• Projekt edukacyjny

    • Trzymaj formę to projekt edukacyjny propagujący zdrowy styl życia w dwukierunkowym ujęciu - zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. W szkole będzie realizowany od grudnia 2019 r. do maja 2020r. Uczestniczyć w nim będą uczniowie klas V i VI.

     Realizację projektu rozpoczęliśmy od zabrania informacji odnośnie niedowagi i otyłości uczniów naszej szkoły za okres trzech ostatnich lat. Jak te dwie wielkości kształtowały się w wybranym czasie zostały przedstawione w formie wykresów i prezentacji.

     Zadanie I 

     prezentacja_Magda_Jonderko.pptx

     Trzymaj_forme_-_czas_na_zmiane_Krzysztof_rochnowski-_17.pptx

     Trzymaj_forme-_Weronika_Rybarz_6c.odp 

     W zadaniu II uczniowie mieli wykonać Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz Talerz Zdrowia. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, a najcielawsze prace zostały weeksponowane na szkolnych gazetkach.

      

     W III zadaniu uzniowie projektowali hasło reklamowe mobilizujące do spożywania pierwszego śniadania w domu. Oto niektóre pomysły:

     Chcesz mieć w szkole piątek branie, to przed wyjściem zjedz śniadanie.

     Kto śniadanie rano zje, ten do szkoły szybko mknie.

     Zdrowie bardzo ważna rzecz, więdz śniadanie w domu zjedz.

     Zadanie IV

     Skoro wszyscy mamy się zdrowo odżywiać, to nie mogło zabraknąć także drugiego śniadania. Uczniowie swoje drugie śniadanie zaprezentowali w konkursie fotograficznym. Rodzice mogą być dumni ze swoich dzieci! Każde z nich, to wyjątkowy masterchew swojego śniadania.

        

     To kolejny etap realizacji projektu "Trzymaj formę". Tym razem klasy piąte i szóste rywalizowały ze sobą w wielu różnorodnych konkurencjach. Zaczęliśmy od prezentacji kucharza i reklamy domowego kompotu. Nie zabrakło aktywności fizycznej, której sprawdzianem był tor przeszkód. W całą rywalizację świetnie wkomponowali się harcerze, którzy zdobyli wiele cennych punktów dla swoich klas. W realizacji zajeć współpracowaliśmy z harcerzami z Rybnickiego Hufca.

      ⇔ kliknij ww zdjęcia

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach
   • +48 32 430 55 80
   • ul. Rydułtowska 8 44-293 Gaszowice Poland
  • Logowanie