• Kolejne nowości w naszej bibliotece

• Serdecznie dziękujemy Zuzi Królikowskiej i Natalii Achtelik za wzbogacenie naszego księgozbioru. Pamietajcie - jeśli macie książki w dobrym stanie i już je przeczytaliście 100 razy, możecie je oddać w prezencie szkolnej bibliotece.

• Nasza szkoła w obiektywie

• W okresie ferii zimowych, dzięki sprzyjającej pogodzie, przed nasza szkołą zainstalowano ciekawą tablicę informacyjna. Zaprezentowano na niej zmiany jakie zaistniały w wyglądzie budynku szkolnego na przestrzeni  kilku wieków. Wierzymy, że tablica ucieszy mieszkańców wsi i gminy, którzy uczęszczali do naszej szkoły. Dla obecnych uczniów jest  powodem do dumy wynikającej z trwania szkoły oraz jej nieustawicznego rozwoju. Autorami tablicy są Wiesław Macoch, były nauczyciel naszej szkoły oraz jej obecny dyrektor Norbert Niestolik. Skwer na którym stoi tablica zostanie obsiany trawą a w donicach pojawią się kwiaty.

• Rekrutacja

• Dokumenty dotyczące zapisu dziecka do szkoły na rok szkolny 2019/2020, dostepne są w zakładce Rekrutacja w lewym menu.

• Wspomnienia z ferii

• zapraszamy do galerii

W pierwszym tygodniu zimowych ferii 45 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w codziennych wycieczkach, na których mogli miło spędzić czas i aktywnie wypoczywać. W aquaparku H2Ostróg w Raciborzu uczestnicy doskonalili technikę pływania, brali udział w konkursie oraz mieli czas na zabawy i relaks w wodzie. Zespołowej rywalizacji uczyli się podczas zabaw w Laserhouse w Rybniku, a na lodowisku w Pszowie szlifowali swoją sportową formę. Znalazł się również czas na seans filmowy - dzieci obejrzały wzruszający film „Chłopiec z burzy”. Uśmiech i radość uczestników potwierdziły tylko, że był to atrakcyjnie i miło spędzony czas. Półkolonie zimowe zorganizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy Gaszowice, a opiekę nad uczestnikami sprawowali nauczyciele Szkoły Podstawowej w Gaszowicach.

Maria Chowaniec

• W szkolnej galerii

•  Szkolna galeria znajdująca się w tzw. Harcówce wzbogaciła się o kolejne prace. Ich autorem jest pan Aleksander Siwiec. Rysunki związane są z historią śląskiego kolejnictwa. Serdecznie dziękujemy!

• Bezpieczne ferie

• Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na temat bezpieczeństwa dzieci podczas ferii zimowych .

Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom udanego i radosnego wypoczynku.

Bezpieczne_ferie.pdf

• Praktykantki w kl. I-IV

• 30 stycznia gościliśmy w szkole studentki II roku pedagogiki o specjalności wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi Wydziału Zamiejscowego w Wodzisławiu Śląskim. W ramach praktyk studenckich przeprowadzono  zajęcia obserwowane i oceniane  przez nauczycieli naszej szkoły. Odbyły się one w klasach I-IV oraz w świetlicy szkolnej. Dziękujemy za wizytę w naszej szkole oraz życzymy samych sukcesów, zwłaszcza w przyszłej pracy w  przedszkolach i szkołach.

• Fundusz Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia

• PROGRAM WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ INTERREG V-A REPUBLIKA CZESKA-POLSKA 2014-2020

Taką nazwę nosi program, w którym nasza szkoła pozyskała partnera na terenie Republiki Czeskiej. Jest nim

Základní Śkola Ostrava - Dubina, Frantiska Formana 45

W związku z podjęciem współpracy i próbą pozyskania funduszy na realizację wspólnego projektu gościlismy w naszej szkole przedstawicieli Euroregiony Silesia z Opawy i z Raciborza a zwłaszcza dyrektorki szkoły z Ostarwy-Dubina Panie:

Ludmilę Vecerkovą - dyrektora szkoły oraz
            Pertę Lasotovą - zastępcę dyrktora.

Nakreślone zostały ramy projektu o nazwie

"Spotkanie z górnictwem"

Bedzie on obejmował wizyty uczniów w szkołach partnerskich, wspólne wycieczki do miejsc zwiazanych z górnictwem, działania z zakresu: muzyki, gwary, tradycji górniczych, kuchni regionalnej itp. Przewidziano także wydawnictwo w językach: czeskim, polskim, angielskim.

Przez najbliższy miesiąc należy stworzyć projekt i przedstawić go komisji weryfikacyjnej. Za strony naszej szkoły zadania tego podjęli się nauczyciele:

Justyna Maćczak - koordynator

Norbert Niestolik - dyrektor szkoły

Piotr Skupień - zastępca drektora szkoły

Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez pomocy i wsparcia Gminy Gaszowice a zwłaszcza Pana Pawła Bugdola - wójta gminy. Za okazane zaufanie i pomoc serdecznie dziekujemy.