Drugi dzień naszej wycieczki upłynął pod znakiem odkrywania uroków pięknego Sandomierza. Spacer rozpoczęliśmy od malowniczego Wąwozu Świętej Jadwigi, który zachwycił nas swoim wyjątkowym klimatem. Następnie przeszliśmy przez słynne Ucho Igielne i poznaliśmy historię krzemienia pasiastego – prawdziwego skarbu tego regionu.
Nie zabrakło również wejścia na basztę, skąd mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Sandomierza. Odwiedziliśmy także rynek z zabytkowym ratuszem, studnią i charakterystyczną kotwicą, a następnie Muzeum Diecezjalne oraz imponującą bazylikę katedralną, znaną z pięknej gotyckiej architektury. Całość dopełnił spacer urokliwymi uliczkami miasta, który pozwolił nam jeszcze lepiej poczuć atmosferę tego wyjątkowego miejsca.