• Kredka inaczej

• Biblioteka szkolna zaprasza do udziału

VI edycji szkolnego konkursu „I ty możesz zostać artystą”.
            Tegoroczny temat dla uczniów klas IV-VI brzmi:

KREDKA INACZEJ

Z okazji zbliżającego się Dnia Kredki

Warunki uczestnictwa:

- dostarczenie 1 przestrzennej pracy kredki

- każda praca powinna być podpisana imieniem, nazwiskiem oraz klasą autora

- termin składania prac: 30.10.2020 w bibliotece szkolnej

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14.10.2020 Dzień Edukacji Narodowej

8.00 - 9.15 spotkanie z wychowawcami klas I - III

10.00 - 11.15 spotkanie z wychowawcami klas IV - VI

Świetlica pracuje zgodnie z planem

• Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

• Zapraszamy, uczniów, rodziców i nauczycieli na konsultacje wtorek - piątek 7.30 - 8.00 (prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny).

Gabinet pedagoga szkolnego sala 21 II piętro,

• Makieta zagrody kl. III a

• Podczas omawiania dobrze znanej już kilku pokoleniom uczniów lektury postanowiliśmy w twórczy sposób poznać przygody dzieci z Hałasowa. Uczniowie klasy III a kierując się własnymi pomysłami i kreatywnością wykonali makietę, która przedstawia plan zagrody bohaterów lektury. Stworzyli też teczki tematyczne, w których umieścili informacje, obrazki i ciekawostki na temat życia tej wesołej gromadki przyjaciół. Z dumą prezentują swoje prace, które wykomali z niezwykłą dbałością o szczegóły. Tego rodzaju praktyczne działaniarozwijają wyobraźnię i rozbudowują ciekawość.

K. W

• Ciekawe odkrycie

• W czasie prac remontowych w podziemiach szkoły udało się odkryć fragmenty niezwykłego muru. Pochodzi on z czasów powstania budynku. Znalezisko zostanie zabezpieczone. Będzie atrakcję historyczną naszej szkoły.

• Roboty

• Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniały prezent dla naszych uczniów !!!

Jest nim zestaw ośmiu robotów do nauki programowania i zajęć z robotyki. Zakupu dokonano na sumę 4750 złotych. Pomoce dydaktyczne będą wykorzystywane na lekcjach informatyki i na zajęciach dodatkowych.

• Europejski Dzień Języków

• 28.09.2020r. w naszej szkole klasy I - VI obchodziły Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty ze słownictwem w różnych językach świata. Przez cały tydzień miały możliwość nauki zwrotu "dzień dobry"  w wielu językach. Następnie dla chętnych uczniów odbył się konkurs znajomości tegoż  zwrotu.

J. M

• Nasi czytający

• 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Nasza szkołą również włącza się w tę akcję!

Działamy następująco:

1. Drużyna Pierścienia czyta podczas przerw na jadalni wszystkim uczniom spożywającym posiłki

2. W świetlicy czytamy podczas zajęć

3. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną czytamy również online!

• Dzień kropki

• 15 września w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Kropki. Zadaniem uczniów było przeliczenie, ile kropek ukryło się na plakacie umieszczonym na hollu rekreacyjnym.
            Podsumowując nasz mini konkurs, ogłaszamy, że:
            1. Na plakacie umieszczono 87 kropek
            2. W konkursie udział wzięło 38 uczniów
            3. 14 uczniów prawidłowo przeliczyło kropki
            4. 2 uczniów podało wynik 88, doliczając również kropkę znad litery „j” w napisie- uznajemy to za II
            miejsce
            5. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy

• Nowy baner

• Uroczystości związane z ważnymi rocznicami naszej szkoły musiały być odwołane. Może wrócimy do nich w najbliższym czasie. Póki co przed szkołą umieszczono okolicznościowy baner.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Dzięki staraniom szkolnej biblioteki, nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3, na zakup nowości wydawniczych. Kwota wsparcia jest prawdziwie oszałamiająca- 12 000zł otrzymamy z Programu, a 3 000zł dofinansuje Gmina Gaszowice.
            Już teraz możecie z niecierpliwością oczekiwać ciekawych akcji i konkursów związanych Programem, który będzie realizowany przez cały rok szkolny. I oczywiście na ogrom nowości wydawniczych, na które czekają już nowe półki.

• Środki ochrony osobistej

• W ramach projektu MZ oraz MEN "Dodatkowe wsparcie szkół i placówek w środki ochrony osobistej" otrzymaliśmy: 195 litrów płynu do dezynfekcji oraz 750 masek jednorazowych.

• Sala komputerowa

• Sala komputerowa po remoncie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia jej nowego wizerunku.

• Powitanie klas I

• Serdecznie witamy pierwszoklasistów!!! Życzymy Wam sukcesów w nauce!!! Wierzymy, że nasza szkoła będzie spełnieniem Waszych marzeń !!!

Zdjęcia wykonała  Pani Aneta Łączka. Dziękujemy za ich udostępnienie.