Trzymaj Formę

Trzymaj formę to projekt edukacyjny propagujący zdrowy styl życia w dwukierunkowym ujęciu - zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. W szkole będzie realizowany od grudnia 2019 r. do maja 2020r. Uczestniczyć w nim będą uczniowie klas V i VI.

Realizację projektu rozpoczęliśmy od zabrania informacji odnośnie niedowagi i otyłości uczniów naszej szkoły za okres trzech ostatnich lat. Jak te dwie wielkości kształtowały się w wybranym czasie zostały przedstawione w formie wykresów i prezentacji.

Zadanie I

prezentacja_Magda_Jonderko.pptx

Trzymaj_forme_-_czas_na_zmiane_Krzysztof_rochnowski-_17.pptx

Trzymaj_forme-_Weronika_Rybarz_6c.odp

W zadaniu II uczniowie mieli wykonać Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz Talerz Zdrowia. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, a najcielawsze prace zostały weeksponowane na szkolnych gazetkach.

W III zadaniu uzniowie projektowali hasło reklamowe mobilizujące do spożywania pierwszego śniadania w domu. Oto niektóre pomysły:

Chcesz mieć w szkole piątek branie, to przed wyjściem zjedz śniadanie.

Kto śniadanie rano zje, ten do szkoły szybko mknie.

Zdrowie bardzo ważna rzecz, więdz śniadanie w domu zjedz.

Zadanie IV

Skoro wszyscy mamy się zdrowo odżywiać, to nie mogło zabraknąć także drugiego śniadania. Uczniowie swoje drugie śniadanie zaprezentowali w konkursie fotograficznym. Rodzice mogą być dumni ze swoich dzieci! Każde z nich, to wyjątkowy masterchew swojego śniadania.

To kolejny etap realizacji projektu "Trzymaj formę". Tym razem klasy piąte i szóste rywalizowały ze sobą w wielu różnorodnych konkurencjach. Zaczęliśmy od prezentacji kucharza i reklamy domowego kompotu. Nie zabrakło aktywności fizycznej, której sprawdzianem był tor przeszkód. W całą rywalizację świetnie wkomponowali się harcerze, którzy zdobyli wiele cennych punktów dla swoich klas. W realizacji zajeć współpracowaliśmy z harcerzami z Rybnickiego Hufca.

⇔ kliknij ww zdjęcia