• Szkolne widokówki

  Szkolne widokówki - Obrazek 1 Szkolne widokówki - Obrazek 2 Szkolne widokówki - Obrazek 3 Szkolne widokówki - Obrazek 4 Szkolne widokówki - Obrazek 5

 • Pierwszy dzień wiosny

  Pierwszy dzień wiosny - Obrazek 1 galeria

  21 marca przy dźwiękach hitu mistrza Antoniego Vivaldiego cała szkolna gawiedź wyległa na podwórko, aby przywitać kalendarzową wiosnę. Na tę okoliczność każda klasa przygotowała chóralną rymowankę. Trzy najlepsze hasła zostały wyróżnione dyplomami, które wreczył wójt gminy. Następnie odbył się sąd nad Marzanną. Klasy VI w brawurowej słownej potyczce dały popis swoich zdolności oratorskich, w wyniku których Marzanna została skazana na półroczne wygnanie. Wiosenny happening zakończyły skoczne hołubce w rytmie belgijki oraz żywiołowy aerobik, który rozgrzał nieco skostniałych uczniów.

 • Dzień Świętego Patryka

  Dzień Świętego Patryka - Obrazek 1 zdjęcia

  Dnia 19 marca zazieleniło się w naszej sali językowej. Tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją, historią oraz geografią fizyczną Republiki Irlandii i całej wyspy oraz pogłębienie znajomości języka angielskiego w zakresie słownictwa związanego z Dniem Świętego Patryka. W szkole zostały rozwieszone koniczyny z kodami QR, które zawierają film oraz pytania na które uczniowie muszą odpowiedzieć.

  W klasach 4 zajęcia z języka angielskiego odbyły się metodą stacji: uczniowie przechodzili od zadania do zadania (dobble, I have… who has…, krzyżówka z kodami QR) i pogłębiali swoja wiedzę na temat tego święta. Klasa 3 bawiła się w Escape Room.  

  Klasa 5c w ramach innowacji pedagogicznej brała udział w podchodach po całej szkole szukając ukrytego skarbu.

  Dziękuję uczniom klas 5 za przygotowanie gazetki o Świętym Patryku.

 • Mister szkoły 2019

  Mister szkoły 2019 - Obrazek 1 Mister szkoły 2019 - Obrazek 2
  8 marca w naszej szkole miały miejsce wybory Mistera Szkoły. Kobiety i dziewczęta obecne tego dnia, na podstawie rywalizacji naszych wspaniałych mężczyzn w kilku interesujących konkurencjach dokonały następującego wyboru:
  Mister Szkoły 2019 - Paweł Piejak klasa Vb
  I Vice Mister - Mateusz Glenc klasa IVb
  II Vice Mister - Artur Kuhn klasa Va
  Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wspaniałą zabawę!
 • Pierwszy dzień wiosny w szkole

   Pierwszy dzień wiosny w szkole - Obrazek 1

  Lekcje od pierwszej do trzeciej odbywają się według planu.

  Zapraszamy na imprezę szkolną związaną z Pierwszym Dniem Wiosny. Odbędzie się ona 21 marca  na lekcji czwartej, czyli od godziny 10.50. Nauczycieli uczących na tej lekcji  w poszczególnych klasach prosimy o wyprowadzenie uczniów na dziedziniec szkolny.

  Plan imprezy:

  1. Powitanie i krótka prelekcja o wiośnie.
  2. Konkurs na hasło związane z Pierwszym Dniem Wiosny (przygotowuje je każda klasa i prezentuje wspólnie na forum szkoły)
  3. Sąd nad Marzanną (przygotowują uczniowie klas: VIA i VIB)
  4. Wspólne ćwiczenia fizyczne „Zdrowi na wiosnę”
  5. Gry i zabawy na wolnym powietrzu lub w klasach.

  Życzymy miłej zabawy !!!

  Decyzją dyrekcji szkoły konsultowanej z Samorządem Uczniowskim Pierwszy Dzień Wiosny jest dniem bez sprawdzianów, klasówek i odpowiedzi ustnych. Po imprezie odbędą się kolejne lekcje według planu na czwartek.

