• Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2020/21
          • Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2020/21

          • Informujemy, iż wszystkie złożone wnioski o przyjęcie do klasy I na rok szkolny 2020/21 zostały rozpatrzone pozytywnie. Jednocześnie informujemy, iż nadal istnieje możliwość przekazywania wyżej wymienionych wniosków, jednak ze względu na trwające w kraju obostrzenia sanitarne związane z ograniczeniem wychodzenia z domu w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się koronawirusa, prosimy o przekazywanie ich w późniejszym terminie.

            Komisja Rekrutacyjna

        • Konkursy biblioteczne
          • Konkursy biblioteczne

          • Uczniu! Wejdź na zakładkę Biblioteka szkolna w lewym menu i zapoznaj się z konkursowymi propozycjami pani bibliotekarki. Może znajdziesz coś dla siebie! 

            Po powrocie do szkoły dla aktywnych uczestników przewidziano nagrody.

          • Konkurs

          • W związku ze zbliżającymi się obchodami 230 lecia istnienia naszej szkoły zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym. Szczegóły na plakacie.

        • Głos z biblioteki
          • Głos z biblioteki

          • Zostań w domu - przeczytaj książkę”

            W tym wyjątkowym okresie zachecamy do czytania . W domu mamy przecież wiele pięknych książek, o których może zapomnieliśmy. Warto odnowić znajomość z domową biblioteczką. Czytamy dla siebie – rodzeństwa – domowników.

            Książka, to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”

            Kornel Makuszyński

            Więcej w zakładce biblioteka

        • Uczniowie!
          • Uczniowie!

          • Panie ze świetlicy zapraszają was, drodzy uczniowie do wsólnej zabawy. Każdego dnia na stronie naszej szoły w zakładce Świetlica (lewe menu) znajdziecie propozycje kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Dzisiaj jest to króliczek wielkanocny. Zajrzyj w wolnej chwili.

          • Kilka fotek z życia szkoły bez uczniów i nauczycieli

          • Przygotowujemy się do święta szkoły: jest już książka o 230 latach jej istnienia, okolicznościowe znaczki i baner a także obraz i obrazki św. Jana Bosko. Czekają na na Was kubki z projektu czeskiego. Izba Historii i Tradycji jest po remoncie. W Sali Konferencyjnej mamy nowe żaluzje - będziecie mogli oglądać filmy jak w prawdziwej sali kinowej.

            Pozdrawiamy Was i Waszych rodziców.

            Dyrektorzy, wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługo. Do zobaczenia !!!.

        • Ważna informacja
          • Ważna informacja

          • Ministerstwo Edukacji Narodowej określiło zasady prowadzenia nauczania na odległość i oceniania oraz klasyfikowania uczniów. Przepisy będą obowiązywały od 25 marca do 10 kwietnia 2020. Ministerstwo zwraca uwagę na równomierne obciążenie uczniów zajęciami oraz na uwzględnienie ich możliwości psychofizycznych, szczególnie w sytuacji, gdy wielu rodziców łączy pracę zawodową ze wsparciem udzielanym dzieciom. Dyrektor szkoły jest odpowiedzialny za zorganizowanie kształcenia na odległość oraz powiadomienie rodziców o jego organizacji w szkole. We współpracy z nauczycielami ustala: tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, formy kontaktu z rodzicami i uczniami, zasady korzystania z urządzeń (komputera, telewizora, telefonu), czas pracy w oparciu o w/w urządzenia z uwzględnieniem ich dostępności w domu ucznia oraz sytuacji jego rodziny. Ministerstwo wskazuje na sposoby realizacji kształcenia na odległość. Mogą one opierać się na: materiałach udostępnionych przez nauczyciela (w tym materiały samodzielnie przez niego przygotowane), materiałach z platformy www.epodreczniki.pl, materiałach CKE i OKE, materiałach z pasm edukacyjnych Telewizji Publicznej i Polskiego Radia. Nauczyciele klas I-III informują rodziców o dostępnych materiałach i możliwych sposobach oraz formach ich realizacji przez dziecko w domu. Dyrektor ustala z nauczycielami sposób monitorowania i oceniania wiedzy uczniów oraz ich postępów w nauce. W kształceniu specjalnym nauczyciel realizujący zdalne kształcenie na odległość zobowiązany jest do dostosowania sposobu i metod pracy z uczniem do potrzeb i możliwości ucznia, w tym wynikających z IPET-ów. Dyrektor określa zasady zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć realizowanych z wykorzystaniem materiałów i technik kształcenia na odległość. W przypadku pracowników obsługi w/w zasady mogą opierać się na pracy zdalnej lub na terenie placówki.

