• Wieczór filmowy kl. VII a

• W dniu 23.04.2024 klasa VIIA razem z wychowawcą uczestniczyła w wieczorze filmowym. Podczas seansu mieliśmy okazję zobaczyć klasykę światowego kina oraz miło spędzić czas.

• Wycieczka do Gliwic i Pławniowic

• Dnia 18.04.2024 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycelem języka niemieckiego udali się na wspanialą wycieczkę do teatru Wit-Wit w Gliwicach oraz do pałacu w Pławłowicach. Wycieczka była dofinansowana przez Mniejszość Niemiecką.

• Światowy Dzień Książki

• W środę 17.04 uczniowie klasy IVa wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gaszowicach. Z okazji przypadającego w kwietniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach, poznały pracę bibliotekarza oraz dowiedziały się jak co to jest i jak wygląda proces wydawniczy.

• Wielka Liga Czytelników - eliminacje

• Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Wielka Liga Czytelników" już za nami. W tym roku szkolnym ponownie kilkanaścioro uczniów z naszej szkoły zdobywało sprawności czytelnicze wypożyczając i czytając wskazane książki, a następnie rozwiązując szczegółowe testy dotyczące ich treści przygotowane przez organizatorów. Spośród kilkunastoosobowej grupy tylko dziesięcioro uczestników zdobyło wymagane pięć sprawności czytelniczych zyskując dyplom "Aktywnego czytelnika" oraz przepustkę do wzięcia udziału w teście kwalifikacyjnym. Test kwalifikacyjny odbył się pod koniec marca - w kategorii kl. I-III sprawdzana była znajomość książki "Mania. Dziewczynka inna niż wszystkie" Julity Grodek, zaś w kategorii kl. IV-VI znajomość książki "Dynastia Miziołków" Joanny Olech.

Awans do następnego etapu wywalczyli:

w kategorii kl. I-III Marcelina Papierok

w kategorii kl. IV-VI Amelia Płatek Va, Łucja Lepiarczyk Vb i Zofia Kubik VIb

Uczennice będą reprezentowały naszą szkołę w finale ogólnopolskim "Wielkiej Ligii Czytelników" 9go maja.

• W dniu 2 maja świetlica pełni dyżur dla zgłoszonych uczniów w godz. od 7.00 do 16.00. Zgłoszenia przyjmowane są do poniedziałku 29 kwietnia do godz. 16.00.

Nr telefonu do zgłoszeń 512925850

• Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

• 9 kwietnia 2024 r. z okazji Dnia Ziemi odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą z zakresu biologii, przyrody, ekologii i ochrony środowiska. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął Jan Jureczko z klasy IIIa. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Amelia Dudek z klasy VIa. W kategorii klas VII-VIII trzecie miejsce zajęła Julia Brzezina z klasy VIIa. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Rybnik, a nagrody dla laureatów zasponsorowały Gmina Gaszowice oraz Rada Rodziców przy SP Gaszowice. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• "Wiosna, ach to ty..."

• Gratulujemy laureatom szkolnego konkursu plastycznego

„Wiosna, ach to ty…”

W kategorii klas I-IV laureatami zostali:

I miejsce – Karol Czogała

II miejsce – Hanna Binek

III miejsce – Amelia Gasidło

W kategorii klas V-VIII laureatkami zostały:

I miejsce – Amelia Dudek

II miejsce – Daria Jakubczyk

III miejsce – Alicja Graszka

Świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny, w którym wzięło udział 22 uczniów w dwóch kategoriach. Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

• Warsztaty Lego Education

• W środę, uczniowie klas 5, wkroczyli w świat nowoczesnej nauki i technologii! Podczas warsztatów, nasi młodzi inżynierowie budowali nowoczesne rowery, programowali je, a na koniec zorganizowaliśmy emocjonujące wyścigi.

Co robiliśmy? Budowa inteligentnego rowera, który rejestruje zużycie energii przez silnik i mierzy kąt nachylenia rampy. Praca zarówno na modelach własnych, jak i tych dostępnych w aplikacji SPIKE. Testowanie modeli na płaskiej powierzchni, z użyciem specjalnie zaprojektowanego programu w aplikacji. Każdy uczestnik warsztatów z ogromnym zaangażowaniem wypełnił swoje zadanie.

• Spektakl teatralny

• Uczniowie klas 1a, 1b i 2a w piątek 12 kwietnia wzieli udział w spektaklu teatralnym grupy "Ale frajda!", pt. "U nas w Akademii". Spektakl był wyjątkowy, ponieważ jedną z aktorek była nasza koleżanka Nadia z kl. 1b.Gratulujemy występu i z niecierpliwością czekamy na dalsze!

• Spotkanie z panią Hanną

• W dniu dzisiejszym w ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi” odwiedziła nas Hanna Pasterny, która jest osobą niewidomą. Wszyscy uczniowie szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z naszym gościem. Pani Hania nie tylko pracuje zawodowo, ale także pisze książki, udziela wywiadów, prowadzi warsztaty o komunikacji. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się jak osoba z niepełnosprawnością radzi sobie w codziennym życiu. Pani Hania zachęcała nas, aby nie być biernymi wobec osób z niepełnosprawnościami, aby być gotowymi do udzielania pomocy, gdy taka potrzeba zaistnieje. Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć.

Więcej o pani Hani możemy dowiedzieć się ze strony internetowej hannapasterny.pl

• Informujemy, że wszystkie wnioski o przyjęcie uczniów do klas I na rok szkolny 2024/25 zostały rozpatrzone pozytywnie. Lista uczniów przyjętych do klasy I na rok szkolny 2024/25 dostępna jest w budynku szkoły na gazetce informacyjnej