• Strażacy w klasie III

     • W czwartek 16 maja do klasy III przyjechli strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Rybniku, by podsumować kampanię "Nie dla czadu". Strażacy byli bardzo zadowoleni ze zdobytych wiadomości nt: zapobiegania nieszczęśliwym zdarzeniom w domu, którymi wykazali się trzecioklasiści podczas podsumowującego spotkania. Strażacy opowiedzieli o swej pracy nie tylko przy ogniu, ale  też przy wypadkach, powodziach oraz po burzach. Zademonstrowali swoje potrzebne przyrządy. Uczniowie najbardziej zachwycili się kamerą termowizyjną. Na koniec strażacy rozdali dyplomy oraz odblaskowe przepaski. Uczniowie byli zachwyceni! 

      Instruktor kampanii Anna Porembska

     • Goście z Ostrawy

     • Kliknij w zdjęcie

      10 maja 2019 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach miała przyjemność gościć uczniów wraz z Panią Dyrektor Ludmilą Večerkovą i przedstawicielem Grona Pedagogicznego Zdeňką Komůrkovą z czeskiej szkoły: Základní škola Františka Formana Ostrawa- Dubina. Zaplanowana wizyta odbyła się w ramach przygotowań do wspólnego projektu polsko-czeskiego pod nazwą „Spotkania z górnictwem”, do którego nasza szkoła przymierza się w niedalekiej przyszłości.

      Delegacja czeska została także tego dnia uroczyście przyjęta przez władze naszej gminy, które zadbały, by nasi goście czuli się wyróżnieni.

      Obecność naszych czeskich przyjaciół dodatkowo zbiegła się z wizytą Pana Krzysztofa Banasia, który poprowadził dla nas tego dnia tak zwaną żywą lekcję historii, podczas której uczniowie z Czech zapoznali się również z ceremoniałem Szkoły Podstawowej w Gaszowicach.

      Pragnąc pokazać uczniom z Ostrawy piękno naszego regionu, zorganizowaliśmy dla nich krótką wycieczkę po Rybniku. Niezwykle miłym akcentem tej części imprezy była wizyta w Starostwie Powiatowym, podczas której Czesi zapoznali się z historią miasta oraz zostali obdarowani pamiątkowymi gadżetami.

      Miłym akcentem kończącym naszą partnerską wizytę z delegacją czeską stał się wspólny obiad, podczas którego mogliśmy porozmawiać o polskich i czeskich tradycjach oraz zaplanować wspólne działania na najbliższy czas.

      Mamy nadzieję, że nasza współpraca ze szkołą z Ostrawy będzie twórcza i pozwoli naszym uczniom zrealizować wiele pięknych projektów. Da także możliwość integracji w obszarze kulturotwórczym.

     • Nowe w bibliotece

     • Kolejne książki już czekają na naszych czytelników!

      Dziękujemy Karolinie Mańczyk z klasy 6a za wzbogacenie naszego ksiegozbioru.

      Jeśli też chcesz ofiarować nam książki- śmiało! Przynieś je do biblioteki. Pamiętaj że muszą być niezniszczone.

     • Wycieczka do Czech

     •  Fotorelacja

      W miniony czwartek 25.04.2019 grupa uczniów z naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielką języka angielskiego Panią Justyną Maćczak miała okazję uczestniczyć w wycieczce do czeskiej szkoły w miejscowości Ostrava-Dubina. Sam wyjazd miał charakter integracyjny, a jego celem było nawiązanie współpracy pomiędzy szkołą polską i czeską.
      Podczas naszego pobytu u czeskich przyjaciół, mieliśmy okazję poznać ich szkołę oraz podpatrywać pracę uczniów i nauczycieli. Wzięliśmy także udział w obchodach Dnia Ziemi, gdzie nasi uczniowie mogli wspólnie bawić się i brać udział w warsztatach razem z Czechami.
      Dzięki gościnności naszych gospodarze mogliśmy również zakosztować czeskich potraw w szkolnej stołówce. Wierzymy, że nie jest to nasz ostatni wyjazd do Ostravy i że w niedalekiej przeszłości zaowocuje on realizacją wspólnych projektów szkolnych.

     • Na szlaku Tadeusza Kościuszki

     •            W szkolnej galerii upamiętniajacej kolejne etapy projektu "Na szlaku Tadeusza Kościuszki" umieszczono zdjęcia z ostatniej wycieczki do Warszawy. Kolejne wyjazdy zawiodą nas do Szczekocin i Maciejowic. Odbyły się tam bitwy powstania kościuszkowskiego, w których uczestniczył paton naszej szkoły.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach
    • sekretariat@spgaszowice.pl
    • +48 32 430 55 80
    • ul. Rydułtowska 8 44-293 Gaszowice
   • Logowanie