• Ib na policji

• Uczniowie klasy 1b w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. "Czym skorupka za młodu nasiąknie... Preorientacja zawodowa w edukacji wczesnoszkolnej" odwiedziła Komisariat Policji w Gaszowicach. Dzieci zapoznały się z obowiązkami wszystkich pracowników, zwiedziły instytucję, a także mogły zobaczyć jak wygląda przygotowanie policjantów w czasie ochrony, np. meczów piłkarskich. Panu Dzielnicowemu bardzo dziękujemy za poświęcony czas i barwne opowieści.1b z wychowawczynią

• 14 październik

• "Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?" – Deanna Beisser

• Jesienny konkurs

• Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas I – VIII do udziału w szkolnym konkursie

„ Jesienny wianek lub bukiet”

Praca konkursowa musi być przestrzenna.

Może być wykonana w dowolnym formacie i dowolnej technice, powinna jednak zawiera elementy przyrodnicze związane z jesienią.

Prace konkursowe wykonane w domu należy składać do 20 października w sali nr 14.

Do gotowej pracy należy dołączyć karteczkę (mała wizytówka doczepiona sznureczkiem) z informacjami o autorze (imię i nazwisko, klasa).

Konkurs rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

• kategoria I: klasy 1 - 3
            • kategoria II: klasy 4 - 8

Opiekun S.U. Grażyna Waliłko.

• Policja w szkole

• W piątek 6 października wszystkich pierwszoklasistów odpiedził Pan policjant. Podczas spotkania w niezwykle przystępny sposób przypomniał jak odpowiedzialnie poruszać się chodnikiem, poboczem a także jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych.Dziękujemy za tę ważną lekcje bezpieczeństwa. Kl. 1a i 1b z wychowawczyniami

• Informacja o Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym

• Przypominamy, że do końca tygodnia tj. 6 października można zapisywać się do udziału w Wojewódzkim  Konkursie Przedmiotowym u nauczyciela danego przedmiotu. Konkursy dotyczą przedmiotów: j. polski, j. angielski, j. niemiecki, matematyka, historia, geografia, biologia, chemia i fizyka.

Zapraszamy uczniów klas 4-8.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości. Długich wakacji i moc słodyczy !

29 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto  zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

W naszej szkole obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zainicjowała szkolna biblioteka. Pani bibliotekarka czytała  uczniom klasy 1 - 3 gwarowe bajki po śląsku, następnie uczniowie chwalili się fragmentami swoich ulubionych książek. Klasy 4- 8 odczarowały lekturę " Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi". Wszyscy chętnie dzielili się głośno fragmentem ulubionej książki. Zapraszamy do wypożyczeń  :)

• Sprzątanie Świata

• Za nami finał tegorocznej Akcji Sprzątanie Świata, która odbywała się w Polsce już po raz trzydziesty. Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji i uzbrojeni w worki i rękawice ruszyli na ulice Gaszowic. Utrwalali sobie wiedzę o recyklingu i segregacji odpadów, uprzątnęli teren wokół szkoły i w centrum wsi. Zebrali  20 worków z różnymi odpadami. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w tegorocznej akcji Sprzątania Świata – Polska.

• Europejski Dzień Języków

• We wtorek w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie klas 5-8 przygotowali stanowiska ze smakołykami, quizami i różnego rodzaju wiadomościami na temat Hiszpanii, Szkocji, Włoch, Chorwacji, Francji, Anglii i Niemiec. Była muzyka niemiecka, malowanie twarzy w barwach narodowych, oglądanie i czytanie książek w różnych językach. Cała szkoła świetnie się bawiła.