• Plan Rekolekcji Wielkopostnych

     • Wszyscy uczniowie (których Rodzice wyrazili chęć uczestnictwa dziecka w rekolekcjach) zbierają się w szkole i odprowadzani są po rekolekcjach do szkoły, a następnie rozchodzą się do domów lub zostają w świetlicy !!!

      PONIEDZIAŁEK - 1.04.2019

      8.00-9.15 - KONFERENCJA RADY PEDAGOGICZNEJ (wszyscy nauczyciele, których SP Gaszowice jest pierwszym miejscem zatrudnienia)

      9.15 - wyjście do kościoła klas I-III

      9.30 - 10.45 - spotkanie zespołów nauczycielskich (organizują je przewodniczący) oraz zespołu wychowawczego (pedagog szkolny)

      9.30 - 10.30 - rekolekcje dla klas I-III

      10.45 - wyjście ze szkoły klas IV-VI

      10.45 - 12.00 - spotkania zespołów nauczycielskich (organizują przewodniczący) spotkanie zespołu wychowawczego klas I-III

      11.00 - 12.00 - rekolekcje dla klas IV - VI

      WTOREK 2.04.2019

      9.15 - wyjście ze szkoły uczniów klas I-III

      9.30 - 10.30 - Rekolekcje dla klas I-III, spotkanie nauczycieli klas IV-VI (regulamin "Uczeń roku", plany innowacji pedagogicznych dla klas IV-VI w roku szkolnym 2019/2020)

      10.45 - wyjście ze szkoły klas IV-VI

      11.00 - 12.00 - Rekolekcje dla klas IV-VI, spotkania nauczycieli klas I-III - plany innowacji pedagogicznych na rok szkolny 2019/2020

      ŚRODA - 3.04.2019

      10.15 – Wyjście ze szkoły  (klasy I-VI)

      10.30 - okazja do spowiedzi

      11.00 - Msza Święta na zakończenie rekolekcji

    • Prezent dla biblioteki
     • Prezent dla biblioteki

     •  
      Klaudia Korbel z klasy 4a to kolejny ofiarodawca naszej biblioteki. 
      Książki są już na półkach i czekają na wypożyczenie.
      Jeśli chcesz zrobić wiosenny prezent bibliotece- nie czekaj! Przyjdź i podaruj nam niezniszczone, czyste książki beletrystyczne.
      Mamy jeszcze trochę miejsca na półkach ;)
       

       

     • Dogoterapia w szkole

     • kilka zdjęć

      We wtorek 26 marca 2019r uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność uczestnictwa w zajęciach terapeutycznych z udziałem przesympatycznego psa, który wabi się „Dolar”. Celem zajęć było budowanie pozytywnej relacji z psem, nauka zasad bezpiecznego zachowania się podczas pobytu z psem, zabawy grupowe, doskonalenie sprawności ruchowej, wyzwalanie spontanicznej zabawy z psem.  Uczniowie miło spędzili czas podczas zajęć z psem oraz jego instruktorką. Zajęcia wspominamy bardzo miło i czekamy na kolejne spotkanie!

     • Konkurs recytatorski

     • kilka zdjęć

      Dnia 19 marca 2019r odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III pt. „Ulubione wiersze”. Jury podkreśliło , że był bardzo wysoki poziom recytacji . Wyniki konkursu recytatorskiego w kategorii :

      - klas pierwszych : Małgosia Zawioła kl. I a

      - klas drugich : Lena Jakubczyk kl. II a

      - klas trzecich : Milena Dyrszka

      Wszystkim uczestnikom eliminacji serdecznie gratulujemy występów i pasji z jaką prezentowali wybrane przez siebie utwory. Życzymy dalszych sukcesów i niesłabnącej miłości do poezji!

