Pierwsze karmniki pojawiły się na terenie ekologicznej klasy. Ich fundatorem jest Rada Rodziców. Teraz czekamy na Wasze. Przypominamy o konkursie. Dotyczy on budek lęgowych i karmników.
Ekologiczna klasa pięknieje
Drugie śniadanie w szkole
Informuję uczniów, rodziców i nauczycieli, że dzięki staraniom Rady Rodziców i dyrekcji zaistniała możliwość nabycia w szkole kanapek oraz sałatek. Będą one dostępne każdego dnia na przerwie w godzinach 9.40 – 9.50. Dostawcą jest firma „Twoja kanapka” Elżbieta Porwoł.
SPRZEDAŻ ROZPOCZYNAMY W PONIEDZIAŁEK 21.10.2019
Kanapki w cenie 3 złotych (płatne gotówką) w następującym asortymencie:
- Bułka, rzodkiewka, jajko, sałata, majonez
- Bułka, pasta jajeczna, szczypiorek
- Bułka ,wędlina, ser, pomidor
- Bułka, kurczak, ogórek kiszony, sos
Kanapki w cenie 5 złotych (płatne gotówką) w następującym asortymencie:
- Bułka, mięso mielone, ogórek, sos
- Bułka, humus, kiełki, ogórek, pieczona cukinia
Sałatka w cenie 6 złotych (płatne gotówką)
- Tuńczyk, kurczak (opcjonalnie), brokuł, jajko
Wizualizacje kanapek i sałatek będą dostępne na stronie internetowej szkoły.
ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY SMACZNEGO
Prezenty dla szkoły
Pan Aleksander Siwiec ofiarował nszej szkole kolejne prace plastyczne. Zostaną one umieszczone w galerii znajdującej się w Sali Konferencyjnej. Serdecznie dziękujemy!!!
Informacja o konkursach
Informuję, że od dnia 4.11.2019 rozpoczynają się Konkursy Przedmiotowe 2019/2020
Obowiązkiem dyrektora szkoły jest przekazanie uczniom, nauczycielom i rodzicom (prawnym opiekunom) informacji dotyczących: zasad organizacji i przebiegu konkursów, zakresu wymagań, terminów organizacji poszczególnych stopni oraz uprawnień laureatów.
W związku z tym proszę o zapoznanie się z materiałami dostępnymi na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach/ zakładka "Szkoły i organy prowadzące", następnie "Konkursy, olimpiady, turnieje", dalej "Wojewódzkie konkursy przedmiotowe organizowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty".
Informacje dostępne są w następujących dokumentach:
1. Informacje dotyczące organizacji konkursów przedmiotowych ....
2. Decyzja Śląskiego Kuratora Oświaty z 9 września 2019
3. Zasady organizacji konkursów przedmiotowych
4. Regulamin konkursu przedmiotowego z danego przedmiotu
5. Zakres wiedzy i umiejętności oraz wykaz literatury z danego przedmiotuW naszej szkole odbędą się konkursy z: języka polskiego (A. Wojaczek), matematyki (G. Waliłko), języka angielskiego (J. Maćczak) oraz z historii (N. Niestolik).
Dyrektor szkoły
Zaproszenie
Studium Doskonalenia Zdolności Poznawczych
tel.694 964 900, https://sdzp.weebly.com
TRENING PAMIĘCI – ucz się szybciej!
- Rozwijamy pamięć, myślenie logiczne, twórcze oraz koncentrację uwagi i spostrzegawczość. Dzięki temu nauka jest szybka, trwała i staje się przyjemnością.
- Pracujemy z uczniami nieprzeciętnie zdolnymi, jak i tymi z trudnościami w nauce.
- Nasi kursanci szybko się uczą, dłużej pamiętają, popełniają mniej błędów ortograficznych, szybciej i płynniej czytają ze zrozumieniem. Przy tym doskonale się bawią.
- Dla uczniów z kl. I-III oraz klas IV - VIII
Pracujemy też z innymi grupami wiekowymi. Działamy od 1994 r.