            Na podstawie wytycznych MEN w szkole stworzono zasady prowadzenia nauczania na odległość.

            Ustalenia dotyczące pracy nauczycieli uczących we wszystkich klasach, pedagoga, nauczycieli świetlicy szkolnej oraz nauczycieli innych rodzajów zajęć:

            • W e-dzienniku wpisujemy tematy wszystkich zajęć zgodnie z umieszczonym tam planem. Frekwencje zapisujemy jako NS.

            • W e-dzienniku, w zakładce ZADANIA DOMOWE każdorazowo wpisujemy krótki opis zadania dla uczniów.

            • Poprzez e-dziennik wysyłamy zadania do rodziców ucznia (zakładka OPIEKUN)

             

            Uwagi dotyczące pracy nauczycieli w klasach I-III:

            - Zadania i wskazówki dla ucznia wysyłamy dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa).

            - Wychowawcy i nauczyciele uczący w danej klasie są odpowiedzialni za wysłanie w/w zadań i wskazówek.

            - Forma pracy zależy od kreatywności nauczyciela – powinna być jak najbardziej urozmaicona, ciekawa i różnorodna (uwzględniając sugestie zawarte w zaleceniach MEN oraz pomysły własne). Nie zawsze musi to być zadanie domowe, lecz np. notatka nauczyciela, link strony itp.. Nauczyciel wskazuje rodzicom formę przesyłania odpowiedzi zwrotnych. Sugeruje się odpowiedzi w formie plików word lub jpg, ale to tylko wskazówka dla nauczyciela.

            - Nauczyciele otrzymują wykonane zadania i poprzez e-dziennik przekazują rodzicom uwagi o postępach w nauce ich dzieci.

            -Formą otrzymania informacji zwrotnej od rodziców jest mail na adres nauczyciel@spgaszowice.pl z adnotacją w temacie informacji, np.: KLASA IA – A. POREMBSKA.

            - Każdorazowo korespondencja na linii nauczyciel-rodzic odbywa się poprzez e-dziennik a informacja zwrotna na linii rodzic–nauczyciel poprzez e-mail nauczyciel@spgaszowice.pl.

            Uwagi dotyczące pracy nauczycieli w klasach IV-VI:

            - Krótkie zadania, wskazówki nauczycieli dla ucznia, krótkie notatki z lekcji sporządzone przez nauczyciela, linki stron itp. wysyłają wszyscy nauczyciele uczący w danej klasie. Nie zawsze musi to być zadanie domowe. Rozkład:

            • język polski –dwa razy w tygodniu ( wtorek i czwartek)

            • matematyka – dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa)

            • pozostałe przedmioty humanistyczne – raz w tygodniu (poniedziałek) pozostałe przedmioty matem. – przyr. – raz w tygodniu (środa)

            • języki obce – raz w tygodniu (czwartek)

            • przedmioty artystyczne i wychowanie fizyczne – raz w tygodniu (piątek)

            Forma pracy zależy od kreatywności nauczyciela – powinna być jak najbardziej urozmaicona, ciekawa i różnorodna (uwzględniając sugestie zawarte w zaleceniach MEN oraz pomysły własne). Nauczyciel wskazuje rodzicom formę przesyłania odpowiedzi zwrotnych. Sugeruje się odpowiedzi w formie plików word lub jpg, ale to tylko wskazówka dla nauczyciela.

            Nauczyciele otrzymują wykonane zadania i poprzez e-dziennik przekazują rodzicom uwagi o postępach w nauce ich dzieci. Wpisują oceny w e-dzienniku.

            Formą otrzymania informacji zwrotnej od rodziców jest mail na adres nauczyciel@spgaszowice.pl z adnotacją w temacie informacji, np.: HISTORIA KLASA VC – N. NIESTOLIK.

