• Konkurs wokalny

• Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie wokalnym.

Regulamin szkolnego konkursu wokalnego  „Piosenka w języku ojczystym”

1. Organizator konkursu: świetlica szkolna przy S.P. w Gaszowicach

2. Cele konkursu:

• rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości oraz aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży,
            • wspieranie uczniów najzdolniejszych wokalnie,
            • propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży,
            • popularyzacja polskich piosenek,
            • wyłonienie utalentowanych dzieci i młodzieży
            • kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

3. Warunki konkursu: soliści przygotowują jedną piosenkę w języku polskim, którą nagrywają w formacie audio-wideo w domu i przesyłają na adres mailowy nauczyciel@spgaszowice.pl w tytule Świetlica lub WhatsApp 513776858 do 15.06.2020r. Wykonaniu wokalnemu powinien towarzyszyć akompaniament instrumentalny lub podkład muzyczny.

4. Kategorie: soliści będą oceniani w dwóch kategoriach: klasy I-III i  klasy IV-VI

5. Kryteria oceny:  Jury dokona oceny według następujących kryteriów:

• dobór repertuaru / wartości artystyczne ,
            • umuzykalnienie, dykcja, emisja głosu,
            • naturalna i przekonywująca interpretacja.
          • "Kwitnące drzewo"

• Gratulujemy zwycięzcom konkursu plastycznego "Kwitnące drzewo", zorganizowanego przez świetlicę szkolną.

Uczestnicy wykonali piekne płaskorzeźby z masy papierowej. Oto laureaci i ich prace:

I miejsce - Robert Hanusek,  II miejsce - Hanna Łukoszek, III miejsce - Kacper Szulc

• Konkurs fotograficzny

• Biblioteka szkolna zaprasza Wszystkich do udziału w konkursie fotograficznym "Ja, książka i...". Szczegóły w zakładce Biblioteka szkolna.

• Klasa IIIa dla swoich Mam

• Piękne życzenia dla Mam nagrała we współpracy z wychowawczynią klasa IIIa. Wszyscy dołączamy się do tych życzeń i składamy Mamom dużo zdrowia, cierpliwości, radości i miłości od swoich dzieci.

• Spotkanie w szkole

• Mimo pandemii odbyło się spotkanie z Panią Adelą Zapała - przewodniczącą naszej Rady Rodziców. Było sporo ważnych tematów. Niestety odwołujemy Dzień Dziecka. Mamy jednak plany na czas po powrocie do szkoły. Oczywiście zachowaliśmy wszelkie procedury bezpieczeństwa. Dziękujemy za spotkanie.

• Ważna informacja

• Zgodnie z wytycznymi MEN oraz ustaleniami organu prowadzącego Szkoły Podstawowej
            im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach informuję, że:

·         Od poniedziałku 25 maja 2020 istnieje możliwość zorganizowania zajęć rewalidacyjnych. Nauczyciele prowadzący takie zajęcia poinformują o tym fakcie rodziców zainteresowanych uczniów oraz wyznaczą terminy spotkań w szkole.  Zajęcia  z nauczycielami będą odbywały się indywidualnie.

·         Od poniedziałku 1 czerwca 2020 istnieje możliwość prowadzenia konsultacji nauczycieli wszystkich przedmiotów z uczniami. Wolę odbycia takich konsultacji kierują rodzice zainteresowanych uczniów, poprzez dziennik elektroniczny,  do dyrektora szkoły. Rodzice zostaną poinformowani przez nauczycieli o dniu i godzinie takich konsultacji. Spotkania będą odbywały się indywidualnie. W celu przeprowadzenia konsultacji zgodnie z wymogami bezpieczeństwa proszę o przesłanie stosownej informacji do dnia 25 maja 2020.

·         Do odwołania zawiesza się wszelkie zajęcia w klasach I – III.

Dyrektor szkoły Norbert Niestolik

• Składamy serdeczne podziękowania na ręce Pana Damiana Krauze, który przekazał nam nieodpłatnie piękne kwiaty. Zdobią one donice znajdujące się przed budynkiem szkoły.

• Nowa tablica pamiątkowa

• Na korytarzu szkolnym zawieszono tablicę pamiątkową. Umieszczono na niej imiona i nazwiska 246 nauczycieli, którzy  pracowali w naszej szkole w okresie ostatnich 230 lat.

• Zasmakuj w bibliotece

• Co roku w dn. 8 - 15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania ksiażką szerokich kregów czytelników małych i dużych.

• Informacja dla uczniów klas VI

• W związku z przedłużoną przerwą w nauce stacjonarnej do dnia 24 maja br. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Śląskiej w Piecach zwraca się z prośbą o wypełnienie internetowej deklaracji kontynuacji nauki w klasie siódmej w SP Piece zamieszczonej na stronie: http://sppiece.pl/deklaracja-do-7-klasy/

Proszę o wypełnienie deklaracji do 25 maja 2020 r. (poniedziałek).

Jest możliwość zadeklarowania więcej niż jednego profilu klasy (np. językowa i ogólna, językowa i sportowa itp.). Ze względu na sytuację epidemiologiczną terminy testu z języka angielskiego oraz testu sprawnościowego nie zostały jeszcze ustalone.