Na obiady zapisujemy w świetlicy szkolnej, będą wydawane od 10 września 2018r.
Czas trwania lekcji i przerw międzylekcyjnych
Lekcje: Przerwy:
- 7.05 - 7.50 0. 7.50 - 8.00 10'
- 8.00 - 8.45 1. 8.45 - 8.55 10'
- 8.55 - 9.40 2. 9.40 - 9.50 10'
- 9.50 - 10.35 3. 10.35 - 10.50 15'
- 10.50 - 11.35 4. 11.35 - 11.50 15'
- 11.50 - 12.35 5. 12.35 - 12.45 10'
- 12.45 - 13.30 6. 13.30 - 13.40 10'
- 13.40 - 14.25 7. 14.25 - 14.35 10'
- 14.35 - 15.20 8. 15.20 - 15.30 10'
- 15.30 - 16.15 9. 16.15 - 16.25 10'
Długość przerwy została wydłużona z 5 do 10 min. Zajęcia dodatkowe rozpoczynają się już od 7.05 (dotyczy zajęć dydaktyczno-wyrównawczych w klasach starszych).
Świetlica szkolna pracuje od 7.00 do 16.00
Wycieczka do Lwowa i Strzelczysk
- Wyjazd nastąpi dna 13 września 2018 (czwartek): 200 - Rybnik. ulica Wyzwolenia (parking obok Spółdzielni Mieszkaniowej) oraz Gaszowice 21.30 – (parking przy Restauracji „Pod Trojokiem”)
- 14.09.2018 – po przekroczenie granicy kawa i ciasto w Hotelu „Mirage” Sudowa Wisznia (śniadanie we własnym zakresie). Zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem. Czas wolny.Około 18.00-19.00 obiadokolacja w Hotelu „Mirage”.
- 15.09.2018 – śniadanie. Zwiedzanie Lwowa. Czas na zakupy. Obiad we Lwowie. Przejazd do Hotelu „Mirage” na krótki odpoczynek. Wizyta w Strzelczyskach – spotkanie z miejscowymi Polakami, zwiedzanie kościoła i Szkoły z Polskim Językiem Nauczania (kolacja). Powrót do Hotelu „Mirage”
- 16.09.2018. Śniadanie. Przejazd do Mościsk. Zwiedzanie miasta. Możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele polskim. Przejazd do granicy. Obiad w Polsce (we własnym zakresie). Powrót do Gaszowic (godziny wieczorne).
- Sugerowana jest wymiana waluty na ukraińską we Lwowie (lepszy kurs niż w Polsce). Przyjmowane są np. złotówki, euro, dolary.
- W cenie wycieczki zabezpieczono pieniądze na drobne prezenty dla organizatorów pobytu w Strzelczyskach (osoby przygotowujące darmową kolację i uczniowie szkoły) – możliwość dodatkowej, własnej inicjatywy w tym zakresie.
- Ceny towarów, usług i biletów wstępu (Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich we Lwowie) na Ukrainie są niższe niż w Polsce. Wymiany dokonujemy wedle własnych potrzeb.
- Przypominamy o potrzebie posiadania ważnego PASZPORTU !!!!!!
- Inne informacje pod telefonem: kom.792456925
Do zobaczenia
Rada Rodziców i dyrektor szkoły
Informacja E-karty
Rodzice uczniow posiadających E-karty mogą je doładować w ZTZ Rybnik na 6 miesięcy IX 2018 - II 2019.
Kwota 6 x 10 zł = 60 zł
Listy Minister Edukacji Narodowej
List dla rodziców i opiekunów poświęcony zmianom w systemie edukacji w roku szkolnym 2018/2019
List dla dyrektorów i nauczycieli poświęcony zmianom w systemie edukacji w roku szkolnym 2018/2019
Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019
03.09.2018r
Godzina 8.00 - spotkanie uczniów klas II, III, IV, V, VI z wychowawcami (klasy lekcyjne)
Godzina 8.30 - spotkanie uczniów szkoły na placu przy skwerze Tadeusza Kościuszki lub na holu rekreacyjnym
Godzina 8.45 - wyjście na mszę św. w kosciele parafialnym w Gaszowicach
Po mszy uczniowie klas II - VI udają się do domu
Godzina 10.00 - powitanie klas I (mała sala gimnastyczna) oraz krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami uczniow klas I (uczniowie udają sie do świetlicy szkolnej)
Szkoła bardziej nowoczesna i kolorowa
Przedstawiamy kolejną relację z prac remontowych prowadzonych w naszej szkole. Podziwiajcie piękną elewację w cześci wewnętrznej budynku. Kończymy wymianę instalacji centralnego ogrzewania. Zainstalowano nowoczesny sprzęt multimedialny do sali komputerowej i sali nr 17. Czeka na was sala do gimnastyki korekcyjnej i dwie sale do zajeć rewalidacyjnych. Odnowiono nawierzchnię boiska.
Wkrótce otrzymacie wiadomość o rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019.
