Platforma zdalnego nauczania
Promocja zdrowia
Nakrętki i baterie
Uwaga, uwaga!! Nowe drzwi wejściowe do szkoły
Pragniemy powiadomić uczniów naszej szkoły a zwłaszcza ich rodziców oraz osoby odwiedzające naszą placówkę oświatową o zainstalowaniu nowych drzwi wejściowych do budynku. Zastały one zaopatrzone w specjalny mechanizm. Pozwala on na użycie dwóch opcji działania. W godzinach największego natężenia ruch drzwi będą otwierały się w kierunkach do i ze szkoły. W godzinach trwania lekcji wejście do szkoły będzie możliwe tylko i wyłącznie po użyciu dzwonka i otwarciu ich przez pracownika obsługi. Prosimy o przestrzeganie powyższej zasady. Informujemy, że wejście do budynku jest również ochraniane za pomocą monitoringu wizyjnego.
Dary dla Polaków na Kresach
Składamy serdeczne podziękowania rodzicom naszych uczniów oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za włączenie sie do akcji pomocy Polakom na Kresach. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa ofiarności.
Dziękujemy pani Agacie Toman i Szkolnemu Kołu Wolontariatu za koordynowanie tej akcji. Zebranymi darami zostaną obdarowani Polacy w Przemyślanach na Ukrainie należącej do miejscowej parafii katolickiej.
Raz jeszcze dziękujemy!
Dzień św. Patryka
Z okazji Dnia św. Patryka został ogłoszony konkurs na stworzenie ciekawego "Kapelusza Laperchauna". Prace przeszły najśmielsze oczekiwania koordynatorki konkursu p. Justyny Maćczak. Były kapelusze szydełkowane, z tektury, z plastiku, z koralików a nawet z ciasta. Wszyscy wykazali się ogromną wyobraźnią i zaangażowaniem. Dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom:
I miejsce - Robert Malczok
II miejsce - Jan Kasparek, Krzysztof Rochnowski
III - miejsce Oliwia Rzechak, Wiktoria Biegańska, Oskar Rzechak
Konkurs plastyczny świetlicy szkolnej
„Owoce i warzywa – jem to, co smaczne i zdrowe”.
ORGANIZATOR:
świetlica szkolna
CELE KONKURSU:
· kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych,
· wspieranie postawy otwartości w wypowiedzi plastycznej,
· promowanie spontanicznej ekspresji plastycznej dzieci.
ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:
1. Adresat: konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gaszowicach,
2. Kategorie wiekowe: klasy I-III i IV-VI
3. Wymagania: - technika dowolna ( z wyłączeniem kasz i materiałów nietrwałych),
- format A4,
- termin oddania prac do świetlicy szkolnej mija 27.04.2018r.
- każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę zaopatrzoną w następujące informacje:
imię i nazwisko autora oraz klasa,
- autorem pracy musi być jedna osoba.
Konkurs plastyczny o Irenie Sendlerowej
W ramach szkolnego projektu "Irena Sendlerowa - najważniejsze w życiu jest dobro" odbył się konkurs plastyczny. Najpiękniejsze prace zaprezentowano na gazetce szkolnej. Ich autorzy zostaną nagrodzeni w czasie uroczystości podsumowującej projekt. Dziękujemy pani Sylwi Mazurek za zorganizowanie konkursu. Jesteśmy przekonani, że przyczynił się on do popularyzacji życia i dzieła sławnej Polki.
Racławice
W środę 4 kwietnia w 224. rocznicę zwycięskiej bitwy stoczonej przez Tadeusza Kościuszkę z wojskami rosyjskimi pod Racławicami, silna reprezentacja „kościuszkowców” z Gaszowic pod egidą dyrektora Norberta Niestolika zawitała z gościnną wizytą do małopolskich Racławic, aby oddać hołd poległym w bitwie pradziadom.
Racławice. Niewielka wioska w powiecie miechowskim. Liczy nieco ponad 500 mieszkańców. Wzrok przykuwają niezwykle malownicze tereny, wprost wyjęte z osławionego płótna Kossaka i Styki. Przydrożny krzyż. Stuletni grab, pod którym wznosi się powstańcza mogiła. Kopiec, usypany w latach 30. dla upamiętnienia historycznego zwycięstwa nad Moskalami.
