• Święto Niepodległości w szkole 9.11.2018

            1. Lekcja 1 – po dwie osoby z każdej z klas biorą udział w konkursie kaligraficznym.
            2. Lekcja 1-2 – poszczególne klasy rysują swoja wizję na temat „Moja Polska.”
            3. Lekcja 3 – doskonalimy umiejętność śpiewania czterech zwrotek hymnu państwowego.
            4. 10.45 – zbieramy się na Sali OKiS:
            • wystąpienie wójta gminy Gaszowice
            • wystąpienie dyrektora szkoły
            • godz.11.11 – wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu państwowego
            • finał szkolnego konkursu pieśni patriotycznej
            • finał szkolnego konkursu plastycznego „Moja Polska”
            • rozdanie nagród uczestnikom konkursów w miesiącach: wrzesień i październik
            1. 13.00 - obiad (osoby korzystające z posiłków) i zakończenie zajęć.

            Świetlica szkolna pracuje tego dnia do godziny 16.00.

            Tego dnia nie przynosimy do szkoły książek i zeszytów, lecz tylko materiały potrzebne w konkursie rysunkowym.

          • Niepodległa - literatura z wartościami

          • W tym roku szkolnym uczniowie klas piątych biorą udział w innowacji pedagogicznej „Niepodległa – literatura z wartościami” w ramach lekcji języka polskiego.

            Podczas zajęć realizowane będą podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019, jakimi są: 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.

            Celem prowadzonych lekcji jest edukacja do wartości oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury wśród dzieci. Podczas lekcji czytane będą teksty literackie zamieszczone w książce „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” pod redakcją Doroty Koman. Pozycja ta została wpisana na „złotą listę” książek polecanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Pod opieką nauczycieli uczniowie będą omawiać istotę, konsekwencje stosowania bądź zaniechania wartości takich jak: pokojowość, odpowiedzialność, wolność, sprawiedliwość. Praca na lekcji przebiegać będzie z wykorzystaniem różnorodnych metod aktywizujących uczniów. Po zakończeniu innowacji zostanie przeprowadzona ewaluacja.

            Więcej informacji na temat innowacji pedagogicznej „NIEPODLEGŁA – LITERATURA Z WARTOŚCIAMI” w zakładce.

            B. Małek

          • Zdrowe soki

          •            ⇔ galeria

                       Uczniowie klasy III z wychowawczynią p. Anią Porembską wiedzą, że picie świeżo wyciskanych soków i warzyw przynosi same korzyści dla zdrowia. Dlatego kolejny już raz podczas swoich zajęć wyciskali sok z przyniesionych warzyw i owoców takich jak: marchew, burak, jabłko, banan, gruszka, pomarańcze i mandarynki. Uczniowie sami komponowali sobie smaki  i kolor soków, było przy tym wiele zabawy.
            Wszyscy zgodnie stwierdzili, że soki są zdrowe, dobrze smakują i dostarczają wiele witamin, które są szczególnie potrzebne w okresie jesienno-zimowym.

          • Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          •  

             

             

             

             

             

            Wzorem roku poprzedniego zorganizowano spotkanie nauczycieli oraz pracowników obsługi szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Wzięło w nim udział  prawie pięćdziesiąt osób. Szczególnie miło było nam gościć  osoby, które włożyły wiele serca w edukację na terenie naszej gminy a obecnie przebywają na  emeryturze. Usłyszeliśmy od nich wiele ciekawych opowieści o dawnych czasach a także mądrych rad dla nas – osób  jeszcze czynnych zawodowo.  Miejscem spotkania była Restauracja „Pod Trojokiem”, co ze względu na sąsiedztwo  naszej  szkoły było okazją na krótka wizytę w odnowionym budynku.

            Raz jeszcze dziękujemy za udział w uroczystości.
            Do zobaczenia za rok
            .

