• Promocja czytelnictwa

• 24 listopada odbyło się spotkanie autorskie klas II i III z Wiesławem Drabikiem autorem książek dla dzieci. Były pytania konkursowe, zgadywanki, rymowanki. Tak atrakcyjne zajęcia motywują dzieci do czytania książek, których wielka różnorodność sprawia, że każdy młody czytelnik może wyszukać coś dla siebie.

• Wielkie pieniądze dla naszej szkoły

• Pragnę poinformować, że szkole udało się pozyskać dotacje dzięki którym będziemy mogli wzbogacić bazę pomocy dydaktycznych a także udać się na dwie wycieczki.
            Dotacje obejmują:
            - Projekt zakupu pomocy dydaktycznych do fizyki i chemii. Między innymi: ekran multimedialny, odczynniki chemiczne oraz sprzęt na kwotę 40 000 złotych.
            - Projekt „Laboratorium przyszłości” – pomoce dydaktyczne do informatyki i robotyki. Między innymi: drukarki 3D, programy i roboty. Na kwotę 70 000 złotych.
            - Projekt „Poznaj Polskę” – wycieczka jednodniowa klas II do Krakowa i Wieliczki oraz wycieczka trzydniowa do Warszawy. Łącznie na kwotę 18 400 złotych.
            Bardzo dziękuję nauczycieli, którzy wspierali mnie w wymienionych projektach. Byli nimi: Łukasz Wojaczek, Beata Sikora, Krystian Tkocz oraz Romana Kuźnik.
            Dziękuję również, za wsparcie i pomoc merytoryczną przedstawicielom organu prowadzącego szkołę.
            Byli nimi: wójt gminy Gaszowice Paweł Bugdol, dyrektor GZOPO gminy Gaszowice Zbigniew Goworowski oraz pracownicy GZOPO: Magdalena Bywalec i Agnieszka Kopiec.

• Podziekowania

• Szkolne Koło Wolontariatu, bardzo serdecznie dziękuje za przyłączenie się do akcji zbiórki "darów" dla kotów ze schroniska. Wspólnie z Przedszkolem im. Kubusia Puchatka w Gaszowicach zebraliśmy całkiem niezłą ilość. Spójrzcie sami...

Wiem z pewnego źródła, że kotki są bardzo szczęśliwe!!! Dziękujemy

• Klasa Ib

• Podczas tygodniowej nauki zdalnej klasa Ib zdecydowanie nie próżnowała.

Zapraszamy do misiowej galerii!

• Uwaga!

• W lewym menu w zakładce Platforma zdalnego nauczania, znajduje się instrukcja logowania na Teamsy w celu realizacji lekcji zdalnych

• "Spotkanie z górnictwem"

• W naszej szkole odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu Spotkanie z Górnictwem. Odwiedzili nas nasi przyjaciele ze szkoły z Ostrawy Dubina w Czechach. Przywitaliśmy ich pyszną wodzionką przygotowaną przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Suminy oraz przez nasze uczennice. Oglądaliśmy zdjęcia z naszych wspólnych wycieczek, śpiewaliśmy śląskie piosenki i słuchaliśmy prelekcji o górnictwie. Spotkanie zakończyło się obiadem. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątki z logo Euroregionu.

• Metalofon

• Metalofon to instrument muzyczny, który będzie służył w rozwijaniu zdolności muzycznych naszych uczniów.

• Pomóż Polakom na Kresach

• Wzorem lat poprzednich, w okresie przed świętami Bożego Narodzenia, zwracamy się do Państwa z prośbą. Pragniemy włączyć się do akcji pomocy dzieciom Polaków na Kresach 2021. Akcję prowadzi Pani redaktor
            Danuta Skalska autorka programu „Lwowska Fala” Radia Katowice. Za jej pośrednictwem istnieje możliwość dostarczenia na Kresy paczek świątecznych. W związku z tym, od dnia 4.11.2021 do 26.11.2021 (piątek) przeprowadzimy w szkole akcję zbierania słodyczy.
            Koordynatorką projektu będzie Pani Agata Toman. Słodycze prosimy składać u Pani Agaty lub u Pań sprzątaczek.
            Prosimy o sprawdzenie daty ważności składanych darów.
            W imieniu obdarowanych już dzisiaj dziękujemy za włączenia się do naszej akcji.

• Relacja z wycieczki klas I i IIIb

• Klasy 1a, 1b i 3b wybrały się do Żor. Podczas wycieczki dzieci poznawały historię Żorskiego Święta Ogniowego i miały okazję samodzielnie wykonać wiele doświadczeń fizycznych, dzięki wspaniałemu zapleczu Muzeum Ognia. Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Edukacji Regionalnej. Jak to w październiku bywa...kiszenie kapusty! A zatem - wybor odpowiedniej główki, szatkowanie unikatowymi sprzętami, próbowanie i "deptanie". A to wszystko w cudownej atmosferze stworzonej przez prowadzących warsztaty. Jesteśmy pewni, że z uśmiechem znowu tam wrócimy :)

• Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy różaniec

• Pięknym akcentem kończymy miesiąc różańcowy. Dziś nagrodziliśmy wszystkich uczniów biorących udział w konkursie. Sponsorem nagród jest Rada Rodziców naszej szkoły, za co bardzo dziękujemy!
            Różańce są piękne, można je podziwiać na holu rekreacyjnym. Gratulujemy!
            I miejsce Julia Grzenik klasa IB
            II miejsce Szymon Kiszka klasa IIA
            III miejsce Robert Gac IIIB
            Wyróżnienia:
            Maksymilian Trosiński klasa II B
            Zuzanna Unruh klasa IIA
            Mateusz Pluta klasa IIIA
            Aleksandra Owczorz klasa IA
            Joanna Wojaczek klasa IA

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację:

• 11 listopad

• Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do patriotycznego wystoju klas z okazji Dnia Niepodległości.

Dodatkowo zachęcamy do założenia biało-czerwonych kotylionów, które zostaną przygotowane na zajęciach techniki lub plastyki.

"Barwy ojczyste"

Powiewa flaga,