• Warsztaty profilaktyczne

• We wtorek 24 maja uczniowie klasy VI uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach profilaktycznych. W pierwszej części warsztatów uczniowie pracowali na nad tematyką uzależnień. W drugiej działania uczniów skoncentrowane były na kreatywności. Warsztaty prowadziła psycholog pani Monika Majdziak.

• Konferencja Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej

• Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi oraz Ostrawska Universito (Pedagogicka Fakulta) były organizatorami Międzynarodowej Konferencji „Pluralistyczny obraz współczesnej pedagogiki” Odbyła się ona w Wodzisławiu Śląskim 27 maja. Jednym z punktów spotkania było wystąpienia dyrektora naszej szkoły na temat „Sapere Aude (Miej odwagę być mądrym). Nawiązując do sentencji Horacego i Immanuela Kanta dyrektor przedstawił, między innymi, pomysły dydaktyczne, wychowawcze i infrastrukturalne zrealizowane w ostatnich latach w naszej szkole.

• Młodzieżowy Festiwal Muzyczny

• 24 mają odbył się Koncert Laureatów oraz rozdanie nagród i dyplomów Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego.Gratulujemy nagrodzonym solistkom Zofii Kubik, Sabinie Kubiak, Apolonii Lewandowskiej, Milenie Dyrszka oraz zespołowi wokalnemu Takt.

• Spotkanie z psychologiem

• Dziękujemy Pani Karinie Stępień – radnej powiatu rybnickiego za zorganizowanie ciekawego spotkania dla rodziców naszych uczniów. Wykład Pani Katarzyny Porembskiej związany z problemem radzenia sobie z emocjami dzieci został bardzo gorąco przyjęty przez słuchaczy. Szczególnie rady praktyczne pani psycholog pomogą rodzicom z rozwiązywaniem zaistniałych problemów.

• Tajemniczy żółw

• W okolicy skoczni w dal pojawił się ostatnio "tajemniczy żółw". W czasie przerw miedzy lekcjami zapraszamy do zabawy.

• Zielona pracownia

• Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał naszej szkole dotację w wysokości 40 000 zł na "Zieloną pracownię." Udział własny szkoły wynosi 15 850 złotych. Pozytywne dla nas rozstrzygnięcie konkursu było możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycielki biologii Pani Dorocie Bienek. Składamy gratulacje i podziękowania. Nowoczesna klasa będzie gotowa do końca sierpnia 2022 roku. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 7 czerwca na Zamku w Ogrodzieńcu.

• Młodzieżowy Festiwal Muzyczny

• 11 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym w Czerwionce-Leszczynach. Przesłuchania trwały dwa dni, gdzie zaprezentowało się 97 podmiotów z okolic Rybnika, Knurowa, Pszczyny, Bielska-Białej, Żor. Wśród laureatów znalazły się solistki: Sabina Kubiak, Zofia Kubik, Apolonia Lewandowska i Milena Dyrszka oraz zespół wokalny "Takt" w składzie: Sabina Kubiak, Milena Żak i Wojciech Stachoń. Laureaci zostali zaproszeni  na Koncert Laureatów, gdzie zostaną ogłoszone wyniki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• I Ty możesz zostać pisarzem

• VII edycja szkolnego konkursu „I Ty możesz zostać pisarzem!” rozstrzygnięta! Wciągającemu tematowi edycji: A może by tak… napisać list do Tadka? Stawiło czoło 3 uczniów.
            Jury postanowiło wyróżnić je w następujący sposób:
            I MIEJSCE- Artur Laszewski 1b
            II MIEJSCE- Agnieszka Rugol 3a
            III MIEJSCE- Arkadiusz Rugol 5a
            Gratulujemy i dziękujemy za Wasz trud włożony w przygotowanie do konkursu i zachęcamy do
            zaangażowania się w kolejne edycję całą społeczność szkolną.

• Spotkanie autorskie

• W dniu 12 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Zbigniewem Kołbą, autorem książki pt. "Znajdź mnie i kiedyś odwiedź". Publikacja traktuje o ciekawych, często zabawnych nazwach miejscowości w Polsce. Spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze dzięki wspaniałej aktywności słuchaczy, a także pasjonujących opowieściach autora.

Podziękowania za możliwość udziału w wydarzeniu kierujemy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gaszowicach.

• Sprzątanie dla Polski

• Każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze środowisko. Nie ma jednak lepszej okazji niż 22 kwietnia, który jest Międzynarodowym Dniem Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły sprzątali las.

• Informujemy, że wszystkie wnioski o przyjęcie uczniów do klas I na rok szkolny 2022/23 w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym zostały rozpatrzone pozytywnie.Lista uczniów przyjętych do klasy I na rok szkolny 2022/23 dostępna jest w budynku szkoły na gazetce informacyjnej.

• Zęby

• „O zęby warto dbać” to zajęcia dla pierwszaków, przeprowadzone przez uczennice klasy VIIa. W naszej szkole kwiecień jest miesiącem promocji zdrowia i dlatego, każdego roku w kwietniu, uczennice najstarszej klasy podejmują się takiego zadania. Opowiadają młodszym o zasadach dbania o higienę jamy ustnej, śpiewają piosenkę, tańczą, zadają ciekawe zadania a na końcu robią test sprawdzający wiedzę.

• "Układanie kości"

• Uczennice klasy VIIb przygotowały i przeprowadziły lekcję anatomii dla klas drugich. Lekcja pod tytułem „Układanie kości” była dużym wyzwaniem dla młodszych uczniów. Trzeba było wykazać się spostrzegawczością, dobrą pamięcią, sprawnością fizyczną i ogromną odwagą. Bardzo przydała się również umiejętność współpracy.

• Bezpiecznie na drodze

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zajęciach on-line zorganizowanych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Tematyką było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zajęcia były bardzo ciekawe, uczestniczyliśmy w nich aktywnie odpowiadając na zadane pytania. Oglądaliśmy filmy edukacyjne.

Przesyłamy krótką fotorelację.