• Konkurs plastyczny "Kwitnące drzewo"
     • Konkurs plastyczny "Kwitnące drzewo"

     • REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „KWITNĄCE DRZEWO” 
      POSTANOWIENIA OGÓLNE
      I. Organizatorem jest świetlica szkolna 
      II. UCZESTNICY KONKURSU 1. Uczestnikami konkursu są uczniowie naszej szkoły w kategoriach: klas I-III i klas IV-VI, 2. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę.
      III. TERMIN 1. Wykonanie prac : do 11 maja 2020r. Należy przesłać podpisane zdjęcie pracy plastycznej na adres nauczyciel@spgaszowice.pl w temacie należy wpisać: świetlica
      IV.FORMAT PRACY 1. A4 – kartka w kolorze niebieskim,
      V. TECHNIKA 1. Płaskorzeźba ( relief)
      2. Materiały plastyczne oraz instrukcja wykonania pracy:
      - ręcznik papierowy pocięty w 5 cm paski, które należy skręcić w rurki,
      - następnie moczymy papierowe rurki w klajstrze (mieszanka mąki i wody w konsystencji gęstej śmietany),
      - wyklejamy szkic drzewa, który wcześniej wykonujemy ołówkiem,
      - pień drzewa i gałązki wyklejamy pionowo, natomiast tło od dołu kartki do połowy wyklejamy poziomo,
      - kwiaty na drzewie wyklejamy według własnego pomysłu,
      - po wyschnięciu malujemy elementy przyklejone (pamiętaj o mieszaniu barw,tak by pień drzewa i gałązki były w różnych odcieniach brązu, unikaj bardzo ciemnych barw)
      VI.OCENA PRAC I NAGRODY 1. Po zakończeniu konkursu oceny prac konkursowych dokona Komisja Konkursowa, w której skład wchodzić będą: nauczyciele. 2. Organizator przewiduje przyznanie nagród rzeczowych za zajęcie I, II, i III miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz przyznanie wyróżnień.

     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • 23.04 to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym mamy dla Was zabawę online- stwórz własną zakładkę do książki, zrób zdjęcie tak, aby było widać zakładkę razem z jej autorem, czyli Tobą i prześlij je na nasz mail nauczyciel@spgaszowice.pl z tytułem: Dzień Książki- biblioteka. Jesli juz wcześniej stworzyłeś wiosenną zakładkę śmiało możesz ją wykorzystać w tej zabawie.

      Wszystkie zdjęcia zostaną umieszczone w naszej szkolnej galerii.

      Miłego tworzenia!

     • Zaproszenie

     • Jeśli masz chwilkę wstąp do biblioteki (lewe menu na stronie szkoły), mamy dla Was kolejne zadanie konkursowe

     • Wkraczamy do akcji

     • W związku z wprowadzaniem kolejnych działań mających na celu zapobieganie szerzeniu się pandemii Szkolne Koło Wolontariatu i Świetlica Szkolna pragną włączyć się w ogólnopolską akcję szycia maseczek. Uszyte przez nauczycieli maseczki zostaną w najbliższym czasie przekazane do okolicznych szpitali i jak wierzymy przyczynią się do zwiększenia ochrony przed wirusem.

      Dyrektor 

     • MED-SZKOL

     • Pielęgniarka szkolna zdalnie

      do dyspozycji uczniów

      Świat stoi dziś w obliczu wielkiego wyzwania, jakim jest walka z wirusem COVID-19. Wirusem, który zabiera tysiące żyć ludzkich, paraliżując gospodarkę państwa na całym świecie i denormalizując stosunki międzyludzkie. Wymusza to na nas reorganizację naszej codzienności celem dostosowania się do nowej rzeczywistości. Wiele zakładów pracy w trosce o zdrowie i życie swoich pracowników zdecydowało się na zdalne świadczenie przez nich swojej pracy. Taka decyzja musiała też z przyczyn oczywistych zapaść we wszystkich szkołach w całej Polsce. Na terenie każdej szkoły swoje usługi świadczą również pielęgniarki. W ramach swojej pracy m.in. udzielają one porad profilaktycznych i ambulatoryjnych. Grupowa Praktyka Pielęgniarek MED-SZKOL s.c. z siedzibą w Pszowie świadcząca usługi na terenie Państwa placówki szkolnej biorąc pod uwagę trudną sytuację, w jakiej znalazł nasz kraj w dobie walki z pandemią, podjęła decyzją o wsparciu polskiej służby zdrowia oraz o poszerzeniu swojej pracy zdalnej o uświadamianie uczniów o grożącym nam niebezpieczeństwie.

