• Dla Agnieszki

• Z serca dziękujemy społeczności szkolnej oraz przedszkolnej za okazane wsparcie (nie pierwszy raz). Adze przekażemy 650 zł na lekarstwa, których codziennie przyjmuje 20.  Agnieszka postanowiła napisać dla nas krótki list wyjaśnijący Jej stan.

Cześć!

Choroba, na którą choruje ma bardzo ciężką nazwę, a brzmi ona - mukowiscydoza. Wiem, można połamać język, ale kiedy choruje się od urodzenia, to jakoś tak z czasem człowiek potrafi wypowiedzieć ją bez błędu.Chciałabym być zdrowa, ale póki co mogę tylko łagodzić objawy mukowiscydozy. Codziennie muszę przyjmować 20 tabletek, które pomagają mi być w lepszej formie. Moja trzustka od urodzenia nie pracuje tak jak powinna, przez co całkiem niedawno stwierdzono u mnie stan przedcukrzycowy. Każdego dnia muszę wykonywać po kilka inhalacji, ponieważ moje płuca są uszkodzone, a takie zabiegi sprawiają, że regularnie je oczyszczam. No i najważniejsze! Dużo treningów, bo przecież każdy z nas wie, że "Sport to zdrowie!". Pamiętajcie o tym i Wy.Bardzo dziękuję za Waszą pomoc.    Wasza Aga

• Sprzątanie Ziemi

• Z okazji Dnia Ziemi z klasą IV b postanowiliśmy "trochę" posprzątać. Jak zwykle nie wróciliśmy z pustymi rękami tylko z kilkoma workami śmieci. Czy my - ludzie, kiedyś nauczymy się nie śmiecić?

• 22.04.2022 Dzień Ziemi

• 22 kwietnia br. na całym świecie obchodzi się Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto. W tym dniu króluje kolor zielony, jako symbol solidarności z Ziemią.

Z okazji Dnia Ziemi przyjdź ubrany - od stóp po czubki włosów - na żółto, pomarańczowo lub zielono.

• Międzygminny Konkurs Recytatorski

• Dnia 12 kwietnia 2022r w Szkole Podstawowej im. H. M. Góreckiego odbył się Międzygminny Konkurs Recytatorski pt.” Przyroda w poezji dziecięcej”. Uczniowie naszej szkoły wspaniale przygotowali się i reprezentowali Naszą społeczność. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Wybór najlepszych był niełatwy, ponieważ wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało szanowne jury. Chcielibyśmy bardzo podziękować naszym wspaniałym uczniom, a także nauczycielom i rodzicom uczniów, którzy przygotowali dzieci:
            Emilia Tomiczek klasa II a - III miejsce w kategorii klas drugich, dyplom i nagroda
            Tomasz Mazurek klasa Ia – dyplom i nagroda za udział w konkursie
            Alicja Brzezina klasa IIIa - dyplom i nagroda za udział w konkursie

• Konkurs kartka wielkanocna

• Wyniki konkursu

Klasa I - III

1. Filip Koźlik - Ia

2. Jan Jureczko - Ia

3. Robert Gac - IIIb

Klasa IV - VI

1. Iwona Knapik - VIIa

2. Amelia Dudek - IVa

3. Kinga Stachera - VIIa

• Audycja umuzykalniająca

• Audycja muzyczna odbyła się 30 marca, na której wystąpili dla uczniów naszej szkoły rybniccy muzycy. Zaprezentowali zagadki muzyczne zagrane na kontrabasie i nastrojowe utwory Edwarda Griega zwanego Chopinem Północy.