          • Tajemnice rudzkiego opactwa

          • ⇔ zapraszamy do galerii

            „Tajemnice Górnego Śląska” to projekt w którym chcemy pokazać uczniom gaszowickiej szkoły ciekawe i niezwykłe miejsca naszego regionu. Tym razem trafiliśmy do Rud aby  poznać tajemnice tej pięknej wsi a zwłaszcza istniejącego w niej,  do początków XIX  wieku, opactwa Cystersów.  W projekcie uczestniczyli uczniowie wszystkich klas IV.  Obejmował on część historyczną w czasie której poznaliśmy rudzkie legendy a także dzieje opactwa i słynącego z cudów obrazu Matki Boskiej Rudzkiej. Trasa wycieczki prowadziła nawami  kościoła a później odrestaurowanymi korytarzami klasztoru. Barwne opowieści Pana przewodnika przeniosły nas  w odległe wieki historii.  W jednej z sal  klasztoru uczestniczyliśmy w warsztatach malarskich. Każdy mógł namalować obraz będący odbiciem poznanych miejsc i wydarzeń.  W czasie wycieczki był także czas na odwiedzenie placu zabaw oraz spacer po dawnym cysterskim parku.

          • Zakończenie innowacji

          • Od marca do października 2018r. w przyszkolnym ogródku sialiśmy, plewiliśmy, podlewaliśmy oraz zbieraliśmy nasze plony. Były też ciekawe zajęcia i wycieczki: do lasu, cegielni, ogrodnictwa, gospodarstwa ekologicznego, ogrodu botanicznego, muzeum i wycieczka w góry. Poznawaliśmy to, co często mijamy, ale nie dostrzegamy. Oprócz nabytych umiejętności i zdobytej wiedzy, pozostaną nam wspomnienia ze wspólnej nauki i zabawy. Serdecznie dziękujemy za pomoc Pani Jolancie Nowobilskiej i Jolancie Milert, Panom: Mariuszowi Lesiukowi, Tomaszowi Nieszporek, Damianowi Krauze i Jackowi Kołek, Państwu Lazar i Lubańskim oraz wszystkim Rodzicom naszych uczniów. 

             

            Zapraszamy do zakładki i albumu fotograficznego.

             

          • Ognisko na zakończenie innowacji

          •  ⇔ zajrzyj do galerii  

            Pomidorki zjedzone, warzywa wykopane, zajęcia podsumowane, a wspólne ognisko? Jak zwykle z pomocą przyszli strażacy, którzy udostępnili nam miejsce na ognisko. Pani Jolanta Milert i Pan Mariusz Lesiuk - oczywiście strażacy opowiedzieli o swojej pracy, zaprezentowali wozy strażackie, sprzęt ratowniczy i wyposażenie każdego strażaka. Uczniowie klasy IVc i Va rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych. Najwięcej zabawy było z uruchomieniem hydronetki. Dziękujemy Panu Tomaszowi Nieszporkowi za przywiezienie drewna i rozpalenie ogniska. Pani Jolanta Milert zaprasza wszystkich chętnych uczniów na spotkania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w każdy poniedziałek o godz.17.30. Warto spróbować! Nam się wszystkim bardzo podobało. Dziękujemy strażakom za gościnność.

          • Projekt "Tajemnice Górnego Śląska"

          •          W ramach szkolnego projektu "Tajemnice Górnego Śląska" zapraszamy uczniów klas IV do odwiedzenia Rud Raciborskich. Będziecie uczestniczyli w warsztatach historycznych i plastycznych dzieki którym poznacie wiele legend zwiazanych z dawnym opactwem.

                     Wycieczki odbedą się dla poszczególnych klas: IVA, IVB, IVC w terminach podanych przez wychowawców. 

                    Projekt jest zupełnie bezpłatny dla jego uczestników.

            Koordynator projektu N. Niestolik

            Znalezione obrazy dla zapytania rudy raciborskie park

          • Szatnia szkolna

          •             Informujemy, że wobec sugestii rodziców, w szatni szkolnej zainstalowano kotarę. Proste rozwiązanie pozwoli na jednoczesne przygotowanie się dziewcząt i chłopców do zajęć z wychowania fzycznego.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach
      • +48 32 430 55 80
      • ul. Rydułtowska 8 44-293 Gaszowice Poland
    • Logowanie