• Specjalnie życzenia

  Za pośrednictwem księdza proboszcza Adama Luchowskiego otrzymaliśmy życzenia od Arcybiskupa Metropolity Katowickiego Wiktora Skworca. 

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Pandemia spowodowała, że było trochę inaczej niż w poprzednich latach. Nie zmieniło się tylko jedno - wasza życzliwość dla nas oraz wspaniałe życzenia od uczniów i od Państwa - ich rodziców. Dziękujemy za wsparcie w tych trudnych czasach.

  Nauczyciele 

 • Czytanie na przerwach

  W piątek 9 października uczniowie naszej szkoły brali udział w I Międzynarodowej Edycji 5 Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Dołączyliśmy to wydarzenie do obchodów Tygodnia Świadomości Dysleksji. Choć pokusa, aby porozmawiać z kolegami i koleżankami była ogromna- dzielnie staraliśmy się wytrwać z biciu rekordu. I z dumą ogłaszamy, że w ciągu całego szkolnego dnia podczas wszystkich przerw czytało łącznie 642 uczniów!

  Do udziału w akcji zaprosiliśmy również zaprzyjaźnioną szkołę w Strzelczyskach- tam też udało się podbić mały rekord.

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

  W piątek 9 października uczniowie naszej szkoły brali udział w I Międzynarodowej Edycji 5 Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Dołączyliśmy to wydarzenie do obchodów Tygodnia Świadomości Dysleksji. Choć pokusa, aby porozmawiać z kolegami i koleżankami była ogromna- dzielnie staraliśmy się wytrwać z biciu rekordu. I z dumą ogłaszamy, że w ciągu całego szkolnego dnia podczas wszystkich przerw czytało łącznie 642 uczniów!

  Do udziału w akcji zaprosiliśmy również zaprzyjaźnioną szkołę w Strzelczyskach- tam też udało się podbić mały rekord.

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

 • "Pod biało - czerwoną"

  Szanowni Państwo Dyrektorzy,

  serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. 

  Zakup masztów i flag dla każdej z gmin

  Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również Państwa szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia. 

  W jaki sposób wziąć udział w projekcie? 

  Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy o poinformowanie uczniów, nauczycieli i rodziców o możliwości oddania głosów poparcia. 

  Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem  https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów. 

  W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: bialo-czerwona@mc.gov.pl, 532 519 877. 

  Serdecznie zapraszam do udziału w akcji!

 • Widokówka

  To już 11 widokówka przedstawiająca ciekawe miejsca w naszej szkole. Tym razem prezentujemy salę komputerową. Realizatorem projektu jest Pani Aneta Łączka. Serdecznie dziękujemy. 

 • Konferencja "Stulecie Drugiego Powstania Śląskiego..."

  Dyrektor naszej szkoły wziął udział w konferencji "Stulecie Drugiego Powstania Śląskiego - losy ruchu powstańczego na Górnym Śląsku z perspektywy 2020 roku."  Szkoła utrzymała także piękne wydawnictwa IPN-u. Wiedza zdobyta podczas spotkania pozwoli na realizację kolejnej części projektu szkolnego dotyczącego tego ważnego wydarzenia historycznego. 

 • Słodycze z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Dziękujemy gaszowickim radnym Rady Gminy Gaszowice za słodycze z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Obdarujemy  nimi wszystkich  uczniów naszej szkoły. Zachowane zostaną wszelkie środki ostrożności związane z pandemią COVID-19.

 • Kredka inaczej

  Biblioteka szkolna zaprasza do udziału 

  VI edycji szkolnego konkursu „I ty możesz zostać artystą”.
  Tegoroczny temat dla uczniów klas IV-VI brzmi:

   

  KREDKA INACZEJ

  Z okazji zbliżającego się Dnia Kredki

  Warunki uczestnictwa:

  - dostarczenie 1 przestrzennej pracy kredki

  - każda praca powinna być podpisana imieniem, nazwiskiem oraz klasą autora

  - termin składania prac: 30.10.2020 w bibliotece szkolnej

 • Dzień Edukacji Narodowej

  14.10.2020 Dzień Edukacji Narodowej

  8.00 - 9.15 spotkanie z wychowawcami klas I - III

  10.00 - 11.15 spotkanie z wychowawcami klas IV - VI

  Świetlica pracuje zgodnie z planem

 • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

  Zapraszamy, uczniów, rodziców i nauczycieli na konsultacje wtorek - piątek 7.30 - 8.00 (prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny).

  Gabinet pedagoga szkolnego sala 21 II piętro,
  tel. 512 925 861

 • Makieta zagrody kl. III a

  Podczas omawiania dobrze znanej już kilku pokoleniom uczniów lektury postanowiliśmy w twórczy sposób poznać przygody dzieci z Hałasowa. Uczniowie klasy III a kierując się własnymi pomysłami i kreatywnością wykonali makietę, która przedstawia plan zagrody bohaterów lektury. Stworzyli też teczki tematyczne, w których umieścili informacje, obrazki i ciekawostki na temat życia tej wesołej gromadki przyjaciół. Z dumą prezentują swoje prace, które wykomali z niezwykłą dbałością o szczegóły. Tego rodzaju praktyczne działaniarozwijają wyobraźnię i rozbudowują ciekawość.

  K. W

 • Światowy Dzień Uśmiechu

  02.10.2020r. Światowy Dzień Uśmiechu 

 • Ciekawe odkrycie

  W czasie prac remontowych w podziemiach szkoły udało się odkryć fragmenty niezwykłego muru. Pochodzi on z czasów powstania budynku. Znalezisko zostanie zabezpieczone. Będzie atrakcję historyczną naszej szkoły.  

 • Roboty

  Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniały prezent dla naszych uczniów !!!

  Jest nim zestaw ośmiu robotów do nauki programowania i zajęć z robotyki. Zakupu dokonano na sumę 4750 złotych. Pomoce dydaktyczne będą wykorzystywane na lekcjach informatyki i na zajęciach dodatkowych. 

 • Europejski Dzień Języków

  28.09.2020r. w naszej szkole klasy I - VI obchodziły Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty ze słownictwem w różnych językach świata. Przez cały tydzień miały możliwość nauki zwrotu "dzień dobry"  w wielu językach. Następnie dla chętnych uczniów odbył się konkurs znajomości tegoż  zwrotu.

  J. M

 • O naszej szkole w telewizji TVT

  O naszej szkole w telewizji TVT

  Zobacz koniecznie !!!

 • Nasi czytający

  29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

  Nasza szkołą również włącza się w tę akcję!

  Działamy następująco:

  1. Drużyna Pierścienia czyta podczas przerw na jadalni wszystkim uczniom spożywającym posiłki

  2. W świetlicy czytamy podczas zajęć

  3. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną czytamy również online!

   

   

 • Zajęcia gimnastyki korekcyjnej

  Wracają zajęcia gimnastyki korekcyjnej, zapraszam w piątki na 7 (13.40 - 14.25) i 9 (15.30 - 16.15) lekcji.

  Hanna Ficek

 • Dzień kropki

  15 września w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Kropki. Zadaniem uczniów było przeliczenie, ile kropek ukryło się na plakacie umieszczonym na hollu rekreacyjnym.
  Podsumowując nasz mini konkurs, ogłaszamy, że:
  1. Na plakacie umieszczono 87 kropek
  2. W konkursie udział wzięło 38 uczniów
  3. 14 uczniów prawidłowo przeliczyło kropki
  4. 2 uczniów podało wynik 88, doliczając również kropkę znad litery „j” w napisie- uznajemy to za II
  miejsce
  5. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy

 • Informacja

strona:

Galeria zdjęć