. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie uczniów do 21.12.2023 (czwartek) godz. 12.00.

nr. tel. 512925850

• Mikołajkowy wyjazd na kręgle

• 8 grudnia klasa 6b wybrała się na kręgle do Rybnika. Po znakomitej zabawie  udała się do restauracji KFC. Na koniec zrobiono  wspolne zdjęcie na tle świątecznej ozdoby w Galerii Focus.

• Pachnące pierniczki

• 14 grudnia uczniowie klasy 1a zaczęli przygotowania do świąt. Dzieci nauczyły się, w jaki sposób wyrabia się ciasto, a następnie przystąpiły do formowania pierniczków. Kiedy pierniki pięknie wyrosły, nadeszla chwila, gdzie każdy mógł wykazać się kreatywnością, czyli - dekorowanie. Radości było mnóstwo, szczególnie podczas degustacji. Bardzo dziękujemy mamom, które w tym szczególnym dniu były z nami i tak chętnie z nami pracowały. Przesyłamy krótką fotorelację. Pozdrawiają pierwszaki!

• 14.12.2023 r. o godz. 10.00 dla chętnych uczniów odbędzie się konkurs pożarniczy. Wszystkich chętnych zapraszamy do pani Joli Milert.

• Relaks klasy VIIb

• Klasa 7b była na wycieczce w Rybniku. Pierwszym punktem naszej eskapady był spektakl "Opowieść Wigilijna" w Teatrze Ziemi Rybnickiej, następnie udaliśmy się na pyszną pizzę a na koniec graliśmy w kręgle.

• Pierwsze spotkanie 8 klasy ze szkołą ponadpodstawową

• Już niedługo uczniowie klasy VIII będą podejmować  poważne decyzje życiowe - przed nimi wybór szkoły ponadpodstawowej. Uczniów najczęściej nurtuje pytanie, co wybrać: liceum, technikum czy branżową szkołę I stopnia? W celu ułatwienia podjęcia tej trudnej decyzji uczniowie klas VIII w środę 29 listopada pojechali na Dzień Otwarty do Zespołu Szkół technicznych w Rybniku który, został zorganizowanych w ramach Szkolnego Festiwalu Explory. W tym dniu nasi przyszli absolwenci mieli możliwość spotkania się z nauczycielami oraz uczniami "Tygla". Celem spotkania było przybliżenie ósmoklasistom oferty edukacyjnej na rok szkolny 2023/2024 a także wysłuchania prelekcji z dziedziny mechatroniki oraz programowania. Uczniowie zobaczyli również jak wygląda praktyczna nauka zawodu, zobaczyli pokazy chemiczne i fizyczne oraz zostali wprowadzeni w świat druku 3D i robotyki. Z zaciekawieniem wysłuchali wszelkich prezentacji i zwiedzili mury Tygla. Po spotkaniu ze szkołą ponadpodstawową uczniowie klas VIII udali się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Konstantego Prusa w Rybniku. Nasi uczniowie zostali oprowadzeni po bibliotece a także zapoznali się z zasadami rejestracji, wypożyczania, czytelni, informtorium a także z skorzystali z Oddziału zbiorów specjalnych – AUDIOBOOKI / MUZYKA która oferuje: płyty kompaktowe, płyty analogowe, płyty DVD (koncerty muzyczne, opery), audiobooki (płyty CD, CDMP3), a także zbiory książki mówionej dla osóbz niepełnosprawnością wzroku nagrane na kasetach magnetofonowych, zbiory cyfrowe do odsłuchania przy użyciu CZYTAKA.

• Dzień ciszy

• W ubiegłą środę przeżywaliśmy Dzień Ciszy. Był to sposób na zwrócenie uwagi na szkodliwy dla zdrowia hałas. Korytarze zostały podzielone specjalne strefy, w których obowiązywały określone zasady, a strażnicy ciszy czyli nauczyciele dyżurujący nagradzali najbardziej cichych uczniów cukierkami i pochwałami. Najgłośniejsi otrzymywali mandaty ze skierowaniem do Komnaty Wyciszenia (na szczęście nie było ich zbyt wielu). Na przerwach uczniowie mogli zagrać w kalambury lub wziąć udział w zabawach oraz posłuchać poezji. Na lekcjach wychowawczych omawiano wpływ hałasu na nasze zdrowie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
            Rzeczywiści było ciszej i to było fajne. W każdą środę mamy po czwartej lekcji CICHĄ PRZERWĘ. Pamiętajmy – można ciszej!

• Paczka ruszyła w drogę

• Z okazji Dnia Życzliwości Szkolne Koło Wolontariatu ogłosiło zbiórkę słodyczy dla dzieci i młodzieży z DPS w Ścinawce. Wasza życzliwość (jak zawsze) była wielka. Dzisiaj słodycze wyruszyły w drogę. Mam nadzieję, że chłopcy z ośrodka będą ucieszeni podarunkiem od nas.

Koordynator SKW

• Dawne gry i zabawy

• Dyrektor szkoły brał udział w szkoleniu Euroregionu Silesia. Chcemy wznowić naszą współpracę ze szkołą z Ostravy Dublina. Proponowany temat : Dawne gry i zabawy dzieci pogranicza.

• Pyszne naleśniki

• Nic tak nie cieszy i nie smakuje jak samodzielnie  przygotowane naleśniki z ulubionym nadzieniem. Klasa 7 b integrowała się świetnie się bawiąc podczas wspólnego smażenia naleśników.

• Nowości

• Nowy ekran multimedialny  w świetlicy szkolnej (efekt wygranego projektu)

Sala do muzyki i plastyki po zmianach. Życzymy miłego użytkowania.