• Ciekawe odkrycie

     • W czasie prac remontowych w podziemiach szkoły udało się odkryć fragmenty niezwykłego muru. Pochodzi on z czasów powstania budynku. Znalezisko zostanie zabezpieczone. Będzie atrakcję historyczną naszej szkoły.  

     • Roboty

     • Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniały prezent dla naszych uczniów !!!

      Jest nim zestaw ośmiu robotów do nauki programowania i zajęć z robotyki. Zakupu dokonano na sumę 4750 złotych. Pomoce dydaktyczne będą wykorzystywane na lekcjach informatyki i na zajęciach dodatkowych. 

     • Europejski Dzień Języków

     • 28.09.2020r. w naszej szkole klasy I - VI obchodziły Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty ze słownictwem w różnych językach świata. Przez cały tydzień miały możliwość nauki zwrotu "dzień dobry"  w wielu językach. Następnie dla chętnych uczniów odbył się konkurs znajomości tegoż  zwrotu.

      J. M

     • Nasi czytający

     • 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

      Nasza szkołą również włącza się w tę akcję!

      Działamy następująco:

      1. Drużyna Pierścienia czyta podczas przerw na jadalni wszystkim uczniom spożywającym posiłki

      2. W świetlicy czytamy podczas zajęć

      3. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną czytamy również online!

       

       

     • Dzień kropki

     • 15 września w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Kropki. Zadaniem uczniów było przeliczenie, ile kropek ukryło się na plakacie umieszczonym na hollu rekreacyjnym.
      Podsumowując nasz mini konkurs, ogłaszamy, że:
      1. Na plakacie umieszczono 87 kropek
      2. W konkursie udział wzięło 38 uczniów
      3. 14 uczniów prawidłowo przeliczyło kropki
      4. 2 uczniów podało wynik 88, doliczając również kropkę znad litery „j” w napisie- uznajemy to za II
      miejsce
      5. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy

     • Nowy baner

     • Uroczystości związane z ważnymi rocznicami naszej szkoły musiały być odwołane. Może wrócimy do nich w najbliższym czasie. Póki co przed szkołą umieszczono okolicznościowy baner. 

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     • Dzięki staraniom szkolnej biblioteki, nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3, na zakup nowości wydawniczych. Kwota wsparcia jest prawdziwie oszałamiająca- 12 000zł otrzymamy z Programu, a 3 000zł dofinansuje Gmina Gaszowice.
      Już teraz możecie z niecierpliwością oczekiwać ciekawych akcji i konkursów związanych Programem, który będzie realizowany przez cały rok szkolny. I oczywiście na ogrom nowości wydawniczych, na które czekają już nowe półki.

     • Środki ochrony osobistej

     • W ramach projektu MZ oraz MEN "Dodatkowe wsparcie szkół i placówek w środki ochrony osobistej" otrzymaliśmy: 195 litrów płynu do dezynfekcji oraz 750 masek jednorazowych. 

     • Sala komputerowa

     • Sala komputerowa po remoncie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia jej nowego wizerunku.

     • Powitanie klas I

     • Serdecznie witamy pierwszoklasistów!!! Życzymy Wam sukcesów w nauce!!! Wierzymy, że nasza szkoła będzie spełnieniem Waszych marzeń !!!

      Zdjęcia wykonała  Pani Aneta Łączka. Dziękujemy za ich udostępnienie.

     • Zrób sobie zdjęcie

     • W pierwszym dniu nowego roku szkolnego w szkole pojawiła się ścianka do robienia pamiątkowych zdjęć. Należy usiąść na ławeczce a inna osoba wykona zdjęcie. Życzymy miłej zabawy !!!

     • Informacja

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie, podręczniki do religii w klasach II, III, IV, VI są takie same jak w zeszłym roku (można odkupić od kolegi/koleżanki). Podręczniki dla I klas zamówiła Pani katechetka. 

      V klasa kupuje podręcznik:

      ks. dr Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak "Szczęśliwi, którzy szukają prawdy",  wyd. Jedność, Kielce 2020

    • Obiady
     • Obiady

     • We wrześniu cena za obiady wynosi 108 zł osoby zainteresowane proszone są o kontakt przez edziennik do pani Ewy Chrószcz. Zgłoszenia przysyłamy do czwartku 03.09.2020r. 

      Ze względu na zaistniałą sytuację prosimy o zapisanie uczniów, którzy koniecznie muszą zjeść obiad w szkole.

     • List Ministra...

     • MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

      DARIUSZ PIONTKOWSKI

      Warszawa, 28 sierpnia 2020 r.

       

      Szanowni Państwo,

      Dyrektorzy i Nauczyciele,

      Drodzy Uczniowie i Rodzice,

       

      Wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.

      Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.

      Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.

      Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.

      Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.

      Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystaniez nowych technologii.

      Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.

      Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.

      U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.

       

      Z wyrazami szacunku

      Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach
   • sekretariat@spgaszowice.pl
   • +48 32 430 55 80
   • ul. Rydułtowska 8 44-293 Gaszowice
  • Logowanie