• Nagrody z Policji

          • No i stało się! Już 20 grudnia br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literacko - plastycznego. Uroczyście ogłaszamy, że uczniowe naszej szkoły zostali nagrodzeni:

            Agata P. klasa II A - zajęła miejsce II 

            Filip G. klasa II A - otrzymał wyróżnienie 

            Gratulujemy naszym zdolnym uczniom!!!

          • Relacja z trzydniowej wizyty do stolicy

          • W dniach 13-15.12.2021r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Warszawy klas: 6, 7a i 7b, której celem było rozbudzenie ciekawości uczniów pozwalając lepiej zrozumieć historię Polski. Wycieczka dofinansowana była z pilotażowego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę".

            Jako pierwszy punkt uczniowie zwiedzali Muzeum Neonów, gdzie uczestnicy mogli zapoznać się z historią, wzornictwem i nauką oraz zagłębić w barwną historię lat 50. i 60. Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki Królewskie, nazywane „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”, które kiedyś stanowiły letnią rezydencję króla Stanisława Augusta. Spacerowaliśmy ścieżkami oraz alejkami wśród drzew podczas zimowej aury, gdzie zobaczyliśmy pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na wyspie, starą Oranżerię oraz Biały Dom. Następnie udaliśmy się do barokowej perełki Warszawy czyli Pałacu w Wilanowie. Dowiedzieliśmy się, że historyczna rezydencja wraz z ogrodami została wybudowana dla króla Jana III Sobieskiego w końcu XVII w.

            Kolejnego dnia wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Stare Miasto, Zamek Królewski poznając historię polskich królów i książąt, a także mieliśmy możliwość obejrzeć wiele słynnych obrazów umieszczonych w zamku. Później udaliśmy się do Muzeum Fryderyka Chopina, które znajduje się w Zamku Ostrogskich w Warszawie, a w drodze powrotnej dotarliśmy do Grobu  Nieznanego Żołnierza

            W ostatnim dniu wycieczki udaliśmy się do Muzeum Żydów Polskich POLIN. To miejsce, gdzie uczniowie poprzez wystawy główne i czasowe zapoznali się wielowiekową historią Żydów w Polsce.

            Mamy nadzieję, że wycieczka przyniosła każdemu wiele ciekawych wrażeń, a informacje i atrakcje, które zwiedziliśmy zostaną każdemu na długo w pamięci.

                                                                                                                                  Opiekunami podczas wycieczki byli: 

                                                                                                         Łukasz Wojaczek, Romana Kuźnik, Sylwia Mazurek

          • Kartki dla Sznupka

          • Nasza szkoła uczestniczy w konkursie literacko - plastycznym z okazji 18-tych urodzin maskotki policyjnej – Sznupka. Ten wyjątkowy dla siebie dzień Sznupek dedykuje tym, którzy przede wszystkim potrzebują pomocy w myśl maksymy: "Dobro. Im więcej go dajesz - tym więcej dostajesz...".

            Uczniowie wykonali piękne kartki świąteczne, które zostały przekazane na cele konkursu.

        • Zajęcia Ministerstwa Edukacji i Nauki "Sport Klub"
          • Zajęcia Ministerstwa Edukacji i Nauki "Sport Klub"

          • Mamy to! Zajęcia WF z AWF zrealizowane! 

            Chętni uczniowie klas III uczestniczyli w cyklu 13 dodatkowych zajęć szkolnych "Sport Klub". Celem była walka ze skutkami pandemii koronawirusa poprzez poprawę kondycji fizycznej dzieci oraz wsparcie uczniów po powrocie do szkoły po długim, zdalnym nauczaniu.

            Zajęcia były dostosowane do możliwości i potrzeb uczniów bez rywalizacji ale ze współpracą. Dbaliśmy o dobre relacje w grupie rówieśniczej, utwierdzaliśmy się, że w grupie jest siła i moc, ćwiczyliśmy ze wstążką, szarfą, skakanką by doskonalić płynność ruchową; pokonywaliśmy tory przeszkód, by uwierzyć we własne siły i ćwiczyć gibkość, szybkość; rywalizowaliśmy w wyścigach rzędów i grach zespołowych; trenowaliśmy uważność "Mindfulness" skupiając się nad tym, co jest tu i teraz; szaleliśmy przy muzyce; mieliśmy też cotygodniowe wyzwania np: picie wody, jedzenie więcej owoców, trening uważności, masaż rodzinny, intensywne spacery itp.