 • Dziel się uśmiechem

  Dziel się uśmiechem

   

  W klasach I-III odbyła się pogadanka z cyklu "Dziel się uśmiechem" Kubu wiewiórka PCK. Pogadankę przeprowadziła pielęgniarka szkolna pani Bogusia.

  Dziel się uśmiechem - Obrazek 1      Dziel się uśmiechem - Obrazek 2  Dziel się uśmiechem - Obrazek 3

 • Parking rowerowy

  Parking rowerowy - Obrazek 1

  Pragnę poinformować, że Szkolny Plac Zabaw ze względu na jego nieodpowiedni   stan techniczny musiał ulec rozbiórce. Długoletnie użytkowanie nie gwarantowało bezpieczeństwa bawiących się tam dzieci.

  W ostatnich latach w naszej szkole zaistniało zjawisko dojeżdżania uczniów  do szkoły  rowerem. Wymusiło to na dyrekcji szkoły stworzenie profesjonalnego parkingu. Powstanie on niebawem na części powierzchni  rozebranego Placu Zabaw. W oparciu o badania sondażowe około 80 uczniów zadeklarowało codzienny  przyjazd od szkoły rowerem. Nowy parking będzie przeznaczony na 90 stanowisk.

  Przypominam, że warunkiem poruszania się rowerem po drogach publicznych jest posiadan

  KARTY ROWEROWEJ !!!

  Nowy parking zostanie sfinansowany z budżetu szkoły (około 9 tysięcy złotych). Stanowiska rowerowe sfinansowała Rada Rodziców (ponad 3,5 tysiąca złotych). Serdecznie dziękujemy.

  Jednocześnie ogłaszam konkurs dla uczniów, ich rodziców, mieszkańców wsi oraz nauczycieli i  pracowników szkoły  na zagospodarowanie pozostałej części dawnego Placu Zabaw. Pragniemy aby stał on się terenem rekreacyjnym wykorzystywanym w dni sprzyjającej pogody. Pomysł musi być kreatywny i nowatorski oraz nie wymagający dużych nakładów finansowych.

  Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

                                                                                                                                                                                         Dyrektor szkoły

 • Plan Rekolekcji Wielkopostnych

  Plan Rekolekcji Wielkopostnych - Obrazek 1

  Wszyscy uczniowie (których Rodzice wyrazili chęć uczestnictwa dziecka w rekolekcjach) zbierają się w szkole i odprowadzani są po rekolekcjach do szkoły, a następnie rozchodzą się do domów lub zostają w świetlicy !!!

  PONIEDZIAŁEK - 1.04.2019

  8.00-9.15 - KONFERENCJA RADY PEDAGOGICZNEJ (wszyscy nauczyciele, których SP Gaszowice jest pierwszym miejscem zatrudnienia)

  9.15 - wyjście do kościoła klas I-III

  9.30 - 10.45 - spotkanie zespołów nauczycielskich (organizują je przewodniczący) oraz zespołu wychowawczego (pedagog szkolny)

  9.30 - 10.30 - rekolekcje dla klas I-III

  10.45 - wyjście ze szkoły klas IV-VI

  10.45 - 12.00 - spotkania zespołów nauczycielskich (organizują przewodniczący) spotkanie zespołu wychowawczego klas I-III

  11.00 - 12.00 - rekolekcje dla klas IV - VI

  WTOREK 2.04.2019

  9.15 - wyjście ze szkoły uczniów klas I-III

  9.30 - 10.30 - Rekolekcje dla klas I-III, spotkanie nauczycieli klas IV-VI (regulamin "Uczeń roku", plany innowacji pedagogicznych dla klas IV-VI w roku szkolnym 2019/2020)

  10.45 - wyjście ze szkoły klas IV-VI

  11.00 - 12.00 - Rekolekcje dla klas IV-VI, spotkania nauczycieli klas I-III - plany innowacji pedagogicznych na rok szkolny 2019/2020

  ŚRODA - 3.04.2019

  10.15 – Wyjście ze szkoły  (klasy I-VI)