Prace trwają a szkoła pięknieje
Uroczyste zakończennie roku szkolnego 2017/2018
22 czerwca z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 po Mszy św. na hali OKiS, klasy III otrzymały pamiątkowe książki za trzyletni trud pracy, uroczyście rozdane zostały świadectwa uczniom wyróżniającym się, a także pożegnaliśmy uczniów VI klas, którzy dalszą edukację będą kontynuować w Szkole Podstawowej w Piecach. Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!!!
Podziękowania
Minął pierwszy rok, w którym kierowaliśmy naszą szkołą. Był on dla nas wielkim wyzwaniem i jednocześnie spełnieniem stawianych sobie celów. Pragniemy serdecznie podziękować za owocną współpracę: naszym uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, Radzie Rodziców oraz wszystkim organizacjom lokalnym i osobom prywatnym. W szczególny sposób dziękujemy przedstawicielom organu prowadzącego i organu nadzoru pedagogicznego. Dzięki naszym wspólnym działaniom szkoła mogła wlasciwie funkcjonować w obszarach: edukacji, wychowania, opieki i bezpieczeństwa.
Wierzymy, że następny rok szkolny zaowocuje kolejnymi kreatywnymi pomysłami i sukcesami. Uczynimy to wspólnie dla dobra naszej szkolnej społeczności. Życzymy wszystkim miłych i bezpiecznych wakacji.
W najbliższym czasie czeka nas termomodernizacja budynku. Zakres prac będzie obejmował także wymianę instalacji centralnego ogrzewania oraz części instalacji elektrycznej. Po wakacjach będziemy uczyć się w jeszcze piękniejszym budynku. Do zobaczenia 3 września.
Norbert Niestolik
Piotr Skupień
Nagrody rozdane
Dzisiaj zostały rozdane nagrody uczniom, którzy podjęli trud i przez cały rok uczęszczali na kółka pozalekcyjne, brali udział w konkursach, wykazali się wyjątkową sprawnością fizyczną.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!!
Reszta zdjęć w albumie
List Pani Minister
Warszawa, 15 czerwca 2018 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach.
W związku z tym proszę, aby w ostatnich dniach zajęć dydaktycznych zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas wyjazdów na kolonie, obozy, biwaki, jak również podczas pobytu w miejscu zamieszkania.
Apeluję również o omówienie podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego podstawowych zasad bezpiecznego zachowania, w tym postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.Pragnę przypomnieć, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej Ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.
Warto również przypomnieć adres strony www.wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.
Zróbmy wszystko, aby nasi uczniowie dysponowali pełną wiedzą na temat przeciwdziałania potencjalnym zagrożeniom i byli ich świadomi. Proszę o uwrażliwienie dzieci na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, które mogą stać się ich udziałem, w tym w sposób szczególny na bezpieczne zachowania nad wodą czy w górach. Przypomnijmy o możliwości wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych, zagrożeń terrorystycznych, o kąpielach tylko w miejscach dozwolonych, a także niebezpieczeństwach wynikających z zażywania dopalaczy, narkotyków, palenia papierosów czy spożywania alkoholu.
Zwracam się z uprzejmą prośbą, aby w sytuacji kryzysowej otoczyli Państwo opieką dzieci i młodzież wypoczywającą w pobliżu, udostępniając organizatorom kolonii, obozów czy biwaków m.in. pomieszczenia szkół i placówek.
Jestem przekonana, że uczniowie będą wypoczywali pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawców i specjalistów, w optymalnych warunkach, korzystając z profesjonalnie przygotowanych zajęć o charakterze edukacyjnym, kulturalnym czy sportowym.
Jednocześnie pragnę poinformować, że wiele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo już podjęło intensywne działania mające na celu usprawnienie i lepszą koordynację, np. akcji ratowniczych czy systemu powiadamiania. Szczególne wsparcie organizatorom wypoczynku udziela Państwowa Inspekcja Sanitarna, Państwowa Straż Pożarna, Policja, a także Lasy Państwowe.
Proszę przyjąć słowa uznania za Państwa pracę oraz podejmowane działania edukacyjno-wychowawcze na rzecz zdrowia oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
Życzę Państwu, aby tegoroczny wypoczynek przebiegał w bezpiecznych warunkach. Przekazuję życzenia spokojnych wakacji.
Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci.
Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
List od Królowej
W kwietniu klasa 4C wyslala list do królowej Elżbiety II. W liście opisaliśmy co robimy na języku angielskim, imprezy okolicznosciowe związane z Wielką Brytanią, które obchodzimy. Opisaliśmy nasze wyjazdy na warsztaty językowe Euroweek. Do listu dzieci dołączyły własnoręcznie wykonane ilustracje królowej, jej rodziny oraz jej ukochanych piesków. I właśnie teraz niedawno otrzymaliśmy odpowiedź z Pałacu Buckingham. Królowa dziękuje nam za list i ilustracje, pozdrawia nas serdecznie. Jestesmy bardzo dumni.