            Serdecznie dziękuję moim uczestnikom za aktywną obecność, mimo wielu trudności... Mam nadzieję, że zaszczepicie w swe życie wiele "zdrowych" nawyków, zdobytych na zajęciach.

            Koordynator projektu Anna Porembska 

          • Świąteczne kartki

          • Tradycją stało się wysyłanie życzeń  z okazji świąt Bożego Narodzenia  do osób oraz instytucji  wspomagających naszą szkołą w różnym zakresie i formie. Dziękujemy Pani Ewie Chrószcz  za wykonanie, jak co roku,  pięknych kartek świątecznych.  

          • 13 grudnia

          • W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN http://IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.

          • Kiermasz na hali OKiS

          • 11 grudnia 2021r. w hali OKiS odbył się kiermasz pt: ”Gaszowickie smaki”. Nasza szkoła była godnie reprezentowana przez Panie z Rady Rodziców, które rozprowadzały smakołyki, makarony, świąteczne ozdoby przygotowane przez rodziców. Bardzo serdecznie wszystkim zaangażowanym dziękujemy.

            Dodatkowo w kiermaszu brali udział wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy rozprowadzali mini musiki. Zebrane pieniążki zostaną przekazane Agnieszce z III klasy, a także sfinalizujemy wysyłkę paczek dla Domu Pomocy Społecznej dla dzieci  i młodzieży w Ścinawce Dolnej.

            Wszystkim za wszystko serdecznie dziękujemy. Dzięki Wam kolejną akcję uznajemy za bardzo udaną.

          • Wszystko za 5 zł

          • Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza od jutra do świątecznych zakupów w naszej szkole. Każdy artykuł za 5zł. Zebrane pieniądze dołączymy do skarbonki ze sprzedaży na kiermaszu 11.12.2021r. na hali OKiS.

          • Z wycieczki do Wieliczki...

          • Dnia 7 grudnia 2021r uczniowie klas 2a oraz 2b wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. Wycieczka była możliwa, dzięki przedsięwzięciu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt.” Poznaj Polskę”, które w większości finansowało koszty związane z jej organizacją. Uczniowie mieli możliwość poznać zabytki, które są zapisane na światowej liście UNESCO. Wyjazd rozpoczął się poranna zbiórką w szkole, a następnie autokarem wyruszyliśmy w drogę do Wieliczki, gdzie z wielkim zainteresowaniem wkroczyliśmy do zabytkowej Kopalni Soli. Pod opieką przewodnika przemierzaliśmy szlak turystyczny.Usłyszeliśmy wiele ciekawych historii na temat powstania kopalni, ciężkiej pracy górników, a także legend związanych z tym miejscem. Słuchaliśmy bardzo uważnie. W urokliwej kopalni nadszedł również czas na ciepły posiłek składający się z dwóch dań, który został przygotowany przez pracowników restauracji. Było bardzo smacznie. Następnie wyruszyliśmy do kolejnego punktu wycieczki Muzeum Kościuszkowskiego znajdującego się przy Kopcu Kościuszki, gdzie mogliśmy podziwiać nowoczesną multimedialną wystawę, która powstała z inicjatywy Komitetu Kopca Kościuszki w Krakowie. Znajduje się w nim trasa edukacyjna, która zainteresowała każdego ucznia. Wystawa „Kościuszko-bohater wciąż potrzebny” upamiętnia dziedzictwo Tadeusza Kościuszki i jest skierowana dla ludzi młodych. Zastosowano nowoczesne narzędzia, które ukazują Kościuszkę jako superbohatera, który zmieniał świat. Swoją wycieczkę szczęśliwie zakończyliśmy w rodzinnych Gaszowicach. Czekamy na kolejne wycieczki!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach
      • +48 32 430 55 80
      • ul. Rydułtowska 8 44-293 Gaszowice Poland
    • Logowanie