Na szlaku Tadeusza Kościuszki
Szatnia szkolna
Informujemy, że wobec sugestii rodziców, w szatni szkolnej zainstalowano kotarę. Proste rozwiązanie pozwoli na jednoczesne przygotowanie się dziewcząt i chłopców do zajęć z wychowania fzycznego.
Ważna informacja!!
Informuję, że od poniedziałku 22.10.2018r. będzie otwarte główne wejście do szkoły. Dokończenie prac remontowych spowoduje, na kilka dni, zamknięcie wejścia od strony podwórza szkolnego .
Wejscie do przedszkola pozostaje w dotychczasowym miejscu.
Dyrektor szkoły
Konkursy przedmiotowe
Zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty z następujących przedmiotów:
Język polski – etap szkolny 5.11.2018
Matematyka – etap szkolny 6.11.2018
Język angielski – etap szkolny 7.11.2018
Historia – etap szkolny 8.11.2018
Nauczyciele do których należy zgłosić chęć uczestnictwa w konkursach:
Język polski – Andrzej Wojaczek
Matematyka – Grażyna Waliłko
Język angielski – Justyna Maćczak
Historia – Norbert Niestolik
Nowe sale do zajęć....
Nowe sale do zajęć rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych, logopedycznych i gimnastyki korekcyjnej
Harcówka
Konkurs przedmiotowy z historii
Kuchnia i stołówka
Pragniemy poinformować uczniów i ich rodziców o zakończeniu prac związanych z modernizacją szkolnej kuchni i stołówki. Wykonano je w ramach gruntownej termomodernizacji obiektu szkolnego. Znaczną część prac sfinansowano z funduszy samodzielnie wypracowanych przez szkołę.
Od 15 października będziemy mogli korzystać z pięknych i funkcjonalnych pomieszczeń.Dziękujemy wszystkim osobom wspomagającym remont a zwłaszcza pracownikom obsługi z panią Grażyną W. na czele.
dyrektor szkoły
"Chytomy za rogi tyn smog srogi"
W dniu 16.10.2018r. w Łukowie Śląskim odbył się finał konkursu powiatowego "Chytomy za rogi tyn smog srogi". W konkursie tym I miejsce zdobył Karol Z., który przygotował prezentację multimedialną. Nagrodę specjalną zdobył Maksymilian B. za wykonanie maskotki, a wyróżnienie Ignacy J. i Nico N. za napisanie wiersza o smogu.
Pozdrowienia z Międzygórza
14 października grupa 45 uczniów wraz z nauczycielkami wybrała się po raz piąty na warsztaty językowe Euroweek. Jesteśmy po dwóch dniach zajęć. Poznaliśmy wolontariuszy z Paragwaju, Filipin, Wietnamu oraz Dominikany. Bawimy się, śpiewamy, tańczymy, kręcimy filmiki, poznajemy kultury innych krajów. Odbyliśmy pieszą wycieczkę nad przepiękny Wodospad Wilczki w rezerwacie przyrody. Czekamy z niecierpliwością na kolejne przygody językowe.
Wycieczka do Osin
9 listopada 2018r uczniowie klas 2a, 2b, 3a wraz z wychowawcami wybrali się na wspaniałą wycieczkę. Na początku uczestniczyliśmy w prelekcji, dzięki której dowiedzieliśmy się, jak odbywa się proces kiszenia kapusty. Mięliśmy możliwość szatkowania kapusty tradycyjnym przyrządem. Następnie zostaliśmy poczęstowani pysznym chlebem ze smalcem. W kolejnej części wykonywaliśmy kapustę z kolorowego papieru. Ofertę wzbogaciły także zajęcia ruchowe i muzyczne. Na koniec otrzymaliśmy prezent w postaci książki. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych.
Dzień Edukacji Narodowej
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które złożyły nam życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za pamięć i wyrazy szacunku dla naszej pracy. Dziękujemy Radzie Rodziców i wierzymy w dalszą, owocną współpracę. Składamy podziękowanie przedstawicielom lokalnego samorządu. W szczególny sposób dziękujemy księdzu Leszkowi Swobodzie za odprawianie mszy św. w naszej intencji.