W przyszlym roku mamy plany na kolejne listy.Justyna Maćczak
Świąteczna Kartka Dobroczynna
Pani Grażyna Waliłko dziękuje Marcelinie Bienek, Aleksandrze Franosz, Agacie Porwoł, Nadii Szweda, Zuzannie Chełstowskiej, Julii Graszka i Marcie Rojek za rozprowadzenie świątecznych kartek dobroczynnych, z których dochód został przeznaczony na leczenie i rechabilitację podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda
Przyjazna Szkoła
W ramach kampanii Razem Raźniej ogłoszonej na rok szkolny 2017/2018 udało nam się, po spełnieniu odpowiednich warunków Regulaminu Konkursu uzyskać tytuł "Przyjazna Szkoła/Placówka". Do uzyskania tego zaszczytnego tytułu zaangażowały się: Sylwia Miera, Dorota Bienek, Sylwia Mazurek i Agata Toman
Dla Rodziców
Każdy uczeń szkoły, dostanie informację w jaki sposób pozyskać świadczenie jednorazowego wsparcia dla dzieci, rozpoczynających rok szkolny z tytułu "Dobry Start" .
Konferencja z cyklu Rzeczywistość Edukacyjna
14 czerwca 2018 roku Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi powitał w swoich progach wielu znamienitych gości. Były nimi wybitne postaci polskiej (a także zagranicznej) pedagogiki, które uświetniły obrady konferencji z cyklu RZECZYWISTOŚĆ EDUKACYJNA. Tematem przewodnim wydarzenia była „Miłość w pedagogice – pedagogika w akcie twórczym”.
Wśród przybyłych znaleźli się między innymi.:
prof. zw. dr hab. Maria Szyszkowska z Uniwersytetu Warszawskiego
dr hab. Alina Rynio, prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
dr hab. Sławomir Sztobryn, prof. bielskiej ATH
dr hab. PhD, Andrej Rajsky z Trnava University in Trnava (Słowacja)
prof.,dr Yevhen Kulyk z Poltava VG,Karolenko National Pedagogical University (Ukraina)W tak doborowym gronie miałem zaszczyt wygłosić referat „Irena Sendlerowa- miłość jako motyw działań człowieka”. Oparłem go na biografii wybitnej Polki a zwłaszcza na dokonaniach nauczycieli i uczniów naszej szkoły w ramach projektu „Irena Sendlerowa – najważniejsze w życiu jest dobro”. Dzięki wystąpieniu świat polskiej pedagogiki dowiedział się o naszej wsi i szkole a także jej kreatywnych i niekonwencjonalnych dokonaniach mieszczących się w temacie konferencji.
Norbert Niestolik
Rzeźby Pana Henryka Kubka
Inne zdjęcia w albumie„Galeria pod Budą”, mimo krótkiego okresu swojego istnienia, przeżywa nieustanny rozwój. W ostatnim czasie wzbogaciliśmy się o kolejne prace, tym razem rzeźbiarskie. Ofiarował je szkole Pan Henryk Kubek, darczyńca obrazów umieszczonych w „Harcówce”. Rzeźby przedstawiają górników przy pracy a wykonane są w materiale zwanym gazobetonem. Szczególne cenna jest dla nas metrowa rzeźba świętej Barbary – patronki górników. Prace pana Kubka stworzyły piękną ekspozycję obrazującą dzieje górnictwa w okolicach Rybnika Mieliśmy zaszczyt gościć ich autora w naszej szkole. Wyraził on bardzo pochlebną opinię o działalności placówki oświatowej w zakresie propagowania sztuki.
Kościuszkowcy nad Bałtykiem
Czerwiec rozpoczął się migracją naszych uczniów nad Bałtyk. Do nadmorskiego Łukęcina w ramach Zielonej Szkoły zawitały klasy trzecie "A" i "B". Do nich dołączyli szóstoklasiści, a po nich piątoklasiści wraz z wychowawcami. Pobyt zaowocował niezapomnianymi wrażeniami; uczniowie, utrwalając zdobytą w szkole wiedzę, przeżyli wspaniałą lekcję w uroczym plenerze - atrakcyjną miksturę historii, matematyki, kultury, przyrody, śpiewu, zajęć fizycznych, plastycznych i językowych. Przesyłając pozdrowienia znad zachodzącego na horyzoncie słońca, zachęcamy młodszych kolegów do podobnego wypoczynku, który z pewnością pozostanie w nas do końca życia.
Obrazy Pana Henryka Kubka
Inne zdjęcia w galeriiW szkole powstała kolejna galeria sztuki. W pomieszczeniu tzw. „Harcówki” umieszczono obrazy Pana Henryka Kubka. Jest on mieszkańcem Gaszowic, emerytowanym górnikiem i pasjonatem malarstwa i rzeźby.
Serdeczne dziękujemy Panu Henrykowi za ofiarowanie swoich prac malarskich !!!
Dwie z nich umieściliśmy w „Galerii pod Budą”. Są to prace przedstawiające trud pracy górników.
Archiwum Aktualności