• Pippi

• W 2015 roku mija 70 lat od pierwszego szwedzkiego wydania Pippi Pończoszanki czyli Pippi Langstrumpf. Z tej okazji biblioteka szkolna wspólnie z biblioteką gminną przygotowała wyjątkowe zajęcia dla grupy 34 uczniów naszej szkoły.
          Główną bohaterką zajęć w piątek 20 marca była Pippi. Wystarczyło się odpowiednio ubrać, by zdobyć tytuł "Niesfornej Pippi". W tej roli  najlepiej wypadły Karolina Malczok, Emilia Baron, Julia Bogocz.
          Wśród atrakcji był tort urodzinowy, tworzenie portretu Pippi, projekcja filmu "Pippi wchodzi na pokład". Na zakończenie uczestnicy zostali poczęstowani zapiekankami i otrzymali okolicznościowe upominki, które przygotowała p. Helena Białek.
          Pippi - książkowa bohaterka zainspirowała wszystkich do twórczej zabawy i nauki.