• Nasi czytający

• 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Nasza szkołą również włącza się w tę akcję!

Działamy następująco:

1. Drużyna Pierścienia czyta podczas przerw na jadalni wszystkim uczniom spożywającym posiłki

2. W świetlicy czytamy podczas zajęć

3. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną czytamy również online!

• Dzień kropki

• 15 września w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Kropki. Zadaniem uczniów było przeliczenie, ile kropek ukryło się na plakacie umieszczonym na hollu rekreacyjnym.
            Podsumowując nasz mini konkurs, ogłaszamy, że:
            1. Na plakacie umieszczono 87 kropek
            2. W konkursie udział wzięło 38 uczniów
            3. 14 uczniów prawidłowo przeliczyło kropki
            4. 2 uczniów podało wynik 88, doliczając również kropkę znad litery „j” w napisie- uznajemy to za II
            5. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy

• Nowy baner

• Uroczystości związane z ważnymi rocznicami naszej szkoły musiały być odwołane. Może wrócimy do nich w najbliższym czasie. Póki co przed szkołą umieszczono okolicznościowy baner.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Dzięki staraniom szkolnej biblioteki, nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3, na zakup nowości wydawniczych. Kwota wsparcia jest prawdziwie oszałamiająca- 12 000zł otrzymamy z Programu, a 3 000zł dofinansuje Gmina Gaszowice.
            Już teraz możecie z niecierpliwością oczekiwać ciekawych akcji i konkursów związanych Programem, który będzie realizowany przez cały rok szkolny. I oczywiście na ogrom nowości wydawniczych, na które czekają już nowe półki.

• Środki ochrony osobistej

• W ramach projektu MZ oraz MEN "Dodatkowe wsparcie szkół i placówek w środki ochrony osobistej" otrzymaliśmy: 195 litrów płynu do dezynfekcji oraz 750 masek jednorazowych.

• Sala komputerowa

• Sala komputerowa po remoncie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia jej nowego wizerunku.

• Powitanie klas I

• Serdecznie witamy pierwszoklasistów!!! Życzymy Wam sukcesów w nauce!!! Wierzymy, że nasza szkoła będzie spełnieniem Waszych marzeń !!!

Zdjęcia wykonała  Pani Aneta Łączka. Dziękujemy za ich udostępnienie.

• Zrób sobie zdjęcie

• W pierwszym dniu nowego roku szkolnego w szkole pojawiła się ścianka do robienia pamiątkowych zdjęć. Należy usiąść na ławeczce a inna osoba wykona zdjęcie. Życzymy miłej zabawy !!!

• Drodzy Rodzice i Uczniowie, podręczniki do religii w klasach II, III, IV, VI są takie same jak w zeszłym roku (można odkupić od kolegi/koleżanki). Podręczniki dla I klas zamówiła Pani katechetka.

V klasa kupuje podręcznik:

ks. dr Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak "Szczęśliwi, którzy szukają prawdy",  wyd. Jedność, Kielce 2020

• Obiady

• We wrześniu cena za obiady wynosi 108 zł osoby zainteresowane proszone są o kontakt przez edziennik do pani Ewy Chrószcz. Zgłoszenia przysyłamy do czwartku 03.09.2020r.

Ze względu na zaistniałą sytuację prosimy o zapisanie uczniów, którzy koniecznie muszą zjeść obiad w szkole.