• Lekcja z prawnikiem

•    W dniu 17.03. 2023 w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie, uczniowie klas ósmych mieli możliwość spotkania z gościem, którym była Pani Mecenas Paulina Kościelny- Wita.

W ramach lekcji ósmoklasiści zapoznali się z zasadą działania władzy sądowniczej i prawa, które dotyczy także osób nieletnich. Uczniowie mogli zadawać także pytania, które stanowiły ciekawy punkt do dyskusji. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie stanowiło ważny etap na drodze ich świadomości obywatelskiej i odpowiedzialności za własne czyny.

• Kangur matematyczny

• W dniu 16 marca 2023 r.  odbył się  międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny". Z zadaniami zmagały się 32 osoby z klas 4-8.  Po zakończeniu wszyscy uczestnicy otrzymali upominek - zabawkę logiczną. Dziękujemy za udział w konkursie.

Grażyna Waliłko, Anna Jurkowska , Sylwia Binek

• Uwaga akcja!!!

• Żołnierze ukraińscy walczący pod Bachmutem w obwodzie donieckim, proszą o „zupki chińskie”. Akcję koordynuje Rybnicka Rada Kobiet, z którą nasza szkoła nawiązała kontakt. Chcemy przyłączyć się do akcji, co nabiera szczególnej wagi w okresie naszych rekolekcji wielkopostnych. Zupy będą zbierane przez pracowników obsługi szkoły od jutra (17.03.2023) do 23.03.2023 (środa) przy wejściu do budynku szkoły.
            Liczymy na Państwa wielkie serce. Prośbę kierujemy także do nauczycieli, pracowników obsługi i sympatyków naszej szkoły.

• Rekolekcje

• Rekolekcje wielkopostne w tym roku odbędą się w dniach 20, 21, 22. 03. 2023 według następującego schematu:

8.30 - klasy I-IV (wyjście ze szkoły z wychowawcami o godzinie 8.15, po rekolekcjach powrót do szkoły.)

10.00 - klasy V-VIII (wyjście ze szkoły z wychowawcami o godzinie 9.45, po rekolekcjach powrót do szkoły).

Służba liturgiczna jest pod opieką katechetki.

Osoby nie biorące udziału w rekolekcjach przebywają w tym czasie w świetlicy.

Świetlica pracuje w normalnym wymiarze godzin.

• Powiatowy Konkurs Recytatorski

• Hanna Łukoszek uczennica klasy VIII a brała udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim kategorii poezja śpiewana i zdobyła wyróżnienie. Składamy gratulacje

• Prawie jak w kinie

• W czwartek klasa Ib ze swoją wychowawczynią panią Sylwią Binek spędziła wieczór w szkole, oglądając bajkę pt. "Dzika ekipa". Uczniowie tak świetnie się bawili, że poprosili o powtórzenie wieczoru w najbliższej przyszłości.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• W dniu 6 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III pt. „Psiaki, kociaki i inne zwierzaki”. Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów. Każdy uczestnik recytował wiersz w podanej tematyce. Recytację uczniów oceniała komisja w składzie : p. Agata Toman oraz p. Aleksandra Wengierska.

Do etapu gminnego zakwalifikowały się :

Klas I : Dawid Maryniok
            Klasa II: Tomasz Mazurek
            Klasa III: Zosia Fojcik

Gratulujemy  i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!!!

• Zmiana dzwonka

• Realizując prośbę uczniów oraz Rady Rodziców naszej szkoły zainstalowano tzw. dzwonek bezstresowy. Jego sygnał będzie informował o zakończeniu kolejnych lekcji i przerw. Jednocześnie urządzenie pozwala na emitowanie: ogłoszeń kierowanych do uczniów, nagrań muzycznych oraz audycji radiowych. Autorem sygnału dzwonka nawiązującego do hymny szkoły jest pan Andrzej Wojaczek.

• Wielka Liga Czytelników

• Wielki sukces naszej drużyny w konkursie Wielkiej Ligi Czytelników. Drużyna w składzie: Łucja Lepiarczyk, Amelia Płatek i Agnieszka Rugol, uzyskała w kategorii 4-6 etapu powiatowego największą ilość punktów, zdobywając dla szkoły tytuł Mistrza Powiatu. Tym samym dziewczynki awansowały do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy!

• Program Epsilon

• W ubiegłym tygodniu uczniowie klas IV, V i VI uczestniczyli w Programie profilaktyczno - wychowawczym Epsilon. W czasie trzygodzinnych warsztatów prowadzonych przez doświadczonych trenerów ze Stowarzyszenia Epsilon Centrum Edukacji i Profilaktyki z Bielska Białej, dziewczęta i chłopcy rozwijali umiejętności współpracy w grupie, komunikacji opartej na szacunku, empatii, rozwiązywania konfliktów, rozmawiali o emocjach.

• Laboratoria przyszłości - projektowanie i druk 3D

• Na lekcjach informatyki uczniowie zapoznali się z budową i zasadą działania Drukarki 3D. Korzystając z bezpłatnego programu do projektowania w środowisku 3D – Tinkercad. Warto podkreślić, że praca w tym programie rozwija kreatywność uczniów, myślenie przestrzenne, oraz umożliwia wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektowaniu i druku 3D. Fakt posiadania przez naszą szkołę drukarki 3D wpływa na urozmaicenie i wzbogacenie procesu nauczania oraz rozbudza zainteresowanie nowymi technologiami wśród uczniów.