      Jednym z obowiązków, z jakich powinny wywiązywać się pielęgniarki szkolne są prelekcje profilaktyczne o tematyce zdrowotnej. Dziś w dobie pandemii nasza praca jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu, dlatego też podjęłyśmy decyzję o przygotowywaniu dwa razy w tygodniu miniwykładów, które będziemy przesyłać uczniom z naszych szkół za pośrednictwem szkolnej strony internetowej lub/i librusa. Wykłady te będą poświęcone tematyce wirusa COVID-19: co wiemy o tym wirusie, jakie są perspektywy na wynalezieniu leku/szczepionki, jak zminimalizować niebezpieczeństwo zarażenia się itp. Pierwszy z wykładów „Zadbaj o zdrowie swoje i innych.W święta pozostań w domu” przesyłamy Państwu już dziś.

      Jako pielęgniarki jesteśmy również świadome, jak w dobie pandemii utrudniony jest dostęp do przychodni, czy szpitali. Znaczna część medyków pochłonięta jest walką z koronawirusem. Wiemy też, jak wielu pracowników służby zdrowia jest zarażonych, a fakt, że liczba pielęgniarek i lekarzy w Polsce jest stosunkowa mała, dodatkowo komplikuje całą sytuację. W związku z tym nasze pielęgniarki szkolne uruchamiają od dziś maila: med-szkol-covid@wp.pl (w tytule koniecznie wpisać nazwę szkoły np. SP nr 2 Radlin)

      Za jego pośrednictwem zarówno uczniowie, jak i ich rodzice mogą skontaktować się z nami, jeśli mieliby jakiekolwiek pytanie dotyczące samego wirusa, jak i poradzić się w kwestiach medycznych (np. jaki podać lek, jak i czym opatrzeć ranę, gdzie się zgłosić z daną dolegliwością, czy wymagana jest konsultacja z lekarzem). Jesteśmy do dyspozycji naszych uczniów każdego dnia. Mail sprawdzany będzie na bieżąco, a na wszelkie zapytania odpowiedzi udzielimy w miarę swoich kompetencji bezzwłocznie.

      Życzymy zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia!!!

       

      Zadbaj o zdrowie swoje i innych.

      W święta pozostań w domu

      Przed nami Święta Wielkiej Nocy. Jest to czas, który każdy z nas od lat spędza wizytując bliskich. Tegoroczne święta będą jednak inne od dotychczasowych. Ministerstwo Zdrowia apeluje bowiem o niepodróżowanie w tych dniach, ponieważ liczba zakażonych w Polsce może znacznie wzrosnąć.

      Jak podaje WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) na świecie jest już ponad milion trzysta tysięcy zdiagnozowanych przypadków zachorowań na COVID-19. Śmiertelność jest znaczna, bowiem wynosi aż ponad 4%. Jest to wirus, który przenosi się z człowieka na człowieka w bardzo łatwy sposób. Do jego rozpowszechniania dochodzi nie tylko poprzez kaszel, czy kichanie, ale poprzez samo mówienie, w takcie którego emitowane są drobne kropelki z cząsteczkami wirusa. Wystarczy zatem prowadzenie bezpośredniej konwersacji z kimś zakażonym nie zachowując środków bezpieczeństwa, by samemu ulec zakażeniu. Dodajmy, że nie wystarczy jednie założyć maseczkę na twarz (ta nie chroni nas przed zarażeniem, ale uniemożliwia zarażenie innych, kiedy sami jesteśmy chorzy). Musielibyśmy założyć na siebie sprzęt medyczny, w jaki ubrane są medycy pracujący przy osobach zakażonych. Pamiętajmy, że do wirus COVID-19 może wtargnąć do naszego organizmu nawet przez oczy (maseczka oczu przecież nie zakrywa).