            Każdorazowo korespondencja na linii nauczyciel-rodzic odbywa się poprzez e-dziennik a informacja zwrotna na linii rodzic – nauczyciel poprzez e-mail nauczyciel@spgaszowice.pl.

            UWAGI KOŃCOWE:

            • Wiedza zdobyta przez uczniów w tak trudnym okresie jest bardzo ważna, lecz najważniejsze jest zdrowie nas wszystkich. Po powrocie do szkoły uczynimy wszystko, aby nadrobić ewentualne braki edukacyjne.

            • Rodziców naszych uczniów prosimy o wyrozumiałość i pomoc.

            • Prosimy także o przekazywanie naszych konspektów, kart prac, uwag i zadań swoim dzieciom oraz o wysyłanie odpowiedzi nauczycielom.

            • Z uwagi na wiek dzieci uczących się w naszej szkole, w wielu przypadkach, pomoc Rodziców jest nieodzowna i konieczna. Dlatego czekamy na wszelkie konstruktywne uwagi zapisywane przez Państwa w e-dzienniku.

            • Nauczyciele będą starali się tak konstruować swoje wymagania, aby były one adekwatne do możliwości uczniów.

            Wierzymy, że RAZEM sprostamy temu zadaniu !!!

            Dyrektor szkoły i wszyscy nauczyciele.

        • Drodzy Rodzice
          • Drodzy Rodzice

          • W związku z zamknięciem szkoły od poniedziałku 16.03.2020 proszę Państwa o śledzenie informacji przesyłanych przez dyrekcję i nauczycieli za pośrednictwem e-dziennika oraz strony internetowej. Chodzi zwłaszcza o wiadomości dotyczące zadań zlecanych przez nauczycieli Państwa dzieciom.

            Sekretariat szkoły jest czynny codziennie w godzinach 8.00 – 13.00. W tych godzinach służymy także informacjami pod numerem telefonu 32 4305580. W trosce o Państwa zdrowie prosimy o ograniczenie wizyt osobistych.

            W celach edukacyjnych polecamy programy edukacyjne emitowane codzienne na pasmach TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura. Informacje na ten temat znajdziecie Państwo na stronie: www.gov.pl/pasma-edukacyjne. Polecamy także strony: www.gov.pl/web/edukacja/ nauka-zadania oraz www.gov.pl/zdalnelekcje gdzie znajduję się ciekawe materiały edukacyjne.

            Norbert Niestolik – dyrektor szkoły

          • Obiady

          • W dn. 12.03.2020 i 13.03.2020r. podczas trwania dyżuru w świetlicy nie będą wydawane obiady

          • Komunikat dyrektora szkoły

          • Komunikat dyrektora szkoły w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty od 12.03.2020 do 25.03.2020

            • 12 i  13.03.2020 w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. W tych dniach będzie funkcjonowała świetlica szkolna w godz. 6.45 do 16.00. Prosimy rodziców uczniów o wysyłanie dzieci do świetlicy tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach.
            • Prosimy aby uczniowie nie opuszczali miejsca swojego zamieszkania.
            • Od poniedziałku 16.03.2020 do  środy 25.03.2020 uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nie działa świetlica.  W godzinach 8.00-13.00 będzie pełniony dyżur. Jest możliwość uzyskania informacji pod numerem telefonu 032 4305580. Dyżur pełnią dyrektorzy szkoły oraz pracownicy sekretariatu.
            • Nauczyciele oraz obsługa szkoły pozostaje do dyspozycji dyrektora.
            • Prosimy o śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, oraz MEN
            • Zachęcamy dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Przerwa nie oznacza dni wolnych od nauki. Należy ten czas wykorzystać np. na czytanie książek oraz korzystania z darmowych platform edukacyjnych.

                                                                                                                                       dyrektor szkoły

                                                                                                                                      Norbert Niestolik

             

          • Ważna informacja

          • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

             

            Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

            Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

            Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

            • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
            • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
            • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
            • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
            • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
            • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

            Dyrektorze,

            • zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;  
            • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
            • od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;
            • poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni;
            • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;
            • poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;
            • możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
            • w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;
            • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;
            • od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;
            • śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.

