• Kolejna publikacja

• Kolejną publikację dotyczącą przeszłości gminy Gaszowice opracowałem we współpracy z Panem Wiesławem Macochem – emerytowanym nauczycielem naszej szkoły. Jest ona zebraniem dorobku historycznego i etnograficznego mieszkańca tej gminy Pana Franciszka Wieczorka. Praca obejmuje ponad 260 stron tekstu,
            dokumentów i zdjęć. Książka jest dostępna na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce „Szkice z dziejów Gaszowic”. Życzymy miłej lektury.

• Wspomnienia z wyprawy Drużyny Pierścienia

• W pierwszy dzień czerwca, gdy słońce osiągnęło południe, zniecierpliwiona drużyna wyruszała na kolejną wyprawę. Tym razem mieliśmy odnaleźć ścieżkę do tajemniczego lasu Fangorn. Była pewna obawa, ze trafimy do zupełnie innego lasu. Droga była długa, wyczerpująca i zupełnie zaskakująca. Gdy sił brakowało i lembasy były na wyczerpaniu, naszym oczom ukazał się piękny widok. To Fangorn! I tak zaczęła się nasza przygoda.

• Relacja klas IV

• W dniach 6-8 czerwca uczniowie klas czwartych wybrali się na podbój Krakowa. Po drodze zajechali do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, wjechali w podziemia Kopalni Soli w Wieliczce, podziwiali widoki z wież tężni solankowej, odciskali ślady swoich stóp na krakowskich uliczkach zajadając się obważankami, a także zdobyli Kopiec Kościuszki wraz z muzeum, aby jeszcze lepiej poznać dzieje życia patrona naszej szkoły.

• Dziękujemy Firmie KRAUZE za piękne kwiaty, które zdobią donice znajdujące się przed budynkiem szkoły.

• Informacja dla rodziców "pierwszaków"

• Spotkanie z rodzicami uczniów klas I zapisanych do Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach na rok szkolny 2022/2023 odbędzie się 20.06.2022 (poniedziałek) godz. 17.00 (mała sala gimnastyczna)

Zapraszamy Dyrektor oraz wychowawcy IA i IB

• Dzień 17.06.2022r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla ucznia. Świetlica szkolna pełni dyżur od 7.00 - 16.00, osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie dziecka do wtorku 14.06.2022r pod numer tel. 512 925 850

• Klasy II na wycieczce Istebna - Koniaków

• 7 czerwca klasy drugie uczestniczyły we wspaniałej wycieczce, gdzie mogły, nie tylko podziwiać piękno otaczającego nas świata, ale także uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych. Gdzie byliśmy? Zobaczcie sami!

- Ochodzita

- Centrum Pasterskie

- Izba Pamięci Marii Gwarek

- Chata Kawuloka

• Szkolna ekopracownia

• W wyniku konkursu, nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 40 000,00 zł na utworzenie Szkolnej Ekopracowni pn. Pod muchomorem. Fundatorem dotacji jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Uroczystość odbioru nagrody odbyła się w pięknej scenerii zamku w Ogrodzieńcu. Uczestniczył w niej wójt gminy Gaszowice Paweł Bugdol oraz przedstawiciele nagrodzonej szkoły. Wizyta w Ogrodzieńcu była także okazją na zwiedzenie średniowiecznych ruin zamku. Uczniowie szkoły uczestniczyli w licznych konkursach i pokazach. Zostali także obdarowani wieloma pamiątkami i posiłkiem.

• Zielona Szkoła pozdrawia!!!

• Uczniowie klas III 2 czerwca rozpoczęli przygodę na Zieloonej Szkole w malowniczej, nadmorskiej miejscowości Wicie.

Poniżej krótka fotorelacja

• Dzień Dziecka 2022

• Nowa galeria Dzień Dziecka 2022 została dodana do albumu fotograficznego

Składamy podziękowanie Radzie Rodziców naszej szkoły za pomoc finansową i zorganizowanie Dnia Dziecka. Dziekujemy za pyszne lody oraz animacje, które uatrakcyjniły nasze świeto.

• Kochana Mamo

• Niech moja wdzięczność i miłość będą dla Ciebie najpiękniejszym prezentem. Mamusiu, w dniu Twojego święta życzę Ci mnóstwo radości, miłości, zdrowia i spełnienia twoich najskrytszych marzeń. Wszystkiego najlepszego, bo taka osoba jak Ty, zasługuje na same najlepsze rzeczy!

31 maja 2022r klasy II a i II b podziękowały swoim mamom za ich miłość. Z tej okazji uczniowie zorganizowali występy artystyczne, które dla nich zaprezentowali.
            A to krótka fotorelacja z tego radosnego popołudnia: