• Obraz Tadeusza Kościuszki

• Szkoła wzbogaciła się o obraz swojego patrona, Tadeusza Kościuszki. Jego autorem jest znany malarz Karol Mielżyński (1906-1994), syn hrabiego Macieja Mielzyńskiego, naczelnego wodza III powstania śląskiego 1921 roku. Obraz olejny na desce ma wymiary 60 na 50 centymetrów. Bardzo dziękujemy za ofiarowanie szkole tak cennego dzieła sztuki. Darczyńcą jest osoba, która zastrzegła sobie swoją anonimowość.

• "Ja jestem książka, Twój przyjaciel szczery"

• Uczniowie klas pierwszych otrzymali książkę „Pierwsze abecadło”. Jest to odsłona kolejnej edycji kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. „Pierwsze abecadło” to ciekawie ilustrowany zbiór tekstów wielu polskich autorów. Zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów do wspólnego czytania z najmłodszymi.

• Wesołe Mikołajki

• W renifery zaprzężone pędzą sanie jak szalone. W nich Mikołaj jest - o rany!

Jedzie do nas roześmiany.

Wiezie wszystkim nam prezenty

jak co roku dziadek święty.

• Sale po remoncie

• Zakończono prace związane z oddaniem do użytku nowych sal do zajęć: rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych, rozwijających kompetencje społeczne oraz do zajęć indywidualnych. Dziękujemy za pomoc w realizację tego projektu Pani Agacie Toman.

• 6 grudnia

• Już nieługo zapuka Mikołaj Święty,
            bądź dla Niego przygotowany i uśmiechnięty.

6 grudnia włóż na siebie coś ciepłego, świątecznego, czerwonego On na pewno się ucieszy, gdy zobaczy tyle świątecznie przebranych dzieci.

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do wspólnej zabawy.