• Projekt Umiem Pływać

• Nasza szkoła złożyła za pośrednictwem Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider projekt o dofinansowanie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zajęć nauki pływania dla uczniów klas I oraz II. W przypadku otrzymania dotacji możliwość nauki pływania będzie mieć tylko 45 uczniów z naszej szkoły, dlatego też proszę zainteresowanych rodziców, którzy do tej pory nie zgłosili chęci uczestnictwa swoich dzieci o zdeklarowanie się do końca listopada 2015r. Po tym terminie lista zostanie zamknięta i nie będzie możliwości zapisania. Dokładniejsze informacje można uzyskać u nauczyciela Wychowania Fizycznego - Łukasza Wojaczek.

• Wiarygodna Szkoła

• Certyfikat Wiarygodna Szkoła Podstawowa promuje wiarygodny i solidarny wizerunek szkoły, która reprezentuje właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewnia  odpowiednie bezpieczeństwo swoim uczniom.  Dzięki bardzo dobrym wynikom ze sprawdzianu klas szóstych, odpowiedniej bazie i zapewnieniu bezpieczeństwa nasza szkoła także otrzymała to wyjątkowe wyróżnienie.

• Głos z biblioteki

• W piątek biblioteka otrzymała długo wyczekiwaną przesyłkę. A w niej...piękne, nowe, kolorowe książki! Dla każdego - coś milego:)

Taki prezent sprawiła nam Rada Rodziców. Dziękujemy!

• Dzień Śniadanie Daje Moc

•  W naszej szkole w klasach Ib,  IIIa, IIIb realizowany jest program edukacyjny: „Śniadanie Daje Moc”.W dniu 6 listopada, przygotowywaliśmy wspólne zdrowe  śniadanie. Była to świetna zabawa dla dzieci, które same przygotowywały kolorowe i zdrowe kanapki. W czasie realizacji programu uczniowie zapoznali się z 12 zasadami zdrowego odżywiania, poznali wartości odżywcze zdrowych produktów i witamin oraz ich wpływ na zdrowie człowieka. Podczas wcześniejszych zajęć uczniowie przygotowywali  smaczne owocowe sałatki i zdrowe kanapki, które dają energię do nauki, polepszają koncentrację  podczas lekcji i dają siłę do zabawy. Zdrowe śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!

• Od 1 października dla bezpieczeństwa uczniów, szkoła będzie zamykana.

W razie potrzeby należy dzwonić dzwonkiem zamontowanym przy głównych drzwiach.

• Zakończenie projektu Misja Przyroda

•       Zakończył się projekt Misja Przyroda- Zielone szkoły w Parkach Narodowych. Wszyscy uczniowie otrzymali Certyfikaty potwierdzające  udział w projekcie, którego zadaniem końcowym było przygotowanie ścieżki skarbów przyrody i kultury w swojej miejscowości, czyli tzw. questingu. Uczniowie opracowali trasę rowerową, z której mogą korzystać wszyscy by poznać urocze miejsca przyrodniczo – krajobrazowe i mniej znaną historię Gaszowic

Lato w pełni. Korzystajmy więc ze słońca, relaksu i odrobiny przygody na trasie questingu  - „ Gaszowice jakich nie znacie”.

Questing_po_Gaszowicach.pptt

• Zielona szkoła

• Wyjazd na zieloną szkołę w teriminie od 01.06.2015 do 16.06.2015 zastał dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Katowicach.

• "MISJA PRZYRODA" - OFICJALNY HYMN

• Kochani! Z dumą prezentujemy Wam piosenkę, która stała się oficjalnym hymnem projektu "Misja Przyroda" w Babiogórskim Parku Narodowym. Autorem tekstu piosenki jest Przewodniczący naszej szkoły Szymon Chowaniec, natomiast muzykę skomponował nasz pan polonista Andrzej Wojaczek. Prezentację, którą możecie podziwiać w tle przygotowali uczniowie klasy Vb - Kasia Kwiaton i Kuba Setla. Fotografie wykonała pani Maria Chowaniec. Śpiewają uczestnicy projektu.

Zapraszamy do słuchania, komentowania i dzielenia się piosenką z przyjaciółmi. Niech nasza "Misja" idzie w świat. Mamy nadzieję, że przy jej dźwiękach odżyją niezapomniane chwile naszego pobytu u stóp Babiej Góry.

Link do piosenki znajdziecie poniżej: