• Książka na święta

Wypożycz książkę na czas przerwy świątecznej, która przeniesie cię w świat mitów, fantazji lub barwnych opowiadań. W bibliotece każdy może wybrać coś dla siebie zwłaszcza, że mamy sporo nowości. ZAPRASZAMY!

• Cukierki od św. Mikołaja

• Biblioteczne nowości

Nowe książki w bibliotece to 78 tytułów przede wszystkim dla klas IV-VI. Są również i dla młodszych piękne, kolorowe, które tylko czekają aby je wypożyczać i czytać. Wiele z nich, to nowości wydawnicze, których tematyka jest bliższa współczesnemu uczniowi i czytelnikowi. Każdy znajdzie coś dla siebie by czytanie było przyjemnością a nie obowiązkiem.  ZAPRASZAMY!!!!

• Podziękowania ze Strzelczysk

• Prezenty dla polskich dzieci na Ukrainie

Po długiej i ciężkiej podróży, grupa wolontariuszy w której znalazł się także dyrektor naszej szkoły dotarła na Ukrainę. Uczestnicy wyprawy odwiedzili kilka szkół a także towarzystw mających na celu kultywowanie polskości. Świątecznymi prezentami obdarowano dzieci i osoby dorosłe.

Cieszymy się, że na trasie podróży  znalazły się także Strzelczyska i szkoła zaprzyjaźniona z nami. Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Polskim Językiem Nauczania im. Jana Pawła II  dziękują serdecznie za pamięć i piękne prezenty.

• Zaproszenie na zabawę karnawałową

Rodzice uczniów klas I serdecznie zapraszają na zabawę karnawałową w stylu "Country", która odbędzie się 18 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00 na hali OKiS. Cena biletu wynosi 65 zł od osoby, do nabycia w sekretariacie szkolnym, do przerwy świątecznej lub do 10 stycznia.Cena obejmuje oprawę muzyczną, smaczne menu oraz różna atrakcje, mile widziane przebranie.Dochód z zabawy będzie przeznaczony na uczniów naszej szkoły.

• Ważne dyplomy

• Zaproszenie

• "Bezpieczne roraty"

Starostwo Powiatowe przekazało odblaski dla każdego ucznia.

• Sala 25 w nowej szacie

Dary dla Strzelczysk

Akcja zbiórki darów dla Strzelczysk została zakończona. Dziękujemy za zaangażowanie!!

• Zaproszenie

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza uczniów na "słodką środę". Rozprowadzane bedą babeczki za jedyne 1 zł. W ten sposób zasilimy budżet Szkolnego Koła Wolontariatu, dzięki któremu będziemy mogli pozyskiwać datki na kiermaszu szkolnym i wspomóc naszą szkolną koleżankę.

• Klasa w stylu Misia

25 listopada został oceniony oryginalny wystrój klas w stylu "Misia". Za zaangażowanie w ten wystrój wszystkim bardzo dziękujemy.

• Konkurs biblijny

Laureaci Konkursu Wiedzy Biblijnej z Ewangelii według Św.Jana dnia 24 listopada wzięli udział w II etapie - rejonowym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Rydułtowach. Hasłem Konkursu były słowa Pana Jezusa:
    "Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie."( J 6,35 Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z Księgi Ewangelii, ale przede wszystkim zdobyli Nagrodę od Pana Boga poprzez pochylanie się na Słowem Bożym, które daje Nagrodę Wieczną. Są to uczniowie klas szóstych: Paweł Mazurek, Elżbieta Zawioła i Robert Malczok.

• Festiwal Piosenki Turystycznej

• O naszej szkole w Żorach

„Zakorzenienie w tradycji” to temat konferencji naukowej i metodycznej zorganizowanej przez Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach. Na zaproszenie Pani Jadwigi Tabor, kierującej tą placówką, w konferencji brał udział dyrektor naszej szkoły. Zapoznał uczestników z celami i przedmiotem edukacji regionalnej oraz publikacjami jakie  wydano w ostatnich latach w naszej szkole.

Pani Jadwiga Tabor ofiarowała nam dwadzieścia sztuk książki CER wydanej z okazji 100 rocznicy wybuchu I powstania śląskiego.  Przekazano je bibliotece szkolnej. Dziękujemy za prezent i życzymy miłej lektury.

Dary dla szkoły w Strzelczyskach

Na tydzień przed planowanym terminem zakończyliśmy akcję zbierania prezentów bożonarodzeniowych dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Polskim Językiem Nauczania w Strzelczyskach na Ukrainie.  Wynik zbiórki przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy szesnaście wielkich paczek pełnych: słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych, środków czystości i ubrań.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji !!! Byli nimi:

• Uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice
    • Nauczyciele oraz pracownicy obsługi szkoły
    • Parafianie Parafii Opatrzności Bożej w Gaszowicach
    • Studenci AH-E w Łodzi Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim
    • Firma  KAPAK Producent Opakowań  Tekturowych Szolc M.
    • Pan Paweł  Bugdol – wójt gminy Gaszowice
    • Pani Karina Stępień – pełnomocnik wójta gminy Gaszowice
    • Pani Teresa Tomanek - emerytowana nauczycielka naszej szkoły
  • Informacja

• Ogólnopolskie Święto Praw Dziecka

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia  Praw Dziecka składamy naszym uczniom serdeczne życzenia. Wierzymy, że w  Waszym  życiu nigdy nie spotkacie się ze zjawiskiem łamania prawa, zwłaszcza dotyczących  dzieci.

Przypominamy, że zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka Wasze prawa dzielą się na: cywilne, socjalne, kulturowe i polityczne. Obejmują one takie prawa jak: prawo do życia i rozwoju, do tożsamości, do wolności, godności, szacunku, nietykalności osobistej, do swobody myśli, sumienia i wyznania, do wyrażania własnych poglądów, do wychowania w rodzinie, do wolności od przemocy fizycznej i psychicznej, do nierekrutowania do wojska, do odpowiedniego standardu życia, do ochrony zdrowia, do zabezpieczenia socjalnego, do wypoczynku i czasu wolnego, do nauki, do korzystania z dóbr kultury, do informacji, do znajomości swoich praw, do stowarzyszania się i zgromadzeń w celu pokojowym.

• Święto Niepodległości

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości z okazji Dnia Niepodległości, która odbyła się 8 listopada w naszej szkole.

strona: