Dla Fabiana
Kolejny raz sprzątaliśmy świat
Policja w szkole
W piątek 6 października wszystkich pierwszoklasistów odpiedził Pan policjant. Podczas spotkania w niezwykle przystępny sposób przypomniał jak odpowiedzialnie poruszać się chodnikiem, poboczem a także jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych.Dziękujemy za tę ważną lekcje bezpieczeństwa. Kl. 1a i 1b z wychowawczyniami
Informacja o Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym
Przypominamy, że do końca tygodnia tj. 6 października można zapisywać się do udziału w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym u nauczyciela danego przedmiotu. Konkursy dotyczą przedmiotów: j. polski, j. angielski, j. niemiecki, matematyka, historia, geografia, biologia, chemia i fizyka.
Zapraszamy uczniów klas 4-8.
Październik
Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych
Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości. Długich wakacji i moc słodyczy !
29 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
W naszej szkole obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zainicjowała szkolna biblioteka. Pani bibliotekarka czytała uczniom klasy 1 - 3 gwarowe bajki po śląsku, następnie uczniowie chwalili się fragmentami swoich ulubionych książek. Klasy 4- 8 odczarowały lekturę " Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi". Wszyscy chętnie dzielili się głośno fragmentem ulubionej książki. Zapraszamy do wypożyczeń :)
Spotkanie z dr Markiem Michalakiem
Dyrektor naszej szkoły był jednym z organizatorów spotkania z dr. Markiem Michalakiem - byłym Rzecznikiem Praw Dziecka
Sprzątanie Świata
Za nami finał tegorocznej Akcji Sprzątanie Świata, która odbywała się w Polsce już po raz trzydziesty. Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji i uzbrojeni w worki i rękawice ruszyli na ulice Gaszowic. Utrwalali sobie wiedzę o recyklingu i segregacji odpadów, uprzątnęli teren wokół szkoły i w centrum wsi. Zebrali 20 worków z różnymi odpadami. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w tegorocznej akcji Sprzątania Świata – Polska.
Europejski Dzień Języków
We wtorek w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie klas 5-8 przygotowali stanowiska ze smakołykami, quizami i różnego rodzaju wiadomościami na temat Hiszpanii, Szkocji, Włoch, Chorwacji, Francji, Anglii i Niemiec. Była muzyka niemiecka, malowanie twarzy w barwach narodowych, oglądanie i czytanie książek w różnych językach. Cała szkoła świetnie się bawiła.
Sprzątanie świata
- 1
Pieszo do ogrodnictwa Krauze
Dzisiaj uczniowie klas II a i b wybrali się do pobliskiego ogrodnictwa Krauze, żeby poobserwować pracę ogrodników, uprawę roślin użytkowych a szczególnie pomidorów. Obserwacje przyrodnicze uczniów były zachwycające a na koniec mogli poczęstować się przepysznymi pomidorkami i zakupić kwiaty doniczkowe oraz pomidory.
2
Alarm przeciwpożarowy w szkole
Nowy wjazd
Remont wjazdu na plac szkolny ukończony. Podziękowania dla pracowników ZOK Gaszowice
Pracownia Kompetencji Cyfrowych
Jesteśmy niezmiernie dumni ogłaszając, że nasza Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach zdobyła jedną z mobilnych pracowni komputerowych w konkursie "Pracownia Kompetencji Cyfrowych" w kategorii klas 4-6. Opiekunem konkursu był Pan Łukasz Wojaczek. To ogromne wyróżnienie, które pomoże nam jeszcze lepiej przygotować naszych uczniów do świata cyfrowego.
Każda pracownia jest wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.
Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK. OSE - Ogólnopolska Sieć Edukacyjna Wyniki konkursu – https://ose.gov.pl/pkc
Podziękowania
Dziękujemy Radzie Rodziców za zakupienie ławek na korytarze naszej szkoły
Zapraszamy do "Zameczka"
Literki w akcji
Klasa IB bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Literki w akcji". Podczas lekcji uczniowie w nieszablonowy sposób będą poznawali wszystkie litery alfabetu. Już nie możemy się doczekać pierwszego projektowego zadania!
Narodowe Czytanie 2023
Uczniowie klasy IVB, VIIB oraz VIII podczas lekcji języka polskiego uczestniczyli w akcji ogólnopolskiej Narodowe Czytanie 2023. W tym roku czytano fragment powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
„Legenda o Janie i Cecylii” zaciekawiła zarówno dzieci jak i młodzież. Wszyscy z uwagą słuchali głośnego czytania nauczyciela, a następnie udzielali odpowiedzi na temat świata przedstawionego. Dużym zainteresowaniem klas cieszyło się zadanie z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Uczniowie nie mieli problemu z ułożeniem wydarzeń w porządku chronologicznym. Kolejne zadanie - polegające na wykonaniu krzyżówki tematycznej z hasłem LEGENDA lub RZEKA – okazało się dużym wyzwaniem szczególnie dla najmłodszych.
Przeczytana legenda o rodzie Bohatyrowiczów może stanowić pretekst, by zapoznać się z dziejami swojej miejscowości.
B. Małek
Archiwum Aktualności