• Konkursy przedmiotowe

• Wyniki pierwszego etapu konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego:

Język polski - startowało 5 uczniów, etap drugi: Przemysław Banaś (VIIIB)

Język angielski - startowało 14 uczniów

Matematyka - startowało 4 uczniów, etap drugi: Magdalena Łączka (VIIIA)

Biologia - startowało 5 uczniów

Historia  - startowało 3 uczniów

Geografia- startowało 5 uczniów

Fizyka - startowało 2 uczniów: etap drugi: Przemysław Banaś (VIIIB)

Chemia - startowało 5 uczniów

Uczestnikom drugiego etapu życzymy dostania się do etapu trzeciego.

• "Szkoła pamięta"

• Włączając się do akcji "Szkoła pamięta" klasa III a zorganizowała wystawę o naszym patronie T. Kościuszko w sali lekcyjnej. Chcemy pokazać jak ważną postacią był i ciągle jest sam Tadeusz Kościuszko. Poniżej galeria prac uczniów.

• Owocowe szaszłyki w klasach pierwszych

• Jesień jest porą zbioru owoców i robienia z nich przetworów. Owoce są źródłem witamin, dlatego na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie dzieci do spożywania owoców są działania praktyczne. Dlatego też uczniowie klas pierwszych wykonały szaszłyki owocowe i  z chęcią  je zajadały. Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

• 10 - lecie "Spichlerza"

• Dziękujemy za zaproszenie na uroczyste obchody 10-lecia SDL "Spichlerz" w Czernicy. Podziwiamy Państwa kreatywność i udział w życiu społecznym wsi i regionu. Życzymy dalszych sukcesów.

• Szkoła Pamięta

•  W ramach akcji „Szkoła pamięta” będziemy w różny sposób przypominać sobie o ważnych wydarzeniach i postaciach. Możemy m.in.:
            •    porządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności;
            •    odwiedzać lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię;
            •    zapalać znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;
            •    sprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby;
            •    odwiedzać groby zmarłych nauczycieli z danej placówki;
            •    wspierać działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami
            pamięci za granicą;
            •    zaprosić lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami;
            •    zorganizować wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie;
            •    zorganizować wycieczkę patriotyczną.

Zachęcamy do zamieszczania informacji na swoich stronach internetowych oraz postów z oznaczeniem #SzkołaPamięta w mediach społecznościowych.

• Sportowa natura

• 22 października znów spotkaliśmy się w lesie. Pogoda nam dopisała i dobry humor również. Na wyznaczonym miejscu czekała na nas niespodzianka. Pan leśniczy rozpalił ognisko i opowiadał o tym jak należy zachowywać się w lesie, jak dokarmiać ptaki i inne leśne zwierzęta, kiedy należy czyścić budki lęgowe. Pani Monika ogłosiła konkurs grzybobrania i wszyscy z pośpiechem ruszyli w leśny gąszcz. Las wyglądał pięknie i przyjemne było pochodzić leśnymi ścieżkami. I nawet gdy ktoś znalazł tylko jednego grzyba, to nie przejmował się bardzo, bo mógł zjeść pyszną kiełbasę własnoręcznie upieczoną.

• Z wizytą w teatrze

• W miniony poniedziałek 17 października uczniowie klasy ósmej razem z nauczycielami uczestniczyli w spektaklu pt. „Pan Tadeusz” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Spektakl odbył się w Rydułtowskim Centrum Kultury, gdzie aktorzy w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem technik audiowizualnych, zaprezentowali nam utwór Adama Mickiewicza. Spektakl w reżyserii Marka Lisa-Orłowskiego stanowił niezwykłą adaptację epopei narodowej, w której grę aktorską dopełniała scenografia i kostiumy. Nastrojowa muzyka przeniosła nas z kolei w czasy minionej epoki. Nasi uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w tej niecodzienne lekcji teatralnej i poznali wielkie dzieło Mickiewicza.

• Certyfikat

• We wrześniu kilka klas naszej szkoły po raz kolejny włączyło się w 29 akcję "Sprzątanie Świata". Potwierdzeniem udziału jest otrzymany certyfikat, który dumnie przypomina, że jesteśmy szkołą, która dba o środowisko przyrodnicze.

Agata Toman

• Wycieczka klasy VIIIa

• 10 października uczniowie klasy VIIIa odwiedzili Energylandię - największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący 123 atrakcje, które znajdują się na obszarze 70 hektarów. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator. Uczniowie spędzili tam cały dzień,  korzystając ze wszystkich atrakcji, tyle razy ile tylko chcieli!

• Serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi Adamowi Luchowskiemu za odprawienie mszy świętej z okazji Dnia Edukacji Narodowej w intencji wszystkich zmarłych i żyjących nauczycieli i pracowników obsługi Szkoły Podstawowej w Gaszowicach oraz Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Piecach.

• "Mała książka - wielki człowiek"

• Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji "Mała książka- wielki człowiek", promującej obcowanie z literatura od najmłodszych lat. W związku z tym wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali książeczki z wierszami oraz planszę z alfabetem, która może być przydatna w zabawie dla całej rodziny.

Życzymy miłej lektury!

• Gratulacje

• Gratulacje dla uczniów i nauczycieli  Szkoły Podstawowej w Szczerbicach oraz podziękowania za zaproszenie na uroczystość otwarcia nowego segmentu tej placówki oświatowej

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Biblioteka naszej szkoły po raz kolejny została beneficjentem w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Dzięki pozyskanym funduszom w wysokości 15 000 zł zakupiono 450 egzemplarzy książek dla dużego, średniego i małego czytelnika, urządzenie wielofunkcyjne, a także odbyły się spotkania autorskie z Panią Julią Parzonką oraz Panem Łukaszem Wierzbickim. A kolejne działania biblioteczne tuż, tuż!