            W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

            Rodzicu,

            • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
            • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
            • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
            • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
            • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
            • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

            Uczniu,

            • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
            • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
            • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
            • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

            Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

            Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

            Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

            • dziennik elektroniczny;
            • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
            • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

            Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

            Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

            • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
            • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

            Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

            Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

            Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

            Departament Informacji i Promocji
            Ministerstwo Edukacji Narodowej

             

          • Uwaga konkurs

          • „Dobro zawsze zwycięża”

            Cel konkursu: Włączenie się w plan obchodów Roku Jana Pawła II.

            Forma: opowiadanie pt. „Dobro zawsze zwycięża” Przykład postawy dobrego człowieka.

            Kategoria: klasy IV-VI

            Termin oddania prac: 21.04.2020

            Termin ogłoszenia wyników konkursu i wręczenie nagród: 28.04.2020

            Podpisane prace składamy u nauczycieli języka polskiego. 

            Organizator konkursu: Piotr Skupień nauczyciel języka polskiego

          • Trzymaj formę razem z harcerzami

          • To kolejny etap realizacji projektu "Trzymaj formę". Tym razem klasy piąte i szóste rywalizowały ze sobą w wielu różnorodnych konkurencjach. Zaczęliśmy od prezentacji kucharza i reklamy domowego kompotu. Nie zabrakło aktywności fizycznej, której sprawdzianem był tor przeszkód. W całą rywalizację świetnie wkomponowali się harcerze, którzy zdobyli wiele cennych punktów dla swoich klas. W realizacji zajeć współpracowaliśmy z harcerzami z Rybnickiego Hufca.

          • Pasowanie na czytelnika klas I

          • 5 marca 2020r. był wyjątkowym dniem dla uczniów kl. Ia i Ib.  W tym dniu wszyscy zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystego pasowania dokonał dyrektor szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał pamiatkową książkę zakupioną z funduszy Rady Rodziców.

          • Dzieci uczą rodzicow

          • Klasa 3a bierze udział w projekcie "Dzieci uczą rodziców", który będzie realizowany do końca roku szkolnego. Celem projektu jest poprowadzenie 1 zajęć każdego miesiąca, na ważny społecznie temat. Dziś uczniowie 3a rozmawiali o pszczołach. Na podsumowanie zajęć napisali list do rodziców, z wszystkimi ważnymi informacjami na ich temat.

            Koordynator: Aleksandra Wengierska

          • Uwaga konkurs!!!

          • REGULAMIN KONKURSU DRZEWO FRANCISZKA 2020

                                      TEMAT KONKURSU DRZEWO FRANCISZKA 2020

            Szacunek dla życia – szacunek dla środowiska, chrześcijańska droga poprawy stanu środowiska.

            CEL PRZEDSIĘWZIĘCIA

            Celem Programu Drzewo Franciszka 2020 jest podniesienie świadomości ekologicznej polskiej młodzieży w oparciu o idee zapisane w Encyklice Laudato Si i zaktywizowanie młodych ludzi do prowadzenia działań na rzecz środowiska w swoich gminach, parafiach i najbliższym otoczeniu.

            Celem konkursu Drzewo Franciszka 2020 jest podjęcie przez zespoły młodzieżowe szkolnych inicjatyw na rzecz środowiska (programów edukacyjnych, audycji radiowych, serii artykułów prasowych w mediach lokalnych, akcji współdziałania z władzami lokalnymi, festynów edukacyjnych, szkolnych programów badawczych, działań terenowych, akcji ekologicznych itp.) w dowolnie wybranej przez grupę formie, podzielonych według następujących obszarów zainteresowania:

            a) ochrona i kształtowanie zasobów wodnych, 

            b) ochrona ekosystemów i krajobrazów,

            c) przeciwdziałanie szkodliwym emisjom do atmosferze,

            d) ochrona różnorodności biologicznej, 

            e) problemy terenów zurbanizowanych. 

            Koordynatorem konkursu w szkole jest Pani Maria Tomik – nauczycielka religii

          • Dzieci uczą rodziców

          • Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców". 

            W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".

            Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek. Zapraszamy do udziału!

            Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach
      • +48 32 430 55 80
      • ul. Rydułtowska 8 44-293 Gaszowice Poland
    • Logowanie