     • Pierwszy dzień wiosny

     • galeria

      21 marca przy dźwiękach hitu mistrza Antoniego Vivaldiego cała szkolna gawiedź wyległa na podwórko, aby przywitać kalendarzową wiosnę. Na tę okoliczność każda klasa przygotowała chóralną rymowankę. Trzy najlepsze hasła zostały wyróżnione dyplomami, które wreczył wójt gminy. Następnie odbył się sąd nad Marzanną. Klasy VI w brawurowej słownej potyczce dały popis swoich zdolności oratorskich, w wyniku których Marzanna została skazana na półroczne wygnanie. Wiosenny happening zakończyły skoczne hołubce w rytmie belgijki oraz żywiołowy aerobik, który rozgrzał nieco skostniałych uczniów.

     • Dzień Świętego Patryka

     • zdjęcia

      Dnia 19 marca zazieleniło się w naszej sali językowej. Tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją, historią oraz geografią fizyczną Republiki Irlandii i całej wyspy oraz pogłębienie znajomości języka angielskiego w zakresie słownictwa związanego z Dniem Świętego Patryka. W szkole zostały rozwieszone koniczyny z kodami QR, które zawierają film oraz pytania na które uczniowie muszą odpowiedzieć.

      W klasach 4 zajęcia z języka angielskiego odbyły się metodą stacji: uczniowie przechodzili od zadania do zadania (dobble, I have… who has…, krzyżówka z kodami QR) i pogłębiali swoja wiedzę na temat tego święta. Klasa 3 bawiła się w Escape Room.  

      Klasa 5c w ramach innowacji pedagogicznej brała udział w podchodach po całej szkole szukając ukrytego skarbu.

      Dziękuję uczniom klas 5 za przygotowanie gazetki o Świętym Patryku.

     • Mister szkoły 2019

     • 8 marca w naszej szkole miały miejsce wybory Mistera Szkoły. Kobiety i dziewczęta obecne tego dnia, na podstawie rywalizacji naszych wspaniałych mężczyzn w kilku interesujących konkurencjach dokonały następującego wyboru:
      Mister Szkoły 2019 - Paweł Piejak klasa Vb
      I Vice Mister - Mateusz Glenc klasa IVb
      II Vice Mister - Artur Kuhn klasa Va
      Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wspaniałą zabawę!
     • Pierwszy dzień wiosny w szkole

     •  

      Lekcje od pierwszej do trzeciej odbywają się według planu.

      Zapraszamy na imprezę szkolną związaną z Pierwszym Dniem Wiosny. Odbędzie się ona 21 marca  na lekcji czwartej, czyli od godziny 10.50. Nauczycieli uczących na tej lekcji  w poszczególnych klasach prosimy o wyprowadzenie uczniów na dziedziniec szkolny.

      Plan imprezy:

      1. Powitanie i krótka prelekcja o wiośnie.
      2. Konkurs na hasło związane z Pierwszym Dniem Wiosny (przygotowuje je każda klasa i prezentuje wspólnie na forum szkoły)
      3. Sąd nad Marzanną (przygotowują uczniowie klas: VIA i VIB)
      4. Wspólne ćwiczenia fizyczne „Zdrowi na wiosnę”
      5. Gry i zabawy na wolnym powietrzu lub w klasach.

      Życzymy miłej zabawy !!!

      Decyzją dyrekcji szkoły konsultowanej z Samorządem Uczniowskim Pierwszy Dzień Wiosny jest dniem bez sprawdzianów, klasówek i odpowiedzi ustnych. Po imprezie odbędą się kolejne lekcje według planu na czwartek.

    • Dziel się uśmiechem
     • Dziel się uśmiechem

     •  

      W klasach I-III odbyła się pogadanka z cyklu "Dziel się uśmiechem" Kubu wiewiórka PCK. Pogadankę przeprowadziła pielęgniarka szkolna pani Bogusia.

             

     • Parking rowerowy

     • Pragnę poinformować, że Szkolny Plac Zabaw ze względu na jego nieodpowiedni   stan techniczny musiał ulec rozbiórce. Długoletnie użytkowanie nie gwarantowało bezpieczeństwa bawiących się tam dzieci.

