• Zabawa sztuką

• Klasa 2b w tym roku szkolnym zapragnęła zgłębić różnorodne techniki plastyczne, zatem zdecydowała się wziąć udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. "Zabawa sztuką".

Rezultaty już niebawem.

• Angielski jest fun-tastyczny

• Klasa 6b wraz ze swoją wychowawczynią - Edytą Akseńczyk w tym roku szkolnym bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie z Języka Angielskiego. Projekt ma na celu rozbudzenie ciekawości językiem angielskim oraz szerzenie idei dwujęzyczności.

• Wieści z Kościuszki

• Okres wakacji letnich jest czasem wypoczynku dla uczniów i nauczycieli, lecz także czasem wzmożonej pracy dyrektorów szkoły i pracowników obsługi. W czasie ostatnich wakacji w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach przeprowadzono kilka remontów. Odnowiono parkiety w salach lekcyjnych, przeprowadzono generalny remont świetlicy szkolnej oraz sali do przedmiotów artystycznych. Przed wejściem głównym do budynku szkoły wymieniono kostkę brukową. Zakupiono sprzęt i pomoce dydaktyczne potrzebne do realizacji zadań wynikających z pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów z orzeczeniami i opiniami.  Firmie  „Ogrodnictwo Krauze” dziękujemy za zasponsorowanie kwiatów, które posadzono w donicach znajdujących się przed budynkiem szkoły. W kolejnym roku szkolnym w szkole będzie uczyło się 279 uczniów. W stu procentach zabezpieczono kadrę pedagogiczną w tym: pedagoga, pedagoga specjalnego, logopedę i psychologa. Poza zajęciami wynikającymi z siatki godzin obowiązkowych, w szkole będą realizowane zajęcia: z godzin dyrektorskich, doradztwa zawodowego, zajęcia rewalidacyjne, dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, edukacji indywidualnej, wspomagania, zajęcia terapii SI, terapii ręki i rozwijające zainteresowania. W roku szkolnym 2024/2025 tematem wiodącym realizacji programu wychowawczego  będą obchody 100-lecia nadania szkole imienia Tadeusza Kościuszki. Już 10 października odbędzie się pierwsza impreza, w czasie której zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa, a także zostanie zorganizowana uroczysta akademia. Szkoła jest przygotowana do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego 2024/2025.

• ul. Rydułtowska 8
          44-293 Gaszowice