W imieniu wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi szkoły
dyrektor Norbert Niestolik
Prezent od pana Aleksandra Siwca przekazany do szkolnej galerii
Termoodernizacja
Fotowoltanika
Nasi na kościuszkowskim szlaku...
Kontynuując ubiegłoroczną tradycję podróżowania śladem wielkiego naczelnika Tadeusza Kościuszki, 9 października klasy szóste udały się do Połańca. Miejscowość położona w malowniczych stronach województwa świętokrzyskiego, związana jest z aktem prawnym ustanowionym przez Kościuszkę 7 maja 1794 roku. Uniwersał połaniecki – bo tak brzmi pełna nazwa dokumentu - formalnie przyznawał pewną wolność osobistą chłopom pańszczyźnianym w zamian za udział w zbrojnym powstaniu przeciwko rosyjskiemu zaborcy.
W Połańcu zostaliśmy niezwykle ciepło przywitani przez tamtejszą dyrektor szkoły, która oprowadziła nas i okolicy, pokazała izbę tradycji i pomnik Naczelnika. Na koniec zaprowadziła nas na kopiec Kościuszki, skąd rozpościerał się niezwykły widok na dolinę Wisły.
Z Połańca udaliśmy się do Pacanowa, niewielkiej wsi rozsławionej przez Kornela Makuszyńskiego – autora przygód Koziołka Matołka. W Pacanowie zwiedziliśmy Europejskie Centrum Bajek, uroczy kompleks interaktywno-muzealny poświęcony bajkowemu dziedzictwu Europy. Młodzież świetnie bawiła się w towarzystwie bohaterów z dzieciństwa – Bolka i Lolka, Reksia, Misia Uszatka czy Koziołka Matołka, który przechadzał się po korytarzu, pozował do zdjęć i chętnie przybijał piątki.
To był udany wyjazd, który rozbudził nasze apetyty na kolejną podróż śladem patrona naszej szkoły.
26 IX - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
28 września br. klasa Vb włączyła się do świętowania OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA, czytając podczas lekcji języka polskiego pierwszą w tym roku szkolną lekturę "Katarynka" Bolesława Prusa. Uczniowie z zaciekawieniem i w skupieniu śledzili losy pana Tomasza i niewidomej dziewczynki. B.M
Konkurs wiedzy przyrodniczej
5 października 2018r. uczennice klas piątych i szóstych wzięły udział w konkursie wiedzy przyrodniczej, łowieckiej i ekologicznej zorganizowanym przez Koło Łowieckie "Jeźwiec". Konkurs odbył sie pod patronatem Nadleśnictwa Rybnik na terenie leśniczówki Chwałęcice, gdzie uczestnicy konkursu podziwiali piękną sowę śnieżną, puchacza, sokoła, raroga oraz mogli dowiedzieć się czegoś o drapieżnych ptakach. Również pan leśniczy ciekawie opowiadał o leśnych zwierzetach.
I miejsce w konkursie zajeła uczennica klasy VI b Paulina K., która pokonała siódmo i ósmoklasistów. Gratulujemy!!!
Żołnierz w klasie Ia
26 września klasa Ia miała na swych zajeciach żołnierza z jednostki lotniczej a zarazem kucharza polowego. Tak wiec wszyscy zakasali rękawy i pod bacznym okiem specjalisty brali udział w warsztatach kulinarnych.
Wycieczka pierwszaków do Żor
4 października 2018r. pierwszoklasiści byli na swojej pierwszej wycieczce. W Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach Osinach poznawaliśmy tradycje związane z kiszeniem kapusty. Były tańce, piosenki, śląsko godka i oczywiście degustacja kiszonej kapusty. Bawiliśmy się świetnie i chcemy tam jeszcze wrócić.
Archiwum Aktualności