• Kiermasz

• Dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za udział w kiermaszu bożonarodzeniowym "Gaszowickie smaki".

• Jasełka IIIb

• Dyżury świetlicowe

• Świetlica pełni dyżur w dn. 23.12.2022, 27,28,29,30.12.2022 w godz. 7.00 - 16.00. Warunkiem przyprowadzenia dziecka do świetlicy jest zapianie go do środy 21.12.2022 do godz. 16.00 pod numerem tel: 512-925-850

• Coraz bliżej święta

• Uczniowie klasy III a przygotowują się do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia pełną parą. Pamiętając o swoich rodzinach, wykonali przepiękne wieńce świąteczne, które już trafiły do domów.

• Gminne zawody w halowej piłce nożnej

• Turniej eliminacyjny Pucharu Starosty Rybnickiego w halowej piłce nożnej rozegrano we wtorek 13 grudnia. Nasi uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: młodszej - klasy 4-6 oraz starszej - klasy 7-8. Na zakończenie cieszyliśmy się z zajęcia drugiego miejsca w grupie młodszej oraz trzeciego w grupie starszej.

• Wizyta uczniów z Ostrawy-Dubina

• Wizyta w naszej szkole uczniów z Ostrawy - Dubina. Tematem spotkania było wykonywanie ozdób świątecznych. W projekcie uczestniczyli uczniowie trzech narodów: Czesi, Ukraińcy i Polacy. Nasi przyjaciele przywieźli do Gaszowic prace, które wykonywaliśmy wspólnie w szkole w Ostrawie. Serdecznie dziękujemy.

• "Misiowy" konkurs rozstrzygnięty

• Temat edycji:  Bardzo fajny jest ten miś, do zabawy gotów dziś!

Nagrody otrzymali:

1. Maksymilian Trosiński kl. 3b
            2. Zuzanna Unruh kl. 3a
            3. Sandra Lorek kl. 2a
            Klasy IV-VIII
            1. Wojciech Czogała kl. VIIIa
            2. Agnieszka Rugol kl. 4a
            3. Arkadiusz Rugol kl 6a

• Kopalnia Ignacy - klasy starsze

• W piątek 2.12 klasy 4a 4b i 7a wyruszyły na wycieczkę do zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku Niewiadomiu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ciekawą interaktywną wystawą "Wiek pary" a także zobaczyć działającą maszynę parową służącą kiedyś do obsługi szybu w kopalni. Mogliśmy również zobaczyć region z wysokiej wieży na której szczyt prowadziły 222 stopnie. Na koniec spędziliśmy czas w centrum nauki SOWA gdzie mieliśmy okazję przeprowadzać ciekawe eksperymenty i obserwacje.

• Nauka łucznictwa

• 6.12 uczniowie klas IV- VIII brali udział w grze integracyjnej Archery Tag. Uczestnicy ćwiczyli zwinność i spostrzegawczość, a także  współpracę w grupie. To były wspaniale spędzone lekcje.

• Program profilaktyczny Archipelag Skarbów

• Archipelag Skarbów

W tym tygodniu uczniowie klasy siódmej i klas ósmych uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu pod nazwą ARCHIPELAG SKARBÓW. Jest to dwudniowy program profilaktyki uniwersalnej skierowany dla młodzieży, nauczycieli i rodziców. W poniedziałek uczniowie zgłębiali tematykę rozumienia siebie, własnych emocji i relacji z innymi osobami oraz rozmawiali o zagrożeniach wieku dorastania - sięganiu po alkohol, narkotyki i dopalacze. Tego dnia swoje spotkania mieli także rodzice i nauczyciele. Wtorek poświęcony był zagadnieniom związanym z seksualnością człowieka. Poruszano także tematy związane z wywieraniem presji rówieśniczej i sposobami radzenia sobie z nią. Nasi trenerzy – pani Katarzyna i pan Piotr poprzez swój profesjonalizm i wspaniały dar przekazu poparty niezwykłymi i czytelnymi obrazami wzbogacili w wiedzę i nowe umiejętności uczniów, wychowawców i nauczycieli oraz rodziców. Podsumowaniem programu był Festiwal Archipelagu Skarbów, podczas którego młodzież prezentowała swoje prace. Nasi uczniowie mają wiele talentów i wspaniale się zaprezentowali.

• Andrzejki w Dworku w Łukowie Śl.

• Klasa Ia ze swoją wychowawczynią Anną Porembską wieczór andrzejkowy spędziła w Dworku w Łukowie Śląskim, który był zorganizowany przez Storwarzyszenie Urwis. Uczniowie zachwycali się zabytkowym wnętrzem dworka, poznali jego historię a w ramach projektu "Szkoła pamięta" powspominali postać wybitnego kompozytora Henryka Mikołaja Góreckiego. Zwiedzali salę koncertową, w ktorej nasza koleżanka Paulina Unruh zagrała na fortepianie. Później wspolnie bawili się przy muzyce z rekwizytami, losowali wróżby, częstowali się przygotowanymi pysznościami, wykonywali kolorowe lampiony, lali woskiem przez klucz a Ci najbardziej odważni spotkali się z tajemniczą wróżką. To był niezapomniany wieczór.