• Ważna informacja

  Ważna informacja

  Zgodnie z wytycznymi MEN oraz ustaleniami organu prowadzącego Szkoły Podstawowej
  im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach informuję, że:

  ·         Od poniedziałku 25 maja 2020 istnieje możliwość zorganizowania zajęć rewalidacyjnych. Nauczyciele prowadzący takie zajęcia poinformują o tym fakcie rodziców zainteresowanych uczniów oraz wyznaczą terminy spotkań w szkole.  Zajęcia  z nauczycielami będą odbywały się indywidualnie.

  ·         Od poniedziałku 1 czerwca 2020 istnieje możliwość prowadzenia konsultacji nauczycieli wszystkich przedmiotów z uczniami. Wolę odbycia takich konsultacji kierują rodzice zainteresowanych uczniów, poprzez dziennik elektroniczny,  do dyrektora szkoły. Rodzice zostaną poinformowani przez nauczycieli o dniu i godzinie takich konsultacji. Spotkania będą odbywały się indywidualnie. W celu przeprowadzenia konsultacji zgodnie z wymogami bezpieczeństwa proszę o przesłanie stosownej informacji do dnia 25 maja 2020.

  ·         Do odwołania zawiesza się wszelkie zajęcia w klasach I – III.

                                                                                       Dyrektor szkoły Norbert Niestolik

 • Podziękowania

  Składamy serdeczne podziękowania na ręce Pana Damiana Krauze, który przekazał nam nieodpłatnie piękne kwiaty. Zdobią one donice znajdujące się przed budynkiem szkoły.

 • Niezwykłe urodziny Jana Pawła II

  18.05.1920 - 18.05.2020 

  Z tej okazji nasi uczniowie upiekli tort, aby świętować wspólnie z rodziną to wielkie wydarzenie.

 • Książka z okazji 230 lat istnienia naszej szkoły

   Ukazała się książka z okazji 230 lat istnienia naszej szkoły. Jej wersję papierową otrzymają  wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły oraz nasi przyjaciele i sponsorzy. Uczniów zapraszamy do lektury wersji elektronicznej. 

  wersja_elektroniczna.pdf

 • Nowa tablica pamiątkowa

  Na korytarzu szkolnym zawieszono tablicę pamiątkową. Umieszczono na niej imiona i nazwiska 246 nauczycieli, którzy  pracowali w naszej szkole w okresie ostatnich 230 lat. 

 • Zostań tropicielem białych kruków

  W Tygodniu Bibliotek zapraszamy uczniów do udziału w konkursie „Z książką od zawsze” (szczegóły w zakładce Biblioteka szkolna).

 • Zasmakuj w bibliotece

  Co roku w dn. 8 - 15 maja obchodzimy Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania ksiażką szerokich kregów czytelników małych i dużych.

 • Informacja dla uczniów klas VI

  Informacja dla uczniów klas VI

  W związku z przedłużoną przerwą w nauce stacjonarnej do dnia 24 maja br. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Śląskiej w Piecach zwraca się z prośbą o wypełnienie internetowej deklaracji kontynuacji nauki w klasie siódmej w SP Piece zamieszczonej na stronie: http://sppiece.pl/deklaracja-do-7-klasy/

  Proszę o wypełnienie deklaracji do 25 maja 2020 r. (poniedziałek).

  Jest możliwość zadeklarowania więcej niż jednego profilu klasy (np. językowa i ogólna, językowa i sportowa itp.). Ze względu na sytuację epidemiologiczną terminy testu z języka angielskiego oraz testu sprawnościowego nie zostały jeszcze ustalone.

   

 • Pomagamy OSP w Gaszowicach szyć maseczki

 • Informacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

  Informacja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
 • Skocznia w dal gotowa - czekamy na sportowców

 • Konkurs plastyczny "Kwitnące drzewo"

  Konkurs plastyczny "Kwitnące drzewo"

  REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „KWITNĄCE DRZEWO” 
  POSTANOWIENIA OGÓLNE
  I. Organizatorem jest świetlica szkolna 
  II. UCZESTNICY KONKURSU 1. Uczestnikami konkursu są uczniowie naszej szkoły w kategoriach: klas I-III i klas IV-VI, 2. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę.
  III. TERMIN 1. Wykonanie prac : do 11 maja 2020r. Należy przesłać podpisane zdjęcie pracy plastycznej na adres nauczyciel@spgaszowice.pl w temacie należy wpisać: świetlica
  IV.FORMAT PRACY 1. A4 – kartka w kolorze niebieskim,
  V. TECHNIKA 1. Płaskorzeźba ( relief)
  2. Materiały plastyczne oraz instrukcja wykonania pracy:
  - ręcznik papierowy pocięty w 5 cm paski, które należy skręcić w rurki,
  - następnie moczymy papierowe rurki w klajstrze (mieszanka mąki i wody w konsystencji gęstej śmietany),
  - wyklejamy szkic drzewa, który wcześniej wykonujemy ołówkiem,
  - pień drzewa i gałązki wyklejamy pionowo, natomiast tło od dołu kartki do połowy wyklejamy poziomo,
  - kwiaty na drzewie wyklejamy według własnego pomysłu,
  - po wyschnięciu malujemy elementy przyklejone (pamiętaj o mieszaniu barw,tak by pień drzewa i gałązki były w różnych odcieniach brązu, unikaj bardzo ciemnych barw)
  VI.OCENA PRAC I NAGRODY 1. Po zakończeniu konkursu oceny prac konkursowych dokona Komisja Konkursowa, w której skład wchodzić będą: nauczyciele. 2. Organizator przewiduje przyznanie nagród rzeczowych za zajęcie I, II, i III miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz przyznanie wyróżnień.

 • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  23.04 to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym mamy dla Was zabawę online- stwórz własną zakładkę do książki, zrób zdjęcie tak, aby było widać zakładkę razem z jej autorem, czyli Tobą i prześlij je na nasz mail nauczyciel@spgaszowice.pl z tytułem: Dzień Książki- biblioteka. Jesli juz wcześniej stworzyłeś wiosenną zakładkę śmiało możesz ją wykorzystać w tej zabawie.

  Wszystkie zdjęcia zostaną umieszczone w naszej szkolnej galerii.

  Miłego tworzenia!

 • Pierwsze maseczki mamy gotowe

 • Zaproszenie

  Jeśli masz chwilkę wstąp do biblioteki (lewe menu na stronie szkoły), mamy dla Was kolejne zadanie konkursowe

 • Wkraczamy do akcji

  W związku z wprowadzaniem kolejnych działań mających na celu zapobieganie szerzeniu się pandemii Szkolne Koło Wolontariatu i Świetlica Szkolna pragną włączyć się w ogólnopolską akcję szycia maseczek. Uszyte przez nauczycieli maseczki zostaną w najbliższym czasie przekazane do okolicznych szpitali i jak wierzymy przyczynią się do zwiększenia ochrony przed wirusem.

  Dyrektor 

 • MED-SZKOL

  Pielęgniarka szkolna zdalnie

  do dyspozycji uczniów

  Świat stoi dziś w obliczu wielkiego wyzwania, jakim jest walka z wirusem COVID-19. Wirusem, który zabiera tysiące żyć ludzkich, paraliżując gospodarkę państwa na całym świecie i denormalizując stosunki międzyludzkie. Wymusza to na nas reorganizację naszej codzienności celem dostosowania się do nowej rzeczywistości. Wiele zakładów pracy w trosce o zdrowie i życie swoich pracowników zdecydowało się na zdalne świadczenie przez nich swojej pracy. Taka decyzja musiała też z przyczyn oczywistych zapaść we wszystkich szkołach w całej Polsce. Na terenie każdej szkoły swoje usługi świadczą również pielęgniarki. W ramach swojej pracy m.in. udzielają one porad profilaktycznych i ambulatoryjnych. Grupowa Praktyka Pielęgniarek MED-SZKOL s.c. z siedzibą w Pszowie świadcząca usługi na terenie Państwa placówki szkolnej biorąc pod uwagę trudną sytuację, w jakiej znalazł nasz kraj w dobie walki z pandemią, podjęła decyzją o wsparciu polskiej służby zdrowia oraz o poszerzeniu swojej pracy zdalnej o uświadamianie uczniów o grożącym nam niebezpieczeństwie.

  Jednym z obowiązków, z jakich powinny wywiązywać się pielęgniarki szkolne są prelekcje profilaktyczne o tematyce zdrowotnej. Dziś w dobie pandemii nasza praca jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu, dlatego też podjęłyśmy decyzję o przygotowywaniu dwa razy w tygodniu miniwykładów, które będziemy przesyłać uczniom z naszych szkół za pośrednictwem szkolnej strony internetowej lub/i librusa. Wykłady te będą poświęcone tematyce wirusa COVID-19: co wiemy o tym wirusie, jakie są perspektywy na wynalezieniu leku/szczepionki, jak zminimalizować niebezpieczeństwo zarażenia się itp. Pierwszy z wykładów „Zadbaj o zdrowie swoje i innych.W święta pozostań w domu” przesyłamy Państwu już dziś.