      Najtrudniejsze w walce z koronawirusem jest to, że często przebiega on bezobjawowo, co nie oznacza, że zarażamy innych. Istnieją również dane wskazujące, iż osoba zakażona może zarażać już na 2/3 dni przed pojawieniem się objawów. Taka osoba nie ma choroby zarysowanej na twarzy, zatem nie wiemy, że jest chora, a jednak chodzi i zaraża innych. Wskazuje się, iż to właśnie osoby młode chorują bezobjawowo mogąc jednocześnie zarażać. Najciężej zakażenie koronawirusem przechodzą osoby starsze, dla których zarażenie to może zakończyć się śmiercią. Aby sobie to uzmysłowić wystarczy tylko spojrzeć na średnią wieku wszystkich zgonów na COVID-19.

      Zaleca się zatem, by ludzie nie odwiedzali się w czasie pandemii (epidemia obejmująca znaczny obszar, w tym przypadku cały świat), bowiem stanowimy zagrożenie dla swoich bliskich, a zwłaszcza dla osób starszych. Pamiętajmy, że walka z koronowirusem nie jest walką równą. Jest to walka z czymś, czego do końca nie znamy. Nie wiemy wiele na temat tego wirusa, dlatego też nie jesteśmy w stanie uratować wszystkich żyć ludzkich. Nie mamy póki co ani lekarstwa, ani szczepionki na COVID-19. Naszą jedyną bronią w tej walce jest unikanie bezpośrednich kontaktów z innymi !!! oraz zachowanie higieny (o czym w następnym wykładzie).

      Pamiętaj- chroń siebie i innych! Zostań w domu w te święta!!!

      Grupowa Praktyka Pielęgniarek MED-SZKOL s.c.

     • Wielkanoc 2020

     • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia, życząc w tym trudnym czasie przede wszystkim zdrowia i nadziei na lepsze jutro. Niech zbliżające się święta wypełnia pokój, a chwile spędzone z bliskimi będą najpiękniejszą ich częścią.

      Dyrektorzy oraz Grono Pedagogiczne

    • Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2020/21
     • Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2020/21

     • Informujemy, iż wszystkie złożone wnioski o przyjęcie do klasy I na rok szkolny 2020/21 zostały rozpatrzone pozytywnie. Jednocześnie informujemy, iż nadal istnieje możliwość przekazywania wyżej wymienionych wniosków, jednak ze względu na trwające w kraju obostrzenia sanitarne związane z ograniczeniem wychodzenia z domu w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się koronawirusa, prosimy o przekazywanie ich w późniejszym terminie.

      Komisja Rekrutacyjna

    • Konkursy biblioteczne
     • Konkursy biblioteczne

     • Uczniu! Wejdź na zakładkę Biblioteka szkolna w lewym menu i zapoznaj się z konkursowymi propozycjami pani bibliotekarki. Może znajdziesz coś dla siebie! 

      Po powrocie do szkoły dla aktywnych uczestników przewidziano nagrody.

     • Konkurs

     • W związku ze zbliżającymi się obchodami 230 lecia istnienia naszej szkoły zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym. Szczegóły na plakacie.

    • Głos z biblioteki
     • Głos z biblioteki

     • Zostań w domu - przeczytaj książkę”

      W tym wyjątkowym okresie zachecamy do czytania . W domu mamy przecież wiele pięknych książek, o których może zapomnieliśmy. Warto odnowić znajomość z domową biblioteczką. Czytamy dla siebie – rodzeństwa – domowników.

      Książka, to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”

      Kornel Makuszyński

      Więcej w zakładce biblioteka

    • Uczniowie!
     • Uczniowie!

     • Panie ze świetlicy zapraszają was, drodzy uczniowie do wsólnej zabawy. Każdego dnia na stronie naszej szoły w zakładce Świetlica (lewe menu) znajdziecie propozycje kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Dzisiaj jest to króliczek wielkanocny. Zajrzyj w wolnej chwili.

     • Kilka fotek z życia szkoły bez uczniów i nauczycieli

     • Przygotowujemy się do święta szkoły: jest już książka o 230 latach jej istnienia, okolicznościowe znaczki i baner a także obraz i obrazki św. Jana Bosko. Czekają na na Was kubki z projektu czeskiego. Izba Historii i Tradycji jest po remoncie. W Sali Konferencyjnej mamy nowe żaluzje - będziecie mogli oglądać filmy jak w prawdziwej sali kinowej.

      Pozdrawiamy Was i Waszych rodziców.

