• Koleżanki z Zambii

•

Kaunda Mwita - ur. 26.09.2000r. Jest 3 z pięciu dzieci w rodzinie, ma 3 braci i jedną siostrę.
          Po lekcjach pomaga w sprzątaniu szkoły i pomaga rodzicom w domu i na polu, opiekuje się młodszym rodzeństwem.

Należy do ruchu Holy Childhood, bierze też udział w niedzielnych spotkaniach  'Oratorium' dla młodzieży.

Lubi tańczyć i śpiewać. Chciałaby w przyszłości zostać księgową.

Mitress Musukwa -  ur. 20.03.2000r. Jest 2 z szóstki dzieci w rodzinie, ma 3 braci i 2 siostry.
          Należy do ruchu Holy Childhood, bierze też udział w niedzielnych spotkaniach 'Oratorium' dla młodzieży.
          Lubi tańczyć i śpiewać.
          Chciałaby w przyszłości zostać siostrą zakonną.

Pozdrowienia z Zambii

Mitress i Kaunda z Zambii, nasze adopcyjne koleżanki przesyłają pozdrowienia oraz listy.
          Na co dzień rozmawiają w języku ciBemba, w szkole uczą się j. angielskiego.
          Na zdjęciu z nauczycielką j.angielskiego

Tłumaczenie listów:

Drodzy Przyjaciele

Pozdrawiam Was w imieniu Pana, mam nadzieję i modlę się, że u Was wszystko dobrze.
          Moi drodzy, kochani przyjaciele, jestem wdzięczna za tą dobrą robotę, którą robicie dla mojej edukacji. Nauka idzie mi dobrze, mimo, że są problemy po drodze, ale dziękuję Bogu za Jego miłosierdzie i pomoc w zrozumieniu rzeczy, które ciężko mi zrozumieć. Pracuję i uczę się dużo by było lepiej.
          Mam nadzieję i modlę się, że kiedyś będę miała okazję Was spotkać i podziękować osobiście każdemu, za to co robicie.

Kaunda Mwita

Drodzy Przyjaciele

Co tam u Was? Mam nadzieję, że wszystko w porządku. U mnie bardzo dobrze i u mojej rodziny też. Jestem bardzo wdzięczna za wszystko co dla mnie robicie, szczególnie, że ten cel jest mi dany od Boga. Dziękuję raz jeszcze, Bóg zapłać.
          Nauka idzie mi dobrze, ale niektóre przedmioty są dla mnie prawdziwym wezwaniem jak np. angielski. Obiecuję poprawę z tego przedmiotu.
          Dodam wszelkich starań, żeby na koniec roku być najlepszą.
          Jestem tu, żeby się za Was modlić, by Bóg był z Wami zawsze, a On nigdy Was nie opuści za pracę jaką wykonujecie dla mnie. Trzymajcie się dobrze.

Z życzeniami
                                                                                          Mitress Muskwa