• Gminny konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

• 6 października 2022r. w OKiS w Gaszowicach odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny, który miał na celu rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych oraz kształtowanie proekologicznych postaw
            uczniów. Konkurs miał formę testu, a pytania dotyczyły wiedzy z zakresu przyrody, biologii, ekologii i ochrony środowiska.

Nasi uczniowie:
            Przemysław Banaś - zajął 1. miejsce w kategorii klas VII – VIII,
            Amelia Dudek - zajęła 2. miejsce w kategorii klas IV – VI,
            Maksymilian Trosiński - zajął 1. miejsce w kategorii klas I – III

Gratulujemy laureatom!

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Lasy Państwowe, a laureatom wręczono nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Gaszowice.

• Zdrowe odżywianie

• Klasy młodsze naszej szkoły nie leniuchują i pokazują wszystkim wszem i wobec, jak prawidłowo dbać o zdrowie. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami rozwijają tradycję przyrządzania kanapek i sałatek. Zadziałały nasze zmysły. Każdemu smakowało, wyglądało znakomicie, a zapach roznosił się po całej szkole. Zachęcamy do odwiedzin galerii.

• Myślenie wizualne

• Poniedziałek 3 października upłynął klasom 7a, 8a i 8b pod hasłem "Myślenie wizualne".

Uczniowie pod czujnym okiem Pani Julii Parzonki zdobywali i doskonalili umiejętność tworzenia notatek graficznych czy map myśli, które są wspaniałą pomocą podczas przyswajania nowej wiedzy lub utrwalania poznanych już wiadomości.

Warsztaty zostały zorganizowane dzięki dotacji pozyskanej z Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.

• Galeria Pod Budą reaktywacja

• Szkolną Galerię Pod Budą zdobią jesienne prace plastyczne, wykonane przez uczniów klas najmłodszych. Zapraszamy do podziwiania zdolności i kreatywności dzieci.

• Zielona Pracownia "Pod Muchomorem"

• W uroczystości otwarcia pracowni wzięli udział: Adam Lewandowski – prezes WFOŚiGW w Katowicach, pełnomocnik Adama Gawędy – posła do Sejmu RP, Paweł Bugdol  wójt gminy Gaszowice, Karina Stępień – pełnomocnik wójta gminy Gaszowice ds. infrastrukturalnych,  Marek Płatek – przewodniczący Rady Rodziców.  Lekcję pokazową przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycielki biologii Doroty Bienek.

• Dzień jabłka

• 28 września klasy młodsze obchodziły w naszej szkole "Dzień jabłka". Na zajęciach poznaliśmy budowę jabłka, cykl powstania jabłoni i jej owoców. Śpiewaliśmy także piosenki tematyczne, a a także uczestniczyliśmy w zabawach ruchowo-muzycznych. Poznaliśmy walory smakowe oraz korzyści płynące z jedzenia owoców.

• Spotkanie z autorem

• We wtorek 27 września w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panem Łukaszem Wierzbickim- autorem poczytnych książek dla dzieci i młodzieży.

Uśmiech, zaangażowanie i ciekawość towarzyszyły nam od samego początku, do samego końca każdego z 2 spotkań.

Już teraz cieszymy się na kolejne spotkania!

Wydarzenie zorganizowano dzięki środkom pozyskanym z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

• W menu po lewej stronie "Godziny konsultacji" zostały rozpisane godziny, w których nauczyciele są dostępni dla ucznia i rodzica.

• Nasi na Dniu Seniora

• Dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w Dniu Seniora. Artyści przygotowani przez  Panią Karinę Marcol w znakomity sposób uświetnili to ważne wydarzenie.

• Powrót do aktywności sportowej

• Po kilku latach covidowych oraz braku w naszej szkole klas VIII, podejmujemy działania w celu uaktywnienia życia sportowego. Będziemy uczestniczyli w licznych zawodach. Naszym sportowcom życzymy sukcesów na miarę  osiąganych w przeszłości. Oby w szkolnych  gablotach znalazły miejsce kolejne puchary.

• Dzień kropki

• 15 września klasy młodsze naszej szkoły obchodziły Dzień Kropki. Z tej okazji przyozdobiliśmy nasze ubrania kropkami, które symbolizują ten dzień.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z historią dziewczynki o imieniu Vashti, tytułowej bohaterki, która niespodziewanie odkryła swój talent artystyczny, przy udziale swojej nauczycielki. Wiemy, że w każdym z nas tkwi wielki talent, który "wystarczy" odkryć i pielęgnować. Właśnie w tym dniu rozmawiamy o naszych predyspozycjach, zdolnościach, odkrywamy je i rozwijamy. Wykonaliśmy prace kreatywne, które chcemy Wam przedstawić.

• Pamiątkowe zdjęcia

• Szkoła to ciąg pokoleń. To organizm, który budowany jest przez wiele lat. Pamiętamy o nauczycielach, którzy pracowali w naszej szkole i potykamy się z Nimi z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pamiątkowe zdjęcia z tych uroczystych chwil znajdują się w naszym nowym pokoju nauczycielskim.

• Problemy techniczne z e-dziennikiem

• Błędy pojawiające się z e-dziennikiem, aplikacją dzienniczek Vulcan są spowodowane problemami technicznymi po stronie firmy Vulcan.

Jednym ze sposobów rozwiazania problemu związanego z brakiem możliwości odczytywania wiadomości jest aktualizacja aplikacji dzienniczek Vulcan w sklepie Play lub appstore.

Prosimy o dokonanie aktualizacji

• Zielona pracownia

• Zielona Pracownia "Pod muchomorem" - dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach  (40 000 zł)

• Narodowe czytanie

• Podczas tegorocznej akcji Narodowego Czytania, na szkolnych korytarzach pojawiły się fragmenty ballad Adama Mickiewicza. Zapraszamy uczniów do odkrywania twórczości naszego Wieszcza Narodowego.