  Jako pielęgniarki jesteśmy również świadome, jak w dobie pandemii utrudniony jest dostęp do przychodni, czy szpitali. Znaczna część medyków pochłonięta jest walką z koronawirusem. Wiemy też, jak wielu pracowników służby zdrowia jest zarażonych, a fakt, że liczba pielęgniarek i lekarzy w Polsce jest stosunkowa mała, dodatkowo komplikuje całą sytuację. W związku z tym nasze pielęgniarki szkolne uruchamiają od dziś maila: med-szkol-covid@wp.pl (w tytule koniecznie wpisać nazwę szkoły np. SP nr 2 Radlin)

  Za jego pośrednictwem zarówno uczniowie, jak i ich rodzice mogą skontaktować się z nami, jeśli mieliby jakiekolwiek pytanie dotyczące samego wirusa, jak i poradzić się w kwestiach medycznych (np. jaki podać lek, jak i czym opatrzeć ranę, gdzie się zgłosić z daną dolegliwością, czy wymagana jest konsultacja z lekarzem). Jesteśmy do dyspozycji naszych uczniów każdego dnia. Mail sprawdzany będzie na bieżąco, a na wszelkie zapytania odpowiedzi udzielimy w miarę swoich kompetencji bezzwłocznie.

  Życzymy zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia!!!

   

  Zadbaj o zdrowie swoje i innych.

  W święta pozostań w domu

  Przed nami Święta Wielkiej Nocy. Jest to czas, który każdy z nas od lat spędza wizytując bliskich. Tegoroczne święta będą jednak inne od dotychczasowych. Ministerstwo Zdrowia apeluje bowiem o niepodróżowanie w tych dniach, ponieważ liczba zakażonych w Polsce może znacznie wzrosnąć.

  Jak podaje WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) na świecie jest już ponad milion trzysta tysięcy zdiagnozowanych przypadków zachorowań na COVID-19. Śmiertelność jest znaczna, bowiem wynosi aż ponad 4%. Jest to wirus, który przenosi się z człowieka na człowieka w bardzo łatwy sposób. Do jego rozpowszechniania dochodzi nie tylko poprzez kaszel, czy kichanie, ale poprzez samo mówienie, w takcie którego emitowane są drobne kropelki z cząsteczkami wirusa. Wystarczy zatem prowadzenie bezpośredniej konwersacji z kimś zakażonym nie zachowując środków bezpieczeństwa, by samemu ulec zakażeniu. Dodajmy, że nie wystarczy jednie założyć maseczkę na twarz (ta nie chroni nas przed zarażeniem, ale uniemożliwia zarażenie innych, kiedy sami jesteśmy chorzy). Musielibyśmy założyć na siebie sprzęt medyczny, w jaki ubrane są medycy pracujący przy osobach zakażonych. Pamiętajmy, że do wirus COVID-19 może wtargnąć do naszego organizmu nawet przez oczy (maseczka oczu przecież nie zakrywa).

  Najtrudniejsze w walce z koronawirusem jest to, że często przebiega on bezobjawowo, co nie oznacza, że zarażamy innych. Istnieją również dane wskazujące, iż osoba zakażona może zarażać już na 2/3 dni przed pojawieniem się objawów. Taka osoba nie ma choroby zarysowanej na twarzy, zatem nie wiemy, że jest chora, a jednak chodzi i zaraża innych. Wskazuje się, iż to właśnie osoby młode chorują bezobjawowo mogąc jednocześnie zarażać. Najciężej zakażenie koronawirusem przechodzą osoby starsze, dla których zarażenie to może zakończyć się śmiercią. Aby sobie to uzmysłowić wystarczy tylko spojrzeć na średnią wieku wszystkich zgonów na COVID-19.

  Zaleca się zatem, by ludzie nie odwiedzali się w czasie pandemii (epidemia obejmująca znaczny obszar, w tym przypadku cały świat), bowiem stanowimy zagrożenie dla swoich bliskich, a zwłaszcza dla osób starszych. Pamiętajmy, że walka z koronowirusem nie jest walką równą. Jest to walka z czymś, czego do końca nie znamy. Nie wiemy wiele na temat tego wirusa, dlatego też nie jesteśmy w stanie uratować wszystkich żyć ludzkich. Nie mamy póki co ani lekarstwa, ani szczepionki na COVID-19. Naszą jedyną bronią w tej walce jest unikanie bezpośrednich kontaktów z innymi !!! oraz zachowanie higieny (o czym w następnym wykładzie).

  Pamiętaj- chroń siebie i innych! Zostań w domu w te święta!!!

  Grupowa Praktyka Pielęgniarek MED-SZKOL s.c.

 • Wielkanoc 2020

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia, życząc w tym trudnym czasie przede wszystkim zdrowia i nadziei na lepsze jutro. Niech zbliżające się święta wypełnia pokój, a chwile spędzone z bliskimi będą najpiękniejszą ich częścią.

  Dyrektorzy oraz Grono Pedagogiczne

 • Wspólne czytanie

  Drodzy Rodzice, zapraszamy do wspólnego czytania bajek. Jakie płyną z tego korzyści? Zobaczcie sami.

 • Rocznica śmierci Jana Pawła II

  Przeżywając rok naszego Wielkiego Rodaka - Św. Jana Pawła II w rocznicę Jego śmierci, zachęcamy do wspomnień. 

strona:

Galeria zdjęć