      Dyrektorzy, wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługo. Do zobaczenia !!!.

    • Ważna informacja
     • Ważna informacja

     • Ministerstwo Edukacji Narodowej określiło zasady prowadzenia nauczania na odległość i oceniania oraz klasyfikowania uczniów. Przepisy będą obowiązywały od 25 marca do 10 kwietnia 2020. Ministerstwo zwraca uwagę na równomierne obciążenie uczniów zajęciami oraz na uwzględnienie ich możliwości psychofizycznych, szczególnie w sytuacji, gdy wielu rodziców łączy pracę zawodową ze wsparciem udzielanym dzieciom. Dyrektor szkoły jest odpowiedzialny za zorganizowanie kształcenia na odległość oraz powiadomienie rodziców o jego organizacji w szkole. We współpracy z nauczycielami ustala: tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, formy kontaktu z rodzicami i uczniami, zasady korzystania z urządzeń (komputera, telewizora, telefonu), czas pracy w oparciu o w/w urządzenia z uwzględnieniem ich dostępności w domu ucznia oraz sytuacji jego rodziny. Ministerstwo wskazuje na sposoby realizacji kształcenia na odległość. Mogą one opierać się na: materiałach udostępnionych przez nauczyciela (w tym materiały samodzielnie przez niego przygotowane), materiałach z platformy www.epodreczniki.pl, materiałach CKE i OKE, materiałach z pasm edukacyjnych Telewizji Publicznej i Polskiego Radia. Nauczyciele klas I-III informują rodziców o dostępnych materiałach i możliwych sposobach oraz formach ich realizacji przez dziecko w domu. Dyrektor ustala z nauczycielami sposób monitorowania i oceniania wiedzy uczniów oraz ich postępów w nauce. W kształceniu specjalnym nauczyciel realizujący zdalne kształcenie na odległość zobowiązany jest do dostosowania sposobu i metod pracy z uczniem do potrzeb i możliwości ucznia, w tym wynikających z IPET-ów. Dyrektor określa zasady zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć realizowanych z wykorzystaniem materiałów i technik kształcenia na odległość. W przypadku pracowników obsługi w/w zasady mogą opierać się na pracy zdalnej lub na terenie placówki.

      Na podstawie wytycznych MEN w szkole stworzono zasady prowadzenia nauczania na odległość.

      Ustalenia dotyczące pracy nauczycieli uczących we wszystkich klasach, pedagoga, nauczycieli świetlicy szkolnej oraz nauczycieli innych rodzajów zajęć:

      • W e-dzienniku wpisujemy tematy wszystkich zajęć zgodnie z umieszczonym tam planem. Frekwencje zapisujemy jako NS.

      • W e-dzienniku, w zakładce ZADANIA DOMOWE każdorazowo wpisujemy krótki opis zadania dla uczniów.

      • Poprzez e-dziennik wysyłamy zadania do rodziców ucznia (zakładka OPIEKUN)

       

      Uwagi dotyczące pracy nauczycieli w klasach I-III:

      - Zadania i wskazówki dla ucznia wysyłamy dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa).

      - Wychowawcy i nauczyciele uczący w danej klasie są odpowiedzialni za wysłanie w/w zadań i wskazówek.

      - Forma pracy zależy od kreatywności nauczyciela – powinna być jak najbardziej urozmaicona, ciekawa i różnorodna (uwzględniając sugestie zawarte w zaleceniach MEN oraz pomysły własne). Nie zawsze musi to być zadanie domowe, lecz np. notatka nauczyciela, link strony itp.. Nauczyciel wskazuje rodzicom formę przesyłania odpowiedzi zwrotnych. Sugeruje się odpowiedzi w formie plików word lub jpg, ale to tylko wskazówka dla nauczyciela.

      - Nauczyciele otrzymują wykonane zadania i poprzez e-dziennik przekazują rodzicom uwagi o postępach w nauce ich dzieci.

      -Formą otrzymania informacji zwrotnej od rodziców jest mail na adres nauczyciel@spgaszowice.pl z adnotacją w temacie informacji, np.: KLASA IA – A. POREMBSKA.

      - Każdorazowo korespondencja na linii nauczyciel-rodzic odbywa się poprzez e-dziennik a informacja zwrotna na linii rodzic–nauczyciel poprzez e-mail nauczyciel@spgaszowice.pl.