  10.30 - okazja do spowiedzi

  11.00 - Msza Święta na zakończenie rekolekcji

 • Prośba do rodziców

  W dniach 15-17.04.2017 grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli (Pani Dorota Bienek i Pan Piotr Skupień) uda się z przyjacielską wizytą do Strzelczysk na Ukrainę. Odwiedzą uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Polskim Językiem Nauczania a także poznają zabytki  Lwowa. Nasi uczniowie wezmą udział w zajęciach polonistycznych i sportowych.  Wyjazd nosi tytuł „Z ZAJĄCZKNIEM WIELKANOCNYM DO STRZELCZYSK”

  Prośba do rodziców - Obrazek 1

  W związku z tym zwracamy się z prośbą o obdarowania naszych przyjaciół słodyczami. W szkole zostanie zorganizowana zbiórka. Przeprowadzi ją, od dnia 25 marca (poniedziałek) Pani Agata Toman ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.

                                                                                                                                           Z góry dziękujemy.

 • Innowacja w klasach IIa i IIb

  Innowacja w klasach IIa i IIb - Obrazek 1 galeria

  W czwartek 07 marca 2019r uczniowie klas 2a oraz 2b w ramach zajęć innowacyjnych przyrządziły zupkę zimową, która rozgrzała nasze żołądki oraz serduszka. Na początku przypomnieliśmy sobie przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, rozmawialiśmy o zdrowym żywieniu oraz przypomnieliśmy sobie jakie korzyści płyną ze zdrowego odżywiania się.  Następnie zadbaliśmy o higienę dłoni, założyliśmy fartuszki i chusty. Obieraliśmy oraz kroiliśmy przyniesione przez nas warzywa, myliśmy i w końcu ugotowaliśmy. Najwięcej frajdy sprawiało nam miksowanie warzyw. Zupka według przepisu naszej pani Romany była przepyszna i bardzo zdrowa! Już nie możemy doczekać się kolejnych rewolucji kulinarnych!

  Z pozdrowieniami klasy drugie wraz z wychowawczyniami

 • Konkurs piosenki angielskiej

  Konkurs piosenki angielskiej - Obrazek 1 Kilka fotek

  W środę po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej dla chętnych uczniów klas 4-6. Uczniowie z wielkim entuzjazmem podeszli do tego pomysłu i zaraz po ogłoszeniu konkursu lista chętnych osób była pełna. W konkursie wzięli udział soliści, duet oraz trio. Jury w składzie: p. Justyna Maćczak, Karina Marcol oraz Aleksandra Wengerska zadecydowały iż zwycięzcą konkursu zostanie Daniel Dyrszka (5c), drugie miejsce ex aequo zajęły Anna Bywalec (5a) oraz Patrycja Przygoda (6b), trzecie miejsce zajęła Magdalena Łączka (4a), wyróżnienie powędrowało do duetu Agata Binek i Zofia Korbel (6b). Zwycięzcy zaprezentowali się społeczności szkolnej 8 marca na występie z okazji Dnia Kobiet. Konkurs zorganizowała pani Justyna Maćczak.

 • Pancake Day

  Pancake Day - Obrazek 1 Kilka fotek

  We wtorek na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego uczniowie świętowali Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika. To brytyjskie święto jest odpowiednikiem naszego rodzimego Tłustego Czwartku. Podczas gdy my objadamy się niezliczoną ilością pączków, Anglicy jako przysmak wybrali nie mniej kaloryczne i słodkie naleśniki.

  W naszej szkolnej kuchni od wczesnych godzin porannych uczniowie klasy 5c „ciężko” pracowali żeby przygotować mnóstwo pysznych naleśników. Powstała góra słodkich i pachnących placków z czekoladą lub dżemem. Zapach roznosił się po całej szkole więc na amatorów tych smakołyków nie musieliśmy długo czekać, rozeszły się w mgnieniu oka. Tym słodkim dniem zapoczątkowaliśmy w naszej szkole kolejną ciekawą i smaczną tradycję, a dzieci bardziej utożsamiły się z kulturą Wielkiej Brytanii.

  Klasa 3 na zajęciach przygotowywała w formie papierowej ich wymarzone naleśniki, a potem je opisywali. Klasa 4b przygotowała poczęstunek w trakcie zajęć języka angielskiego, podczas lekcji ćwiczyli słownictwo oraz zwroty potrzebne do zamawiania jedzenia w restauracji. Nad wszystkim czuwła pani Justyna Maćczak.

 • Dobrze Cię widzieć