• Infolinia

     • Warszawa, 1 października 2019 r.
       

      800 080 222
      – rusza całodobowa bezpłatna infolinia
      dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów


      Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie
      w najtrudniejszych sytuacjach.

      Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

      W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

      Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

      Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

      Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej
       

     • Urodziny marchewki

     • Klasy I-wsze świętowały urodziny marchewki. Z tej okazji każde dziecko przyniosło do szkoły przygotowane warzywo, żeby wycisnąć z niego sok. Wszyscy degustowaliśmy świeżo wyciskany napój i robiliśmy przy tym niezłe minki. Odkrywaliśmy jej walory smakowe, odżywcze i zdrowotne właściwości dla narządu wzroku i skóry. Chetne powrócimy do takiej formy zajęć.

     • Na kościuszkowskim szlaku

     • W środę 23 października klas VIA miała okazję gościć w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach. Zaplanowana wizyta była częścią realizowanego w naszej szkole Programu Kościuszkowskiego, którego celem jest odwiedzanie miejsc związanych z osobą patrona szkoły. Obecność w Szczekocinach opatrzona była niezwykłą gościnnością gospodarzy, którzy przybliżyli nam historię związaną z bitwą Tadeusza Kościuszki na polach szczekocińskich oraz zaprezentowali miejsca upamiętnienia tego wydarzenia.Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor tamtejszej szkoły, mieliśmy również okazję odwiedzić Urząd Gminy w Szczekocinach, gdzie Pan Czesław Orliński Prezes Towarzystwa Kulturalnego im. Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach zaprezentował nam obraz „Bitwa T. Kościuszki pod Szczekocinami” autorstwa lokalnych artystów.Mamy nadzieję, że odbyte spotkania zaowocują w przyszłości współpracą między naszymi szkołami oraz będą fundamentem ciekawych inicjatyw związanych z patronem naszej szkoły.

      Piotr Skupień

     • Spotkanie z policjantem

     • W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem 24 października br. uczniowie klas I uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komisariacie Policji w Gaszowicach.
      Prowadzący spotkanie zwrócił uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły, poza miejscem zamieszkania, przypomniał zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

     • Lekcje w lesie

     • Pewnego pięknego dnia klasy I z wychowawczyniami p. Anią Porembską i p. Jolą Wojaczek wybrały sie do lasu. Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie w związku ze zmianą pory roku. Uczniowie z radoscią obserwowali "Złotą Polską Jesień".

      Dzieci miały odpowiedzieć na pytania:

      Co słyszę w lesie?
      Co widzę w lesie?
      Co czuję w lesie?
      Po długiej obserwacji przyszedł czas na piknik.
      Wszyscy z radością wrócili do szkoły!!!!

     • Dzień dla zdrowia w kl. IIIb

     • 22 października klasa IIIb zajęcia spędziła pod hasłem "Dzień dla zdrowia". Poznaliśmy wartości odżywcze niektórych, które mają korzystny wpływ na zdrowie w czasie jesiennych chłodów. Gotowaliśmy smaczną zupę z dyni z pmocą babci jednego z uczniów, która zajadaliśmy się z apetytem.

     • 100 rocznica powstania śląskiego

     • 100 rocznica wybuchu I powstania śląskiego stała się okazją do zorganizowania stałej ekspozycji na jednym z korytarzy szkolnych. Obejmuje ona treści związane z tym wydarzeniem oraz rysunki uczniów i zdjęcia z wycieczki na Górę Świętej Anny. 

     • Zbiórka charytatywna

     • Wzorem lat poprzednich ogłaszamy zbiórkę prezentów, które trafią do uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Polskim Językiem Nauczania w Strzelczyskach na Ukrainie.

      Prosimy o:
      ubrania nowe lub używane nadające się jeszcze do noszenia, słodycze, przybory szkolne  i środki czystości.

      Zbiórka potrwa od poniedziałku 21 października do 27 listopada.
      Prezenty zostaną dostarczone do Strzelczysk 1 grudnia.

      Dary proszę kierować do opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu Pani Agaty Toman.

      Serdecznie dziękujemy.

       

     • Ekologiczna klasa pięknieje

     • Pierwsze karmniki pojawiły się na terenie ekologicznej klasy. Ich fundatorem jest Rada Rodziców. Teraz czekamy na Wasze. Przypominamy o konkursie. Dotyczy on budek lęgowych i karmników.