      Uwagi dotyczące pracy nauczycieli w klasach IV-VI:

      - Krótkie zadania, wskazówki nauczycieli dla ucznia, krótkie notatki z lekcji sporządzone przez nauczyciela, linki stron itp. wysyłają wszyscy nauczyciele uczący w danej klasie. Nie zawsze musi to być zadanie domowe. Rozkład:

      • język polski –dwa razy w tygodniu ( wtorek i czwartek)

      • matematyka – dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa)

      • pozostałe przedmioty humanistyczne – raz w tygodniu (poniedziałek) pozostałe przedmioty matem. – przyr. – raz w tygodniu (środa)

      • języki obce – raz w tygodniu (czwartek)

      • przedmioty artystyczne i wychowanie fizyczne – raz w tygodniu (piątek)

      Forma pracy zależy od kreatywności nauczyciela – powinna być jak najbardziej urozmaicona, ciekawa i różnorodna (uwzględniając sugestie zawarte w zaleceniach MEN oraz pomysły własne). Nauczyciel wskazuje rodzicom formę przesyłania odpowiedzi zwrotnych. Sugeruje się odpowiedzi w formie plików word lub jpg, ale to tylko wskazówka dla nauczyciela.

      Nauczyciele otrzymują wykonane zadania i poprzez e-dziennik przekazują rodzicom uwagi o postępach w nauce ich dzieci. Wpisują oceny w e-dzienniku.

      Formą otrzymania informacji zwrotnej od rodziców jest mail na adres nauczyciel@spgaszowice.pl z adnotacją w temacie informacji, np.: HISTORIA KLASA VC – N. NIESTOLIK.

      Każdorazowo korespondencja na linii nauczyciel-rodzic odbywa się poprzez e-dziennik a informacja zwrotna na linii rodzic – nauczyciel poprzez e-mail nauczyciel@spgaszowice.pl.

      UWAGI KOŃCOWE:

      • Wiedza zdobyta przez uczniów w tak trudnym okresie jest bardzo ważna, lecz najważniejsze jest zdrowie nas wszystkich. Po powrocie do szkoły uczynimy wszystko, aby nadrobić ewentualne braki edukacyjne.

      • Rodziców naszych uczniów prosimy o wyrozumiałość i pomoc.

      • Prosimy także o przekazywanie naszych konspektów, kart prac, uwag i zadań swoim dzieciom oraz o wysyłanie odpowiedzi nauczycielom.

      • Z uwagi na wiek dzieci uczących się w naszej szkole, w wielu przypadkach, pomoc Rodziców jest nieodzowna i konieczna. Dlatego czekamy na wszelkie konstruktywne uwagi zapisywane przez Państwa w e-dzienniku.

      • Nauczyciele będą starali się tak konstruować swoje wymagania, aby były one adekwatne do możliwości uczniów.

      Wierzymy, że RAZEM sprostamy temu zadaniu !!!

      Dyrektor szkoły i wszyscy nauczyciele.

    • Drodzy Rodzice
     • Drodzy Rodzice

     • W związku z zamknięciem szkoły od poniedziałku 16.03.2020 proszę Państwa o śledzenie informacji przesyłanych przez dyrekcję i nauczycieli za pośrednictwem e-dziennika oraz strony internetowej. Chodzi zwłaszcza o wiadomości dotyczące zadań zlecanych przez nauczycieli Państwa dzieciom.

      Sekretariat szkoły jest czynny codziennie w godzinach 8.00 – 13.00. W tych godzinach służymy także informacjami pod numerem telefonu 32 4305580. W trosce o Państwa zdrowie prosimy o ograniczenie wizyt osobistych.

      W celach edukacyjnych polecamy programy edukacyjne emitowane codzienne na pasmach TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura. Informacje na ten temat znajdziecie Państwo na stronie: www.gov.pl/pasma-edukacyjne. Polecamy także strony: www.gov.pl/web/edukacja/ nauka-zadania oraz www.gov.pl/zdalnelekcje gdzie znajduję się ciekawe materiały edukacyjne.

      Norbert Niestolik – dyrektor szkoły

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach
   • sekretariat@spgaszowice.pl
   • +48 32 430 55 80
   • ul. Rydułtowska 8 44-293 Gaszowice
  • Logowanie