DROGI RODRODZICU! Prezentacja programu:
SP Gaszowice, piątek (18.10.2019, godz.18.00 sala konferencyjna) SP
Artos dla klas młodszych
Ekologiczna klasa
Edukacja ekologiczna jest jednym z priorytetów realizowanych w pracy dydaktycznej i wychowawczej naszej szkoły. Pragniemy zaprosić uczniów oraz ich rodziców do podjęcia ciekawego wyzwania. Wspólnie stworzymy tzw. „Ekologiczną klasę”. Będzie się ona znajdować na terenie trawiastym obok boiska szkolnego. Znajdziecie w niej ławki dla uczniów i biurko dla nauczyciela (instalacja na wiosnę 2020 roku) W okolicy tego miejsca posadziliśmy już ozdobne trawy. Rada Rodziców zleciła wykonanie kilku karmników i budek lęgowych dla ptaków.
Ogłaszam konkurs na kolejne budki i karmniki, które zainstalujemy na drzewach rosnących w okolicach przyszłej „Ekologicznej klasy”. Wykonajcie je wspólnie za swoimi rodzicami lub dziadkami.
Czekają atrakcyjne nagrody !!!
A może macie inne, ciekawe pomysły na uatrakcyjnienie tego miejsca!!!
KONKURS będzie trwał do końca miesiąca października.
Dyrektor szkoły
Gimnastyka korekcyjna
Zajęcia gimnastyki korekcyjnej piątki:
7 lekcja 13.40 - 14.25, 8 lekcja 14.35 - 15.20
Wycieczka do Łubowic
W piątek, 4 października 2019r. uczniowie klas piątych naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę śladami najbardziej znanego niemieckojęzycznego poety ze Śląska – Josepha von Eichendorffa. Życie i twórczość urodzonego pod Raciborzem poety uczniowie poznają na zajęciach Własnej historii i kultury mniejszości narodowej niemieckiej. W drodze do Łubowic, zatrzymaliśmy się w Brzeźnicy, gdzie czekał już na nas dyrektor Górnośląskiego Centrum Spotkań im Eichendorffa, a zarazem nasz przewodnik, pan Paweł Ryborz. W Brzeźnicy mogliśmy zwiedzić zabytkowy Młyn Wodny z VIIIw., gdzie młody Eichendorff pisał swoje pierwsze wiersze. Następnie udaliśmy się do Łubowic – miejsca, w którym urodził się i spędził swoje dzieciństwo ten romantyczny poeta. Tam zwiedziliśmy znajdującą się w budynku dawnej szkoły izbę pamięci poświęconą Eichendorffowi, stary cmentarz, na którym spoczywają rodzice i rodzeństwo poety, a także ruiny zamku, w którym mieszkał wraz z rodziną w dzieciństwie. Pan Paweł Ryborz w niezwykle ciekawy sposób opowiedział nam historię rodu Eichendorffów i przybliżył szczegóły z życia Josepha. Uczniowie wysłuchali recytacji kilku wierszy poety, a także wspólnie z panem Pawłem zaśpiewali jeden z nich - „Das zerbrochene Ringlein” („Złamany pierścionek”). Na zakończenie mogli odpocząć w parku nieopodal ruin zamku przy wspólnym ognisku i posilić się pieczonymi kiełbaskami.
Skalne Miasto z Radą Rodziców
Kolejny, szósty już wyjazd zorganizowany przez Radę Rodziców i dyrektora szkoły prowadził do niezwykle urokliwego rejonu naszego kraju jakim jest Kotlina Kłodzka. Uczestnicy wycieczki zwiedzili: Nysę z bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki, Kłodzko z monumentalną twierdzą, Wambierzyce w których zachwyciła nas bazylika oraz ruchoma szopka. Z kolei Kudowa Zdrój, poza pięknym parkiem zdrojowym, zaszokowała nas tzw. Kaplicą Czaszek powstałą ku czci ofiar wielu wojen toczących się w tym rejonie. Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie Skalnego Miasta znajdujące się w Republice Czeskiej. Przy pięknej pogodzie podziwialiśmy monumentalne formy skalne. Dziękujemy sympatykom i przyjaciołom szkoły za udział w pięknej turystycznej przygodzie.
Konkurs o lesie, łowiectwie i ekologii
4 października 2019r. w leśniczówce na Gzelu odbył się plenerowy konkurs wiedzy o tematyce leśnej, łowieckiej i ekologicznej zorganizowany przez Koło Łowieckie Jaźwiec i Nadleśnictwo Rybnik. Nasi reprezentanci wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami; warto zaznaczyć, że rywalizowali również z ósmoklasistami z sześciu okolicznych szkół. Kacper Koźlik zajął I miejsce w konkursie, a Wiktoria Klimsa III miejsce. Gratulujemy!