      W ostatnich latach w naszej szkole zaistniało zjawisko dojeżdżania uczniów  do szkoły  rowerem. Wymusiło to na dyrekcji szkoły stworzenie profesjonalnego parkingu. Powstanie on niebawem na części powierzchni  rozebranego Placu Zabaw. W oparciu o badania sondażowe około 80 uczniów zadeklarowało codzienny  przyjazd od szkoły rowerem. Nowy parking będzie przeznaczony na 90 stanowisk.

      Przypominam, że warunkiem poruszania się rowerem po drogach publicznych jest posiadan

      KARTY ROWEROWEJ !!!

      Nowy parking zostanie sfinansowany z budżetu szkoły (około 9 tysięcy złotych). Stanowiska rowerowe sfinansowała Rada Rodziców (ponad 3,5 tysiąca złotych). Serdecznie dziękujemy.

      Jednocześnie ogłaszam konkurs dla uczniów, ich rodziców, mieszkańców wsi oraz nauczycieli i  pracowników szkoły  na zagospodarowanie pozostałej części dawnego Placu Zabaw. Pragniemy aby stał on się terenem rekreacyjnym wykorzystywanym w dni sprzyjającej pogody. Pomysł musi być kreatywny i nowatorski oraz nie wymagający dużych nakładów finansowych.

      Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

                                                                                                                                                                                             Dyrektor szkoły

     • Prośba do rodziców

     • W dniach 15-17.04.2017 grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli (Pani Dorota Bienek i Pan Piotr Skupień) uda się z przyjacielską wizytą do Strzelczysk na Ukrainę. Odwiedzą uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Polskim Językiem Nauczania a także poznają zabytki  Lwowa. Nasi uczniowie wezmą udział w zajęciach polonistycznych i sportowych.  Wyjazd nosi tytuł „Z ZAJĄCZKNIEM WIELKANOCNYM DO STRZELCZYSK”

      W związku z tym zwracamy się z prośbą o obdarowania naszych przyjaciół słodyczami. W szkole zostanie zorganizowana zbiórka. Przeprowadzi ją, od dnia 25 marca (poniedziałek) Pani Agata Toman ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.

                                                                                                                                               Z góry dziękujemy.

     • Innowacja w klasach IIa i IIb

     • galeria

      W czwartek 07 marca 2019r uczniowie klas 2a oraz 2b w ramach zajęć innowacyjnych przyrządziły zupkę zimową, która rozgrzała nasze żołądki oraz serduszka. Na początku przypomnieliśmy sobie przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, rozmawialiśmy o zdrowym żywieniu oraz przypomnieliśmy sobie jakie korzyści płyną ze zdrowego odżywiania się.  Następnie zadbaliśmy o higienę dłoni, założyliśmy fartuszki i chusty. Obieraliśmy oraz kroiliśmy przyniesione przez nas warzywa, myliśmy i w końcu ugotowaliśmy. Najwięcej frajdy sprawiało nam miksowanie warzyw. Zupka według przepisu naszej pani Romany była przepyszna i bardzo zdrowa! Już nie możemy doczekać się kolejnych rewolucji kulinarnych!

      Z pozdrowieniami klasy drugie wraz z wychowawczyniami

     • Konkurs piosenki angielskiej

     • Kilka fotek

      W środę po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej dla chętnych uczniów klas 4-6. Uczniowie z wielkim entuzjazmem podeszli do tego pomysłu i zaraz po ogłoszeniu konkursu lista chętnych osób była pełna. W konkursie wzięli udział soliści, duet oraz trio. Jury w składzie: p. Justyna Maćczak, Karina Marcol oraz Aleksandra Wengerska zadecydowały iż zwycięzcą konkursu zostanie Daniel Dyrszka (5c), drugie miejsce ex aequo zajęły Anna Bywalec (5a) oraz Patrycja Przygoda (6b), trzecie miejsce zajęła Magdalena Łączka (4a), wyróżnienie powędrowało do duetu Agata Binek i Zofia Korbel (6b). Zwycięzcy zaprezentowali się społeczności szkolnej 8 marca na występie z okazji Dnia Kobiet. Konkurs zorganizowała pani Justyna Maćczak.

