• Życzenia
     • Życzenia

     • Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją, miłością.

      Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny oraz wesołego "Alleluja"

      Życzy Samorząd Uczniowski

     • Pierwsze zadanie wykonane

     • 18 marca, tuż przed zamknięciem szkół z klasą IIIb udało się zrealizować pierwsze zadanie innowacji pt: "Jestem Wolontariuszem - o innych myśleć muszę". Własnoręcznie wykonaliśmy cudowne zajączki z włóczki, które wraz ze słodyczami i malinowymi herbatkami powędrowały do DPS w Lyskach. 

      Mam nadzieję, że uczniowie klasy IIIb ucieszyli się z możliwości wykonania prezentu dla osób, o których możliwe, że nikt nie pamięta. Liczę na Was w nasępnym zadaniu!!

      Koordynator SKW Agata T.

     • Św. Józef - konkurs rozstrzygnięty

     • Konkurs plastyczny: Św. Józef – opiekun naszych rodzin i Kościoła św. w Roku Św. Józefa – rozstrzygnięty.
      Otrzymaliśmy wiele prac i najlepsze prace również zostały wystawione w naszym parafialnym kościele. Dziękujemy za zaangażowanie i życzymy opieki Św. Józefa dla Waszych Rodzin.

      W klasach młodszych:
      I miejsce – Małgorzata Zawioła –kl.IIIa
      II miejsce – Amelia Dudek – kl.IIIa
      III miejsce – Maciej Kuchciński – kl.IIIa

      W klasach starszych:
      I miejsce - Magdalena Łączka – kl.VIa
      II miejsce – Emilia Grzenik – kl.VIa
      III miejsce – Kacper Szulc – kl.VIa

      Gratulujemy!!!

      Dyplomy i nagrody będą rozdawane gdy wrócimy do szkoły!!!

    • U nas już wiosna
     • U nas już wiosna

     • Już wiosna, a to doskonała okazja do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Klasy I-III niosąc Marzannę w uroczystym pochodzie, powitały radośnie i ze śpiewem na ustach nadchodzącą nową porę roku. W naszej szkole przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się dużo wcześniej. Zmieniła się dekoracja szkoły z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Uczniowie klasy III a, wyposażeni w potrzebne sprzęty wysprzątali ochoczo teren wokół szkoły.

     • Dzień Św. Patryka

     • 17 marca w naszej szkole świętowaliśmy dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Z tej okazji dzieci ubrały się na zielono, kto miał to przyniósł zabawne nakrycie głowy. Młodsze klasy poszukiwały zaginionych koniczynek z ukrytym hasłem, które należało rozszyfrować. Wszystkie klasy podczas zajęć poznawały najciekawsze fakty dotyczące Irlandii oraz samej postaci Św. Patryka. Klasy 1 i 2 wykonały kapelusze Leprechauna, klasy 3 bawiły się w Escape Room i poszukiwały zaginionego złota.

     • Ważna informacja

     • Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia.

      Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju. Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

     • 21 marzec - pierwszy dzień wiosny

     • Samorząd Uczniowski ogłasza najbliższy poniedziałek dniem wiosennych kolorów.

      Powitaj wiosnę razem z nami i przyjdź koniecznie ubrany - od stóp po czubki włosów - na żółto lub zielono.

     • Ważne informacje

     • W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną oraz nowymi wytycznymi w tej sprawie od poniedziałku 22.03.2021 do piątku 9.04.2021 zajęcia w klasach I-III będą odbywały się tylko w formie nauczania zdalnego. Dzieci będą realizowały wszystkie zajęcia zgodnie z planem na dany dzień. Nauka w klasach IV- VI będzie przebiegała na dotychczasowych zasadach (tylko forma zdalna). Informuję również, że rekolekcje Wielkopostne nie odbędą się w zapowiedzianym termie (22-24.03.2021). W godzinach planowanych rekolekcji odbędą się planowe zajęcia lekcyjne.
      Przerwa Wielkanocna – 1.04.2021 (czwartek) – 6.04.2021 (wtorek).
                                                                                                                             Pozdrawiam. Dyrektor szkoły.

     • Rekolekcje Wielkopostne 2021

     • PONIEDZIAŁEK (22.03.2021)

      - Rekolekcje dla klasy VIA, VIB, VIC – od godziny 8.00 łączymy się ze stroną Parafii w Gaszowicach
      https://kosciol-gaszowice.click2stream.com/, następnie naciskamy: Duszpasterstwo, Online i głośnik w prawym dolnym roku ekranu. Lekcja druga i następne odbywają się według plany. Lekcja druga od 9.05.

      - Rekolekcje dla klas I-V. Uczniowie klasy IIIA przychodzą do szkoły według planu lekcji a od godziny 9.00, z wychowawcą klasy, biorą udział w rekolekcjach w kościele. Pozostałe klasy uczestniczą w rekolekcjach w formie online w szkole (IA, IB, IIA, IIB i IIIB, która przychodzi do szkoły na 8.50). Wychowawcy klas przygotowują przekaz na tablicach interaktywnych lub ekranach multimedialnych. Po rekolekcjach zajęcia odbywają się według planu na ten dzień. Klasy: IVA, IVB, VA odbywają rekolekcje w domu. Dla klas: IVA, IVB i VA trzecia lekcja rozpoczyna się o godzinie 10.05.

