• Informacja dla absolwentów

• Zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty będą do odbioru w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach od dnia 06.07.2023 ( w godzinach 14:00-17:00) oraz w piątek 07.07.2023 ( w godzinach 7:30 – 11:30).

Odbioru zaświadczenia o wynikach może dokonać także rodzic/opiekun prawny ucznia. W szczególnie uzasadnionych przypadkach jest możliwość odbioru zaświadczenia poprzez członka rodziny, po przedstawieniu imiennego upoważnienia.

Wzór upoważnienia w załączniku.

upowaznienie_do_odbioru_wynikow_egzamin_osmoklasisty_2023.pdf

• Zasłużona emerytura

• Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach, składają Pani Romanie Kuźnik podziękowania za wieloletnią pracę oraz zaangażowanie w życie naszej społeczności. Jednocześnie życzymy wiele radości i pogody ducha oraz satysfakcji z dobrze wykonanej nauczycielskiej misji, w której dobro ucznia zawszy było dla Pani wartością stawianą na pierwszym miejscu.

• Piątek 23.06.2023r.

7.45 - zbiórka w szkole

8.00 - Msza św.

ok. 9.00 przejście na salę OKiS - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

10.15 - rozdanie świadectw w klasach dla uczniów klas I - VII

• Konkurs przyrodniczy

• 16 czerwca 2023r. odbyła się ósma edycja konkursu przyrodniczego organizowanego przez Koło Łowieckie Jaźwiec w Jejkowicach pod patronatem Nadleśnictwa Rybnik.

Nasza uczennica Agata Kolarczyk z klasy Vb zajęła III miejsce wśród 24 uczestników z okolicznych szkół. Gratulujemy!!!

• Wycieczka do Rybnika

• W piątek klasa 3b była na wycieczce w Rybniku. Spacerowaliśmy po rynku, podziwialiśmy fontannę Świętego Antoniego i Ratusz Miejski. Następnie poszliśmy na Uniwersytet, gdzie oglądaliśmy  wystawę z okazji 100-lecia ZHP. W parku tematycznym nad Nacyną poznawaliśmy prawa fizyki  urządzenia eksperymentalne. Wycieczkę dopełniła zabawa na placu zabaw oraz posiłek w McDonald's.

• W czwartek 02.11.2023 czwartek 03.11.2023 piątek -  świetlica pracuje od 7.00 do 16.00. Rodzice zgłaszaja chętnych uczniów do piątku 27.10.2023 do godz. 13.00 pod nr tel. 512 925 850

• Wycieczka klas II-III

• W dniach 12-14 czerwca 2023r klasy młodsze wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę w okolice Kotliny Kłodzkiej.  Atrakcji było mnóstwo, jedzenie pyszne, a my wróciliśmy z uśmiechem na twarzy.  Zwiedziliśmy Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju oraz wykonaliśmy własnoręcznie drewniane zabawki. Odwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, gdzie samodzielnie czerpaliśmy papier. Byliśmy także w Kopalni Złota Złoty Stok. Wędrowaliśmy także wzdłuż trasy labiryntu Błędnych Skał. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną!

• Wielka Liga Czytelników

• 7-go czerwca nasza drużyna czytelnicza: Amelia Płatek, Agnieszka Rugol i Łucja Lepiarczyk uczestniczyły w spotkaniu podsumowującym Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy "Wielka Liga Czytelników", zorganizowanym przez rybnicki WOM. Dziewczynki oficjalnie otrzymały tytuł "Mistrza Polski" oraz odebrały pamiątkowe dyplomy i upominki. To wielki sukces dla naszej placówki. Gratulujemy!

• Serdecznie dziękujemy Paniom: Beacie Barteczko i Joannie Bugdał ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Arki Bożka w Rydułtowach za przekazanie cennych eksponatów. Wzbogaciły one zasoby naszej Izby Pamięci i Tradycji.

• Młodzieżowy Festiwal Muzyczny

• Laureaci Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego odebrali dyplomy. Gratulujemy Zespołowi wokalnemu Takt, Apolonii Lewandowskiej, Hannie Łukoszek, Magdalenie Łączka i Wojciechowi Stachoniowi

• Wycieczka VIIIa

• Uczniowie klasy 8a wędrowali szlakami Beskidu Śląskiego, następnie wjechali kolejką linową na Szyndzielnię. W Bielsku Białej szukali rzeźb postaci bajkowych, a poszukiwania zostały uwieńczone zdjęciem z Reksiem.

• Pierwszaki w lesie

• Kontakt z naturą miał na celu budowanie więzi emocjonalnej z przyrodą, rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego, doskonalenie umiejętności dostrzegania i podziwiania piękna urokliwych zakątków naszej wsi i okolicy, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, rozumienie potrzeby ochrony przyrody. Dopełnieniem przygody był piknik, podczas którego dzieci podjadając smakołyki miło spędzili czas.