• Zdalnie - kreatywnie

• Podczas edukacji zdalnej klasa Ia sumiennie pracuje i rozwija swoje kreatywne zdolności. Przygotowuje sie do nadejścia zimy, a także Świąt Bożego Narodzenia! Oto niektóre z efektów pracy pierwszaków!

• Uczniowie klasy III

•  Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu  i wszystkim Pracownikom szkoły

życzymy:

zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz Szczęśliwego Nowego 2021 Roku!!!

• Wiary, która odmieni nasze serca,

Nadziei, że jutro bedzie lepsze,

Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu.

I zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Życzy wszystkim Uczniom, Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły Samorząd Uczniowski

• Kolędnicy 2020

• Jak co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji „ Kolędników Misyjnych.” Tym razem pomagamy Maasajskim dzieciom mieszkającym w Kenii i Tanzanii. Dzieci tych krajów Zebrane środki zostaną przeznaczone dla masajskich dzieci, by pomóc w wyrównaniu ich szans edukacyjnych, w ochronie zdrowia oraz w budowie studni, ponieważ z braku czystej wody dzieci często chorują. Potrzeby są bardzo duże, dlatego liczy się każde wsparcie! W tym roku z racji obostrzeń nie możemy wędrować z domu do domu, ale poprzez nagranie on line trafiamy do domów i Waszych Rodzin, a wsparcie można udzielić w naszym kościele parafialnym dzo czego wszystkich o dobrych sercach zachęcamy!!! Naishi o kule! – „Miodu i mleka życzymy”

Filmik nakręcony przez kolędników

• Choinka

• Konkurs zakończony!

I miejsce - Emilia Tomiczek kl Ia

II miejsce - Mateusz Nowak kl. IIIa

III miejsce - Paweł Szulc IIIa

klasy IV - VI

I miejsce - Julia Brzezina IVa

II miejsce - Emilia Grzenik VIa

III miejsce - Kacper Szulc VIa

Wszystkie choinki są piękne dlatego też dla wszystkich za udział do odebrania w szkole są małe świąteczne upominki i dyplomy. Nagrody można odbierać w szkole w dniach 17 - 23.12.2020r. w godzinach 7.00-15.00

Pozdrawiamy i życzymy zdrowych i wesołych świąt!!!

Wychowawcy świetlicy szkolnej

• Siłownia

• Część naszej siłowni pod chmurką już jest gotowa. Przed rozpoczęciem ćwiczeń przeczytajcie REGULAMIN OBIEKTU !!!!!!! Pamiętajcie także o zasadach związanych z pandemią COVID - 19.

• Dziękujemy Radzie Rodziców a zwłaszcza firmie ubezpieczającej uczniów naszej szkoły za zakup specjalnych mat służących do nauki programowania i robotyki.

• Nowe pomoce

• Aby podnieść na jeszcze wyższy poziom efekty zajęć: rewalidacyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych, indywidualnych, logopedycznych praz  dotyczących  kompetencji społecznych uczniów zakupiono dwa wielkie monitory dotykowe. Mają one dostęp do Internetu. Mogą także obsługiwać programy, które będą wykorzystywane do tego typu zajęć.

• Prośba do Rodziców naszych uczniów

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

prosimy o niezwłoczne przekazanie rodzicom uczniów szkół podstawowych dla młodzieży, liceów ogólnokształcących dla młodzieży, techników i szkół branżowych I stopnia linku do anonimowej ankiety dla rodziców dotyczącej zdalnego nauczania w szkołach w sytuacji czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Link do ankiety: https://si.kuratorium.katowice.pl/ankiety/weiufh72

Ankieta dla rodziców będzie dostępna do 15 grudnia 2020 roku.

• Konkurs z Misiem w tle rozstrzygnięty

• Z ogormną przyjemnością (choć obrady jury były niezwykle burzliwe) ogłaszamy wyniki VI edycji szkolnego konkursu pt. „I ty możesz zostać artystą”, którego tegoroczny temat, w formule konkursu fotograficznego, skierowany dla uczniów klas I-III brzmiał: „MY- JA I MIŚ”

I MIEJSCE- Maksymilian Trosiński kl. 1b
            II MIEJSCE- Kamil Chentosz kl. 2b i Paweł Szulc kl. 3a
            III MIEJSCE- Julia Łukoszek kl. 1b i Paulina Czech kl. 3a
            WYRÓŻNIENIE- Laura Masarczyk kl. 1b i Hanna Seletyn kl. 3b

Biblioteka szkolna serdecznie dziękuje za OGROMNE zainteresowanie konkursem oraz
            przepiękne, kreatywne prace fotograficzne! Rozdanie nagród oraz dyplomów nastąpi
            niezwłocznie po naszym powrocie do szkoły.
            Gratulujemy!

Nadesłane prace

• Mikołaj w szkole

• OTO PREZENT MIKOŁAJOWY DLA NASZYCH UCZNIÓW - jedna z jego części jeszcze nie jest do końca gotowa. Przyrząd do ćwiczeń zostanie wyposażony w bezpieczne podłoże. Pojawi się również regulamin obiektu. Wtedy zaprosimy was do zabawy.

• Mikołaj w przedszkolu

• Już dzisiaj zawitał do nas Mikołaj (dzięki pomocy Pani Agnieszki Ploch). Słodycze przekazaliśmy przedszkolakom w Jego imieniu. Dyrektorzy szkoły.

• Mikołajki

• Gdy noc zapadnie 6 grudnia to wokół wszędzie robi się cudnie. Święty po cichu podarki kryje i nigdy nie wątp, On zawsze w kochających sercach żyje.

Kochani Uczniowie!

Mikołajki są tuż, tuż więc życzenia ślemy Wam już, by prezentów cały wór stanął w niedziele u Waszych wrót.

• Barbórka 4.12.2020

• Z okazji barbórkowego święta pragniemy złożyć Wszystkim Górnikom wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

Niech święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze rodziny ochronnymi ramionami, zapewniając poczucie bezpieczeństwa.

• Razem...

• W ramach akcji „Razem na Święta” uczniowie i nauczyciele mogą:

• przekazać własnoręcznie wykonane upominki seniorom ze swojego najbliższego otoczenia,
            • przygotować świąteczne kartki z życzeniami dla pacjentów lokalnych szpitali/hospicjów,
            • zorganizować przedświąteczne spotkanie (np. koncert kolęd) integrujące lokalną społeczność,
            • pomóc osobom starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach,
            • odwiedzić nauczycieli i pracowników szkoły będących na emeryturze,
            • zorganizować zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt,
            • wesprzeć organizację oferującą pomoc Polakom mieszkającym na Kresach.