      WTOREK (23.03.2021)

      - Rekolekcje dla klasy VIA, VIB, VIC – od godziny 8.00 łączymy się ze stroną Parafii w Gaszowicach https://kosciol-gaszowice.click2stream.com/, następnie naciskamy: Duszpasterstwo, Online i głośnik w prawym dolnym roku ekranu. Lekcja druga i następne odbywają się według plany. Lekcja druga od 9.05.

      - Rekolekcje dla klas I-V. Uczniowie klasy IIIB przychodzą do szkoły według planu lekcji a od godziny 9.00, z wychowawcą klasy, biorą udział w rekolekcjach w kościele. Pozostałe klasy uczestniczą w rekolekcjach w formie online w szkole (IA, IB, IIA, IIB i IIIA, która przychodzi do szkoły na 8.50). Wychowawcy klas przygotowują przekaz na tablicach interaktywnych lub ekranach multimedialnych. Po rekolekcjach zajęcia odbywają się według planu na ten dzień. Klasy: IVA, IVB, VA odbywają rekolekcje w domu. Dla klas: IVA, IVB i VA trzecia lekcja rozpoczyna się o godzinie 10.05.

      ŚRODA (24.03.2021)

      - Rekolekcje dla klasy VIA, VIB, VIC – od godziny 8.00 łączymy się ze stroną Parafii w Gaszowicach
      https://kosciol-gaszowice.click2stream.com/, następnie naciskamy: Duszpasterstwo, Online i głośnik w prawym dolnym roku ekranu. Lekcja druga i następne odbywają się według plany. Lekcja druga od 9.05.

      - Rekolekcje dla klas I-V. Uczniowie klasy IIA I IIB przychodzą do szkoły według planu lekcji a od godziny 9.00, z wychowawcami klas, biorą udział w rekolekcjach w kościele. Pozostałe klasy (IA, IB, IIIA, IIIB) uczestniczą w rekolekcjach w formie online w szkole. Wychowawcy klas przygotowują przekaz na tablicach interaktywnych lub ekranach multimedialnych. Klasy IVA, IVB, VA uczestniczą w rekolekcjach w domu. Po rekolekcjach zajęcia odbywają się według planu na ten dzień. Dla klas: IV i V trzecia lekcja rozpoczyna się o godzinie 10.05.
      UCZNIOWIE, KTÓRZY NIE UCZĘSZCZAJĄ NA LEKCJE RELGII I NIE UCZESTNICZĄ W REKOLEKCJACH
      A UCZĄ SIĘ W DNIACH 22-24.03.2021 W SZKOLE UDAJĄ SIĘ W TYM CZASIE NA ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE.

      PRZERWA WIELKANOCNA W TYM ROKU PRZYPADA NA DNI:
      1.04.2021 – 6.04.2021 (od czwartku do wtorku)

     • Dzień Matematyki

     • 12 marca klasy pierwsze obchodziły „Dzień Matematyki”. Zajęcia zostały wzbogacone o zabawy

      matematyczne, ruchowe, rytmiczne, a także elementy kodowania. Kształtowaliśmy nie tylko

      umiejętności matematyczno-logiczne, ale także kreatywność. Wykorzystaliśmy figury geometryczne

      tangramu do stworzenia obrazka, który powstał w naszej wyobraźni. A oto efekty działań uczniów:

     • Asy Internetu

     • Pan Marek Płatek z Rady Rodziców naszej szkoły wspiera nas w licznych akcjach. Tym razem wziął udział w Konferencji Asów Internetu. Jednym z jej owoców są otrzymane materiały dydaktyczne. Będą one wykorzystane przez nauczycieli na lekcjach: wychowawczych, informatyki i wychowania fizycznego. Serdecznie dziękujemy. 

     • Konkurs plastyczny w Roku Św. Józefa

     • Zapraszamy do konkursu!!!

      "Potem (Jezus) poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka jego chowała wiernie wszystkie te sprawy w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi" (Łk, 2, 51 - 52)

      Celem konkursu jest:

      • pogłębienie wiedzy o św. Józefie w oparciu o wskazany tekst biblijny
      • ukazanie św. Józefa, który jest patronem kościoła powszechnego jako Świętego, który może stać się patronem współczesnych rodzin

      Zasady uczestnictwa:

      • do udziału zapraszamy dzieci, których zadaniem jest wykonanie za pomocą dowolnej techniki pracy plastycznej, która powinna nawiązać to tematu konkursu "Świety Józef - opiekun Śwętej Rodziny, opiekun naszych rodzin."
      • sposób wykonania: praca plastycznaa przedstawiająca ujęcie tematu konkursu dowolną techniką w dowolnym formacie
      • na odwrocie każdej pracy plastycznej należy nakleić kartkę z imieniem i nazwiskiem, klasa

      Komisja konkursowa bedzie oceniać: trafnosć ujęcia tematu, pomysłowość i oryginalność, sposób przygotowania i wybór materiałów, z których praca została wykonana.

      Termin: pracę należy dostarczyć do 18.03.2021r. Pani Marii Tomik

     • "Zostaw lekturę, zrób sobie fryzurę"

     • Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkie kobietki do uczestnictwa w akcji "Nie zwalnia mnie kamera przed pójściem do fryzjera"! Dziewczyny, które w poniedziałek pokażą się na lekcji w wystrzałowej fryzurze, zostaną zwolnione z odpowiedzi ustnej.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach
   • sekretariat@spgaszowice.pl
   • +48 32 430 55 80
   • ul. Rydułtowska 8 44-293 Gaszowice
  • Logowanie