     • Pancake Day

     • Kilka fotek

      We wtorek na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego uczniowie świętowali Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika. To brytyjskie święto jest odpowiednikiem naszego rodzimego Tłustego Czwartku. Podczas gdy my objadamy się niezliczoną ilością pączków, Anglicy jako przysmak wybrali nie mniej kaloryczne i słodkie naleśniki.

      W naszej szkolnej kuchni od wczesnych godzin porannych uczniowie klasy 5c „ciężko” pracowali żeby przygotować mnóstwo pysznych naleśników. Powstała góra słodkich i pachnących placków z czekoladą lub dżemem. Zapach roznosił się po całej szkole więc na amatorów tych smakołyków nie musieliśmy długo czekać, rozeszły się w mgnieniu oka. Tym słodkim dniem zapoczątkowaliśmy w naszej szkole kolejną ciekawą i smaczną tradycję, a dzieci bardziej utożsamiły się z kulturą Wielkiej Brytanii.

      Klasa 3 na zajęciach przygotowywała w formie papierowej ich wymarzone naleśniki, a potem je opisywali. Klasa 4b przygotowała poczęstunek w trakcie zajęć języka angielskiego, podczas lekcji ćwiczyli słownictwo oraz zwroty potrzebne do zamawiania jedzenia w restauracji. Nad wszystkim czuwła pani Justyna Maćczak.

     • Dobrze Cię widzieć

     • Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna, która jest realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga”. Celem tego projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Organizatorem jest Fundacja Narodowego Dnia Życia.

      W ramach projektu wszyscy uczniowie polskich szkół podstawowych otrzymają od organizatorów kamizelki odblaskowe. My juz mamy!!

     • "Zielona Polska"

     • 6 marca 2019r. w Mysłowicach odbyło się spotkanie edukacyjno – szkoleniowe, w którym brali udział uczniowie klas czwartych. Spotkanie o tematyce ochrony środowiska prowadził dziennikarz i przyrodnik pan Gerard Sawicki. Po części edukacyjnej był czas na zabawę z zespołem Andre. Uczniowie bawili się świetnie. Przejazd i bilety wstępu zostały sfinansowane przez Urząd Gminy Gaszowice, za co serdecznie władzom samorządowym dziękujemy.

     • Wilno-Troki-Suchowola

     • Kolejny wycieczka zorganizowana przez Radę Rodziców i dyrektora szkoły zawiodła  nas na piękne tereny Kresów Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej. Podobnie jak w przypadku wyjazdów do: Pragi, Wiednia, Lwowa i Ołomuńca uczestniczyli w niej rodzice naszych uczniów a także  sponsorzy i przyjaciele szkoły. Zwiedziliśmy Wilno: Ostrą Bramą z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, katedrę i wiele innych zabytków tego pięknego miasta. Gaszowiccy turyści wzięli udział w tzw. „Kaziukach” – święcie ku czci św. Kazimierza królewicza, patrona Wilna i Litwy. Obfitowało ono w setki straganów oferujących wspaniałe przedmioty miejscowego rękodzieła a także niezliczone dania kresowej kuchni. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Troki słynące   z zamku Giedymina oraz Karaimów sprowadzonych tutaj przez księcia Witolda z Krymu. Po przekroczeniu granicy naszego państwa uczestnicy wycieczki odwiedzili Suchowolę, miasto związane z życiem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.                                  

     • Nowe koło zainteresowań

     • W szkole powstało nowe koło zinteresowań. Prowadzi je pan Andrzej Wojaczek. W sali języka polskiego zainstalowano okazałe akwarium podarowane szkole przez pana Pawła Bugdola, wójta naszej gminy. Młodym miłośnikom akwarystyki życzymy sukcesów.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach
   • sekretariat@spgaszowice.pl
   • +48 32 430 55 80
   • ul. Rydułtowska 8 44-293 Gaszowice
  • Logowanie