• List do Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016

•  Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

Już za kilka chwil opustoszeją mury Waszych szkół i pełni nowej wiedzy oraz doświadczeń rozpoczniecie upragnione wakacje.
            Lato wyzwala wiele radości i energii. To okres, w którym Wasze prawo do wypoczynku i czasu wolnego, gwarantowane przez Konwencję o prawach dziecka, jest realizowane w sposób szczególny. Spędzacie więcej niż zazwyczaj czasu poza domem, dłużej pozostajecie bez opieki dorosłych.
            Świetnie, prawda? Zgadzam się, to znakomita lekcja samodzielności, pod warunkiem jednak , że wszelkie wakacyjne aktywności będziecie podejmować odpowiedzialnie.
            Beztroskie lato to wyjątkowy przywilej młodości. Przeżyjcie je wraz z bliskimi i przyjaciółmi, tymi na których możecie liczyć. Przewidujcie niebezpieczeństwa, podejmujcie wyłącznie mądre decyzje, nie dajcie się ponieść emocjom. Zaspakajajcie dziecięcą ciekawość, ale bez zbędnego ryzyka. Aktywnie uczestniczcie w życiu kulturalnym, artystycznym czy sportowym – to również jedno z waszych niezbywalnych praw. Korzystając z uroków wakacyjnej zabawy nie zapominajcie o poszanowaniu praw innych osób kolegów, rodziców, opiekunów.
            W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – Odwaga ratuje życie (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.
            Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

Najserdeczniej pozdrawiam
            Wasz Rzecznik
            Marek Michalak

• Pożegnanie klasy IIIa

• W dniu 22.06.2016r. uczniowie i rodzice klasy IIIa pożegnali naukę w klasach początkowych w stylu pirackim. Efekt pracy Rodziców i Pani i  uczniów był imponujący.

• Rodzinny festyn

•

Cała społeczność szkoły Podstawowej w Gaszowicach dziękuje Radzie Rodziców za zorganizowanie "Festynu Rodzinnego". Uczniowie wszystkich klas przygotowali oryginalny program artystyczny, a rodzice i przyjaciele szkoły zatroszczyli się o to, by nie zabrakło atrakcji dla wszystkich. Był dmuchany zamek, występ drużyny rugby, przejażdżka konna, klauni, zabawy z malowaniem, pokaz straży pożarnej. Była wata cykrowa i inne specjały, a każdy uczeń dodatkowo dostał talon upominkowy. W to wyjatkowe sobotnie popołudnie wszyscy śpiewaliśmy, bawiliśmy się przede wszystkim "Dla małej Julki", która potrzebuje pomocy. Dziękujemy wszystkim, którzy byli razem z nami i okazali wielkie serce, by pomóc Julii i jej Rodzicom.

Z wyrazami uznania Dyrekcja szkoły

• Karty rowerowe

•

Dzisiaj 16.06.2016 z rąk Policjanta uczniowie odebrali karty rowerowe.

• Książko wróć!

• Przypominamy Wszystkim uczniom, którzy wypożyczyli książki w bibliotece szkolnej, że trzeba je oddać, najlepiej w tym tygodniu.

• Lista zakwalifikowanych uczestników na półkolonie letnie w dniach 27.06 - 01.07. 2016

1. Badura Izabela
            44. Zimny Karol
            45. Żuchowicz Kinga
          • ZIELONA SZKOŁA

• Pozdrowienia z "Zielonej Szkoły" w Darłówku przesyłają uczniowie klasy IIIa i IIIb z wychowawczyniami smiley

Zdjęcia w galerii

• Wyśpiewane nagrody

•

W dniu 6 maja odbyło się podsumowanie Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego w Czerwionce-Leszczynach, gdzie zespół wokalny "Takt" zdobył nagrodę I stopnia, a solistki Patrycja Chentosz i Milena Procek otrzymały nagrodę II stopnia.

Gratulujemy!!!!

• Ciekawe przeżycie

•

W środę 04.05.2016 część uczniów szkoły mogło zobaczyć pokaz: "Możliwości Ludzkiego Organizmu". Byliśmy świadkami niezwykłych umiejetności przystosowawczych organizmu. Główny występujący to Jurij Żiniewicz, który od 5 roku życia ćwiczy i przystosowuje swoje ciało i ducha do niezwykłych pokazów. Ogladaliśmy m.in: chodzenie bosymi stopami po szkle, zawijanie prętu na szyi itp. Emocje, które nam towarzyszyły to strach przeplatany z podziwem, zachwytem i ciekawością.

• Kolejne sukcesy

•

Dzisiaj na hali OKiS, jak co roku odbył się Międzygminny Konkurs Ekologiczny, w którym wzięli udział uczniowie klas III i uczniowie klas IV-VI.

W grupie młodszej I miejsce zdobyła Natalia Niewrzoł z klasy IIIa. Grupowo w plastycznym konkursie ekologicznym nasza szkoła zajęła III miejsce.

W grupie starszej I miejsce zdobyła Zosia Mańka, III miejsce Emilia Bienek

• Z książką mi do twarzy

•

W dniu 22.04.2016 uczennica klasy IVB - Madzia Dudzik w ZSEU w Rybniku odebrała nagrodę w Konkursie fotograficznym pt. "Z książką mi do twarzy", zorganizowanym przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Rybniku. Spośród 100 przysłanych na konkurs fotografii, aż 2 zdjęcia Madzi zdobyły uznanie jury, które w kategorii klas IV-VI przyznało jej pierwsze miejsce oraz wyróżnienie.

Gratulujemy Madzi i życzymy dalszego rozwijania pasji fotograficznej i czytelniczej.

• WP. pl

• Klasy IVa i IVb brały udział w Ogólnopolskim Konkursie "Pierwszy Mail - Bezpieczeństwo w Internecie". Prace przygotowane były na zajęciach komputerowych z p. R. Kuźnik.

Za zdobycie umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu, uczniowie otrzymali certyfikat

• Wyniki konkursu

Mój zdrowy talerz“

W kategorii klas I :

I miejsce – Fabian Boehm kl. Ib

Mateusz Glenc kl. Ib

Wyróżnienie:

Wiktoria Biegańska Ic

W kategorii klas II :

I miejsce – Filip Boehm kl. IIa

Kinga Kristof kl. II c

Wyróżnienie:

Magdalena Jonderko II b

Filip Rutkowski II c

W kategorii klas III :

I miejsce - Agata Binek kl. III b

Pozostałych uczestników postanowiono nagrodzić upominkami za udział w konkursie. Wystawę pokonkursową można oglądać w budynku szkoły do 06.05.2016r. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania nauczycielom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizatorzy konkursu:

Wojaczek J.