• Pasowanie na czytelnika

• 1 marzec 2017 to ważna data w życiu naszych pierwszoklasistów. Otóż... zostali uroczyście przyjęci w grono czytelników biblioteki.

Bardziej doświadczeni czytelnicy przygotowali na tę okoliczność przepiękny spektakl pt. "Jaś i Małgosia" oraz kilka zadań związanych jego treścią. Nasi goście po ich wzorowym wypełnieniu złożyli uroczyste Ślubowanie Czytelnika przyjęte na ręce Pani Dyrektor oraz przedstawicieli czytelniczej braci.
          Od tego momentu mogą korzystać z wszelkich zasobów naszej biblioteki.
          Gratulujemy i zapraszamy jak najczęściej :)

23 marca 2016 r. odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy Ia, Ib, Ic do grona czytelnikow biblioteki szkolnej. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej.

Zanim pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, zobaczyli krótki spektakl przygotowany przez starszych czytelników z klasy Va oraz musieli wykazać się stosowną wiedzą. Wszyscy chętnie wzięli udział                 w zadaniach, które pozwoliły stwierdzić, że są godni zaszczytnego miana "czytelnika".  Każde zadanie zostało wykonane wspaniale.

Po uroczystym ślubowaniu każdy młody czytelnik otrzymał pamiątkową książkę, którą zakupiła Rada Rodziców.