     • Drugie śniadanie w szkole

     • Informuję uczniów, rodziców i nauczycieli, że dzięki staraniom Rady Rodziców i dyrekcji  zaistniała  możliwość nabycia w szkole kanapek oraz sałatek. Będą one dostępne każdego dnia na przerwie w godzinach 9.40 – 9.50. Dostawcą jest firma „Twoja kanapka” Elżbieta Porwoł.

      SPRZEDAŻ  ROZPOCZYNAMY W PONIEDZIAŁEK 21.10.2019

      Kanapki  w cenie 3 złotych (płatne gotówką) w następującym asortymencie:

      • Bułka, rzodkiewka, jajko, sałata, majonez
      • Bułka, pasta jajeczna, szczypiorek
      • Bułka ,wędlina, ser, pomidor
      • Bułka, kurczak, ogórek kiszony, sos

      Kanapki w cenie 5 złotych (płatne gotówką) w następującym asortymencie:

      • Bułka, mięso mielone, ogórek, sos
      • Bułka, humus, kiełki, ogórek, pieczona cukinia

      Sałatka w cenie 6 złotych (płatne gotówką)

      • Tuńczyk, kurczak (opcjonalnie), brokuł, jajko

      Wizualizacje kanapek i sałatek będą  dostępne na stronie internetowej szkoły.

                                                          ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY SMACZNEGO

     • Prezenty dla szkoły

     • Pan Aleksander Siwiec ofiarował nszej szkole kolejne prace plastyczne. Zostaną one umieszczone w galerii znajdującej się w Sali Konferencyjnej. Serdecznie dziękujemy!!!

     • Informacja o konkursach

     • Informuję, że od dnia 4.11.2019 rozpoczynają się Konkursy Przedmiotowe 2019/2020

      Obowiązkiem dyrektora szkoły jest przekazanie uczniom, nauczycielom i rodzicom (prawnym opiekunom) informacji dotyczących: zasad organizacji i przebiegu konkursów, zakresu wymagań, terminów organizacji poszczególnych stopni oraz uprawnień laureatów.

      W związku z tym proszę o zapoznanie się z materiałami dostępnymi na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach/ zakładka "Szkoły i organy prowadzące", następnie "Konkursy, olimpiady, turnieje", dalej "Wojewódzkie konkursy przedmiotowe organizowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty".
      Informacje dostępne są w następujących dokumentach:
      1. Informacje dotyczące organizacji konkursów przedmiotowych ....
      2. Decyzja Śląskiego Kuratora Oświaty z 9 września 2019
      3. Zasady organizacji konkursów przedmiotowych
      4. Regulamin konkursu przedmiotowego z danego przedmiotu
      5. Zakres wiedzy i umiejętności oraz wykaz literatury z danego przedmiotu

      W naszej szkole odbędą się konkursy z: języka polskiego (A. Wojaczek), matematyki (G. Waliłko), języka angielskiego (J. Maćczak) oraz z historii (N. Niestolik).

                                                                                                                          Dyrektor szkoły

    • Podziękowania
     • Podziękowania

     • Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za piękne kartki i życzenia z okazji Dnia Edykacji Narodowej.

      Nauczyciele i obsługa szkoły 

     • Zaproszenie

     •               Studium Doskonalenia Zdolności Poznawczych

               tel.694 964 900,  https://sdzp.weebly.com

                  

      TRENING PAMIĘCI – ucz się szybciej!

      • Rozwijamy pamięć, myślenie logiczne, twórcze oraz koncentrację uwagi i spostrzegawczość. Dzięki temu nauka jest szybka, trwała i staje się przyjemnością.
      • Pracujemy z uczniami nieprzeciętnie zdolnymi, jak i tymi z trudnościami w nauce.
      • Nasi kursanci szybko się uczą, dłużej pamiętają, popełniają mniej błędów ortograficznych, szybciej i płynniej czytają ze zrozumieniem. Przy tym doskonale się bawią.
      • Dla uczniów z kl. I-III oraz klas IV - VIII

      Pracujemy też z innymi grupami wiekowymi. Działamy od 1994 r.

       

      DROGI RODRODZICU! Prezentacja programu:

      SP Gaszowice, piątek (18.10.2019, godz.18.00 sala konferencyjna) SP

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach
   • sekretariat@spgaszowice.pl
   • +48 32 430 55 80
   • ul. Rydułtowska 8 44-293 Gaszowice
  • Logowanie