• Szkolny Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

• Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej, w którym wzięło udział ponad dwudziestu uczniów i uczennic naszej szkoły. Zaprezentowali repertuar bardzo zróżnicowany. Pieśni patriotyczne to lustro dziejów narodu, w którym odbite są najważniejsze momenty w historii państwa. Ukazany jest w nich obraz kształtowania się rodzimej tożsamości i dumy kraju, za sprawą odniesień do najważniejszych wydarzeń historycznych. Młodzi artyści wyśpiewali, że kochają ojczyznę - tę małą i tę dużą. Ogłoszenie wyników festiwalu nastąpi 10 listopada, podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

• Jesienny wianek lub bukiet

• Samorząd Szkolny przypomina, że zwycięzcami konkursu na "Jesienny wianek lub bukiet" są:

kategoria klas I - III:

I miejsce: Milena Dydek IIIa i Emilia Lip IIIb

II miejsce: artosz Mrozek IIIa

III miejsce: Sandra Lorek IIIa

kategoria klas IV - VIII:

I miejsce - Paulina Czech VIa

II miejsce - Julia Jezusek IVa

III miejsce - Zuzanna Granieczny VIa

Gratulujemy!!!

• Śniadanie daje moc!!!

• Klasa 1b w ramach akcji "Śniadanie daje moc!" wykonała pyszne, zdrowe i kolorowe sałatki owocowe. Było pysznie i baaaardzo kreatywnie!

• Dzień Dyni w klasie 2a

• We wtorek uczniowie 2a z panią Anią Porembską ubrali się na pomarańczowo. "Święto Dyni" było znakomitą okazją, by dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat tego zdrowego warzywa. Dynia królowała na parapetach, lekcjach, quizach i kartach pracy. Najbardziej uczniom podobała się zabawa pt: "Wyturlaj Dyniolka", gdzie sami ozdabiali dynię wg. wylosowanych symboli. Zaś najsmaczniejszym akcentem była degustacja zupy i kompocik z dyni. To był fajny dzień w szkole.

• "Przerwa na czytanie"

• Dnia 25.10.2023r społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Gaszowicach wzięła udział w akcji prowadzonej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim „ Przerwa na czytanie”. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.  W naszej szkole Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy w piątek 25 października i był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki.  Uczniowie podjęli wyzwanie i ochoczo czytali podczas przerwy w specjalnie stworzonej strefie czytania. W środę podczas długiej przerwy śródlekcyjnej uczniowie czytali przyniesione przez siebie książki lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Miejscem czytania był hol naszej szkoły. Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem naszych uczniów. Akcja miała na celu:  zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy za aktywny udział w tej ważnej akcji i  zapraszamy do udziału za rok.

• Literki w akcji

• Klasa IB zrealizowała kolejne zadania w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Literki w akcji". Bo nauka może być naprawdę twórczą zabawą!