Dwie i pół godziny zajęło gaszowickiej grupie dotarcie do Racławic. Tam nasi uczniowie wzięli udział w uroczystej mszy świętej, a po niej udali się pod pomnik Bartosza Głowackiego – jednego z kosynierów, który wsławił się w bitwie zdobyciem rosyjskiej armaty. Podziwiali również występy uczniów tamtejszej szkoły, którzy z okazji rocznicy przygotowali imponujący program artystyczny. Na koniec krótko zaprezentowali się swoim racławickim kolegom, których też serdecznie zaprosili z majową rewizytą do Gaszowic.
Zapraszamy do albumu
Konferencja Regionalistów
"Szlakiem Zabytków Górnego Śląska" to kolejna konferencja poświęcona edukacji regionalnej, na której mogliśmy się podzielić swoimi gaszowickimi doświadczeniami i osiągnięciami. Tym razem dyrektor naszej szkoły wystąpił z prelekcją "Legendarny wymiar wybranych zabytków Górnego Śląska". Stanowiła ona promocję ostatnio wydanej książki. Obrazami graficznymi przekazywanych treści były rysunki uczniów naszej szkoły. Dyrektor opowiedział zebranej młodzieży i nauczycielom także kilka legend o powstaniu Gaszowic i rycerzu Gaszu - założycielu wsi.
Światowy Dzień Poezji
21 III 2018 R. ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI
Uczniowie klasy IV b wzięli udział w klasowym konkursie recytatorskim "Wiersze Jana Brzechwy".
WYNIKI:
I miejsce - Piotr Mikołajczuk (wiersz "Leń")
II miejsce - Magdalena Jonderko ("Tydzień") i Wiktoria Klimsa ("Tydzień")
III miejsce - Kinga Nowosielska ("Samochwała") i Paweł Piejak ("Leń")
wyróżnienia - Michał Mańka ("Mucha"), Kacper Koźlik ("Mucha")
Nagrodę publiczności otrzymała Magdalena Jonderko.
Piotr, Magda, Kinga i Michał będą recytować wiersze podczas uroczystości pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika.
Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy konkursu - słodką niespodziankę ufundowaną przez sponsora.
Dziękuję pani Aleksandrze Wengierskiej za pracę w jury konkursu. Beata Małek
Wielkanocne życzenia
Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom i przyjaciołom szkoły najserdeczniejsze życzenia.
Niech będą czasem pełnym radości i pogody ducha
Dyrekcja szkoły
Informacja
Przerwa wielkanocna trwa od czwartku 29.03.2018 do wtorku 03.04.2018.
Świetlica szkolna będzie czynna 29.03.2018, 30.03.2018, 03.04.2018 ( czwartek, piątek, wtorek) w godzinach
od 7:00 do 16:00.
Zakładka do książki
Jednym z etapów realizacji szkolnego projektu „Irena Sendlerowa – najważniejsze w życiu jest dobro” było wykonanie zakładki do książki. Pracami kierowały Panie: Sylwia Mazurek i Agata Toman. Zakładka została wydrukowana w profesjonalnej firmie poligraficznej. Będzie stanowiła nagrodę dla uczniów szczególnie aktywnych w projekcie o „matce dzieci Holocaustu”. Projekt zakładki zawiera znaki graficzne: szkoły, gminy Gaszowice oraz Rzecznika Praw Dziecka – honorowego patrona przedsięwzięcia.
Dzień św. Patryka
21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka oraz pierwszy dzień wiosny. Wszyscy przyszliśmy ubrani „zielono na opak”. Było dużo śmiechu, gdy chłopcy przyszli w spodniach z tyłu na przód, czy w swetrach na miejscu spódniczek.
Zorganizowany został konkurs na kapelusz Leprechauna. Uczniowie wykonali niesamowite prace, które możemy podziwiać na szkolnym korytarzu.
Rodzice stanęli na wysokości zadania i wraz z dziećmi przygotowali zielone przysmaki, którymi delektowaliśmy się podczas przerw. Dziękujemy za wszelką pomoc. Wszystko wyglądało i smakowało obłędnie.
