W dniach 13-15.12.2021r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Warszawy klas: 6, 7a i 7b, której celem było rozbudzenie ciekawości uczniów pozwalając lepiej zrozumieć historię Polski. Wycieczka dofinansowana była z pilotażowego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę".
Jako pierwszy punkt uczniowie zwiedzali Muzeum Neonów, gdzie uczestnicy mogli zapoznać się z historią, wzornictwem i nauką oraz zagłębić w barwną historię lat 50. i 60. Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki Królewskie, nazywane „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”, które kiedyś stanowiły letnią rezydencję króla Stanisława Augusta. Spacerowaliśmy ścieżkami oraz alejkami wśród drzew podczas zimowej aury, gdzie zobaczyliśmy pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na wyspie, starą Oranżerię oraz Biały Dom. Następnie udaliśmy się do barokowej perełki Warszawy czyli Pałacu w Wilanowie. Dowiedzieliśmy się, że historyczna rezydencja wraz z ogrodami została wybudowana dla króla Jana III Sobieskiego w końcu XVII w.
Kolejnego dnia wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Stare Miasto, Zamek Królewski poznając historię polskich królów i książąt, a także mieliśmy możliwość obejrzeć wiele słynnych obrazów umieszczonych w zamku. Później udaliśmy się do Muzeum Fryderyka Chopina, które znajduje się w Zamku Ostrogskich w Warszawie, a w drodze powrotnej dotarliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza
W ostatnim dniu wycieczki udaliśmy się do Muzeum Żydów Polskich POLIN. To miejsce, gdzie uczniowie poprzez wystawy główne i czasowe zapoznali się wielowiekową historią Żydów w Polsce.
Mamy nadzieję, że wycieczka przyniosła każdemu wiele ciekawych wrażeń, a informacje i atrakcje, które zwiedziliśmy zostaną każdemu na długo w pamięci.
Opiekunami podczas wycieczki byli:
Łukasz Wojaczek, Romana Kuźnik, Sylwia Mazurek