Tydzień świadomości dysleksji
Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na konsultacje:
poniedziałek 7.30 - 15.30
wtorek - piątek 7.30 - 8.00, 12.00 - 13.00
gabinet pedagoga szkolnego sala 21 II piętro
tel. 512925861
Informacja
Informujemy, że od 7 pażdziernika zmianie ulegają godziny pracy Gabinetu Profilaktyki i Pomocy Przedlekarskiej.
Pielęgniarka szkolna będzie dostępna w:
poniedziałek 7.30 - 15.40
piątek 7.30 - 11.30
Zbiórka dla schroniska
Październik miesiącem bibliotek szkolnych
W ramach obchodów MMBSz zapraszamy uczniów do włączenia się w akcje i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania ze zbiorów.
Pierwszy konkurs biblioteczny znajduje się po lewej stronie w zakładce Biblioteka szkolna.
Powitanie jesieni
Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły wzięli udział w festynie „Powitanie jesieni”. Odbył się on na terenie dworku w Łukowie Śląskim. Obiekt należący do zakończenia II wojny światowej do rodziny Felbierów popadł w ruinę. Dopiero gdy jego właścicielem zostało Starostwo Powiatowe w Rybniku odzyskał dawną świetność. Uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęcia takich jak: plener malarski, nauka tańca i śpiewu, gry i zabawy na wolnym powietrzu oraz zwiedzanie dworu. Znaleziono także czas na wypoczynek i poczęstunek, którego fundatorem była Rada Rodziców szkoły. Na festyn zaproszono gości. Byli nimi: Pan Damian Mrowiec-starosta powiatu rybnickiego, Pan Grzegorz Potysz- kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia powiatu rybnickiego oraz Pani Sonia Fojcik-Hałacz- zarządzająca dworkiem. Nie zabrakło także władz naszej gminy. Pana wójta Pawła Bugdola reprezentowała jego pełnomocnik Pani Karina Stępień. Obecny był także Pan Zbigniew Goworowski – dyrektor GZOPO. Festyn odbył się w Dniu Muzyki, dlatego wspomniano także Henryka Mikołaja Góreckiego, wybitnego kompozytora urodzonego w pobliskiej Czernicy. Na terenie dworku znajduje się jego pomnik. Dziękujemy gościom imprezy za obdarowanie uczniów wydawnictwami oraz odblaskami a wychowawczyniom klas, nauczycielom naszej szkoły oraz dyrektorom za zorganizowanie imprezy i uczestnictwo w festynie.
Sprzątanie Świata 2019
Wzorem ubiegłych lat uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczne hasło "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!" zachęca do działań na rzecz środowiska - nie tylko do sprzątania, ale przede wszystkim do tego, aby nie wytwarzać tak dużej ilości odpadów i stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. Podczas akcji uprzątnęliśmy pobocza dróg w okolicach szkoły, teren wokół placu zabaw i siłowni, natomiast najmłodsi uczniowie zajęli się naszym szkolnym podwórkiem. Za rękawice i worki na odpady dziękujemy Urzędowi Gminy Gaszowice.
Pomoce dydaktyczne do biologii i geografii
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zakup pięknych map, modeli komórek, zestawu skał i plansz dydaktycznych, które wzbogacą i uatrakcyjnią lekcje geografii i biologii. Rada Rodziców na ten cel przeznaczyła 1916 zł.
Nowy rok szkolny, nowe dyplomy
"Nie bój się ratować życie" to przewodnie hasło konkursu z udzielania pierwszej pomocy zorganizowane przez OSP Jejkowice przy wsparciu Gminy Jejkowice. Osiem drużyn z terenu powiatu rybnickiego pod opieką ratowników medycznych, musiało wykazać się wiedzą i praktycznym udzielaniem pierwszej pomocy osobom poszkodowanym e różnych wypadkach. Nasza drużyna w składzie Emilia Jureczko, Krzysztof Rochnowski i Ela Zawioła zdobyła III miejsce, za co uczniom serdecznie dziękujemy. Propoagowanie wśród uczniów umiejętności w zakresie pierwszej pomocy to kreowanie postaw, które ratują zdrowie i życie czzłowieka.
Archiwum Aktualności