Na czwartej lekcji odbył się Quiz Wiedzy o Irlandii, w którym brały udział trzyosobowe drużyny z klas 4-6. Czwarte klasy pokonały starszych kolegów i zostawiły ich daleko w tyle. Ostatecznie po dogrywce I miejsce zdobyła klasa IV A, a drugie ex aequo IV B oraz C. W trakcie imprezy Julia Graszka zaśpiewała nam piosenkę Zombie zespołu The Cranberries, dziewczyny z klas szóstych i czwartej zatańczyły irlandzki taniec, zobaczyliśmy również krótką historię Świętego Patryka.
inne zdjęcia w galerii
Podziękowania
Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje Wszystkim, którzy podczas kiermaszu wsparli nasz cel i nabyli "Czekoladowe pisanki do wielkanocnego koszyczka"
Opiekun wolontariatu Agata Toman
Prezenty od pana Wiesława
Pan Wiesław Macoch był nauczycielem naszej szkoły. Przed kilkoma miesiącami ofiarował nam trzy swoje prace związane z ważnymi wydarzeniami z historii "Kościuszki". Umieszczono je na okolicznościowej gazetce.
Tym razem pan Wiesław obdarował nas głownią przedwojennego sztandaru. Została ona odnaleziona w roku 1976 na strychu starej części budynku szkoły. Pochodziła prawdopodobnie ze sztandaru szkolnego. Prezent umieszczono w gustownej skrzynce a całość opatrzono stosownym opisem.
Serdecznie dziekujemy!!!
Jednocześnie życzymy Panu wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha na zasłuzonej emeryturze.
Rocznicowa konferencja
W bieżącym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Czeka nas wiele uroczystości. Udział w konferencji, która odbyła się w Czerwionce-Leszczynach pozwoli nam na jeszcze lepsze przygotowanie się do tego, jakże ważnego święta.
System alarmowy i monitoring wizyjny
Największą troską dyrekcji SZKOŁY i nauczycieli jest bezpieczeństwo budynku szkolnego a zwłaszcza uczących się w nim dzieci i młodzieży. Pragniemy poinformować społeczność szkoły, że w naszej placówce oświatowej zainstalowano system alarmowy obejmujący cały budynek. Dodatkowo wzbogaciliśmy się o system monitoringu wizyjnego składającego się z kilku kamer. Znajduję się one w celowo wybranych miejscach.
Pragniemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców szkoły za uwzględnienie naszej prośby i sfinansowaniu znacznej części prac na kwotę 2.5 tysiąca złotych.
Warsztaty wiosenno-świąteczne
19 marca 2018r w klasach pierwszych odbyły się kolejne warsztaty o tematyce świąteczno – przyrodniczej. Uczniowie malowali drewniane doniczki przygotowane przez Pana Mariusza Zielińskiego, wysiewali do nich rzeżuchę, przygotowując swój zielony, świąteczny ogródek, który zabiorą jako ozdobę świątecznego okna do domu. Przez pewien okres będą mieli również możliwość obserwowania kiełkowania i wzrostu rzeżuchy. Kolejną atrakcją warsztatów był połów ryb. Uczniowie wspólnie z Panem Mariuszem składali wędki, oglądali akcesoria wędkarskie, trzymali w rękach robaki i pokarm dla ryb oraz łowili karpia. Zabawy było co nie miara. Wszyscy zadowoleni zakończyli warsztaty, które minęły bardzo szybko i z niecierpliwością czekają na kolejne.
Z Radą Rodziców do Pragi
Kolejna wycieczka zorganizowana przez Radę Rodzicow i dyrektora naszej szkoły zawiodła jej uczestników do Republiki Czeskiej. Celem była Praga, stolica tego państwa. Miasto zachwyciło nas swoimi zabytkami, jarmarkami wielkanocnymi...oraz czeską kuchnią. W wyjeździe do "Złotej Pragi" uczestniczyli rodzice uczniów naszej szkoły oraz osoby zaprzyjaźnione z naszą placówką oświatową. Mimo pogody, która nie wskazywała na zbliżające się święta a raczej była typowo zimowa, wycieczka do stolicy Czech zostanie na długo w pamięci jej uczestników.
Archiwum Aktualności