• Dzień jabłka

• 28 września klasy młodsze obchodziły w naszej szkole "Dzień jabłka". Na zajęciach poznaliśmy budowę jabłka, cykl powstania jabłoni i jej owoców. Śpiewaliśmy także piosenki tematyczne, a a także uczestniczyliśmy w zabawach ruchowo-muzycznych. Poznaliśmy walory smakowe oraz korzyści płynące z jedzenia owoców.

• Spotkanie z autorem

• We wtorek 27 września w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panem Łukaszem Wierzbickim- autorem poczytnych książek dla dzieci i młodzieży.

Uśmiech, zaangażowanie i ciekawość towarzyszyły nam od samego początku, do samego końca każdego z 2 spotkań.

Już teraz cieszymy się na kolejne spotkania!

Wydarzenie zorganizowano dzięki środkom pozyskanym z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

• W menu po lewej stronie "Godziny konsultacji" zostały rozpisane godziny, w których nauczyciele są dostępni dla ucznia i rodzica.

• Nasi na Dniu Seniora

• Dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w Dniu Seniora. Artyści przygotowani przez  Panią Karinę Marcol w znakomity sposób uświetnili to ważne wydarzenie.

• Powrót do aktywności sportowej

• Po kilku latach covidowych oraz braku w naszej szkole klas VIII, podejmujemy działania w celu uaktywnienia życia sportowego. Będziemy uczestniczyli w licznych zawodach. Naszym sportowcom życzymy sukcesów na miarę  osiąganych w przeszłości. Oby w szkolnych  gablotach znalazły miejsce kolejne puchary.

• Dzień kropki

• 15 września klasy młodsze naszej szkoły obchodziły Dzień Kropki. Z tej okazji przyozdobiliśmy nasze ubrania kropkami, które symbolizują ten dzień.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z historią dziewczynki o imieniu Vashti, tytułowej bohaterki, która niespodziewanie odkryła swój talent artystyczny, przy udziale swojej nauczycielki. Wiemy, że w każdym z nas tkwi wielki talent, który "wystarczy" odkryć i pielęgnować. Właśnie w tym dniu rozmawiamy o naszych predyspozycjach, zdolnościach, odkrywamy je i rozwijamy. Wykonaliśmy prace kreatywne, które chcemy Wam przedstawić.

• Pamiątkowe zdjęcia

• Szkoła to ciąg pokoleń. To organizm, który budowany jest przez wiele lat. Pamiętamy o nauczycielach, którzy pracowali w naszej szkole i potykamy się z Nimi z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pamiątkowe zdjęcia z tych uroczystych chwil znajdują się w naszym nowym pokoju nauczycielskim.

• Problemy techniczne z e-dziennikiem

• Błędy pojawiające się z e-dziennikiem, aplikacją dzienniczek Vulcan są spowodowane problemami technicznymi po stronie firmy Vulcan.

Jednym ze sposobów rozwiazania problemu związanego z brakiem możliwości odczytywania wiadomości jest aktualizacja aplikacji dzienniczek Vulcan w sklepie Play lub appstore.

Prosimy o dokonanie aktualizacji

• Zielona pracownia

• Zielona Pracownia "Pod muchomorem" - dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach  (40 000 zł)

• Narodowe czytanie

• Podczas tegorocznej akcji Narodowego Czytania, na szkolnych korytarzach pojawiły się fragmenty ballad Adama Mickiewicza. Zapraszamy uczniów do odkrywania twórczości naszego Wieszcza Narodowego.

• Informacja o obiadach

• Od dnia 12.09.2022r. obiady w szkole. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie dziecka oraz dostarczenie deklaracji do dnia 7.09.2022r.  do świetlicy szkolnej.

Obiady - wrzesień

120 zł (15 dni x 8 zł)

Wpłatę za wrzesień należy wpłacić do 25 - go września na numer konta szkoły 47 8470 0001 2001 0051 5184 0003

Po tym terminie brak możliwości dopisania dziecka na obiady w dnym miesiącu.

Nieobecność dziecka należy zgłosić w dniu obiadu do godz. 8.00. Nieobecność proszę zgłaszać pod nr.
            tel. 512925850 tylko i wyłącznie w postaci sms - a (imię i nazwisko dziecka, ilość dni nieobecności, data). W przypadku braku informacji rodzic pokrywa koszty obiadów.